۰
۰

نخستین لژیونر بانوی والیبال ایران که فردا راهی بلغارستان می شود، گفت: مبلغ قراردادم با تیم بلغارستانی کمتر از بانک سرمایه نیست.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایرنا، مائده برهانی گفت‌: نمی دانم برخی خبرگزاری ها چطور با این صراحت در مورد مبلغ قراردادم نوشته اند در حالی که مبلغ قرارداد باشگاه «شومن» بلغارستان کمتر از قرارداد فعلی ام نیست با این تفاوت که چون من از نیمه فصل برای این تیم بازی می کنم، قراردادم هم متناسب با نیم فصل باقی مانده است.

وی با بیان اینکه از حدود چهار سال پیش بحث همکاری با تیم های والیبال خارجی مطرح بود و مذاکراتی هم باشگاه هایی از ترکیه یا جمهوری آذربایجان صورت گرفت،‌ ادامه داد: این مذاکرات به محض اینکه صحبت در مورد بازی با حجاب اسلامی مطرح می شود، ‌نیمه کاره پایان می یافت.

این بازیکن پشت خط زن اضافه کرد: ‌اما این بار پس از صحبت های اولیه با مسئولان این باشگاه، بحث بازی با پوشش اسلامی را مطرح کردیم و آنان مهلت خواستند تا در این خصوص پاسخ دهند و البته من هم پس از اولین تماس مسئولان این باشگاه موضوع را با رئیس فدراسیون والیبال مطرح کردم.

برهانی گفت:‌ داورزنی شخصا یک ایرانی مطلع را در بلغارستان معرفی کرد تا در خصوص این باشگاه و پیشنهاد آنان کاملا بررسی کرده و صحت و سقم این پیشنهاد را اعلام کند.

وی با بیان اینکه همه چیز از ابتدا حساب شده و با حمایت فدراسیون پیگیری شد، گفت:‌ اینکه برخی معتقدند سطح والیبال بلغارستان به دلیل قرارداد بازیکنان این کشور با تیم های اروپایی و آمریکایی در سطح خوبی نیست ،‌اصلا صحت ندارد ،‌زیرا تیم های بلغاری، همیشه بازیکن ساز بوده اند.

والیبالیست ملی پوش ایران در خصوص اینکه آیا قرار است مثل برخی از لژیونرهای ایرانی رشته های مختلف نیمکت نشین باشد یا خیر؟ گفت‌: ‌به عنوان پشت خط زن اصلی تیم شومن با این تیم قرارداد امضا کرده ام و حتی اگر این قرار را هم نداشتیم بر این باورم که هر بازیکنی باید توانایی ها و قدرت خود را در زمین آنچنان نشان دهد که مربی نتواند وی را نادیده بگیرد.

وی در خصوص وضعیت قراردادش با باشگاه بانک سرمایه نیز گفت:‌ هنوز در این مورد صحبتی نکرده ایم و دریافتی من همان مبلغ اولیه قراردادم بوده و چیز دیگری تاکنون دریافت نکرده ام.

برهانی در خصوص سطح والیبال زنان بلغارستان گفت:‌ فیلمی از بازی این تیم که در میانه جدول لیگ برتر بلغارستان قرار دارد، با تیم صدرنشین لیگ برایم ارسال شد و بعد از دیدن این فیلم با برخی کارشناسان والیبال مشورت کردم که همگی معتقد بودند بازی آنان شبیه تیم های ملی والیبال قزاقستان و جمهوری آذربایجان است که قطعا حکایت از سطح بالاتر والیبال آنان نسبت به والیبال زنان ایران دارد.

این بازیکن همچنین در خصوص اینکه آیا برای همکاری با این تیم از نظر زبان مشکلی دارد یا خیر؟ گفت:‌ همانطور که می دانید بلغارستان جزو کشورهای شرق اروپا است و متاسفانه آنطور که شنیده ام انگلیسی آنان چندان خوب نیست ،‌اما من مطمئن هستم که توانایی این را دارم که پس از سه تا چهار هفته اول، ‌با تلاش بیشتر شرایط برایم ساده تر خواهد شد.

به گفته برهانی، ‌این تیم یک پاسور آرژنتینی، یک دریافت کننده آفریقایی و دو سرعتی زن از تیم ملی والیبال جوانان بلغارستان دارد.

مائده برهانی تیرماه سال ۶۷ در شهر اصفهان متولد شد و از سال ۸۵ با قرارداد با باشگاه سپاهان اصفهان فعالیت خود را در لیگ برتر والیبال زنان شروع کرد. وی سال بعد به عضویت تیم ملی والیبال زنان ایران درآمد و همچنان عضو این تیم است.

برهانی در طول فعالیتش در باشگاه های والیبال به ترتیب با باشگاه سپاهان اصفهان، دانشگاه آزاد، پرسپولیس، گیتی پسند، دانشگاه آزاد و بانک سرمایه همکاری کرده است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image