۰
۰

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در اولین حضورش در بازی‌های پارالمپیک، موفق به کسب عنوان پنجمی در رقابت‌های ۲۰۱۶ ریو شد.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایسنا، در ادامه مسابقات هشتمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و در رقابت‌های والیبال نشسته بانوان، تیم ملی کشورمان برای تعیین تیم‌های پنجم و ششم به مصاف هلند رفت که با برتری مقابل حریف اروپایی خود موفق به کسب عنوان پنجمی این رقابت‌ها در اولین حضور در پارالمپیک شد.

ملی‌پوشان کشورمان در ست‌های اول، دوم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۲۱ ، ۲۵ بر ۱۳ و ۱۵ بر ۱۳ از سد حریف قدرتمند خود گذشتند و ست‌های سوم و چهارم را ۲۵ بر ۲۳ و ۲۴ بر ۱۵ واگذار کردند تا در نهایت عنوان پنجم بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را از آن خود کرده باشند.

بازیکنان کشورمان در ست اول بسیار برتر از حریف ظاهر شدند و هر دو زمان استراحت فنی اول را با برتری به پایان رساندند. هرچند که در اواخر این ست حریف اختلاف را کم کرد، اما در نهایت ایران برنده بود.

در ست دوم هم با وجود اینکه بانوان کشورمان چند امتیازی را از حریف عقب افتادند، اما خیلی زود جبران مافات کردند و زنگ تایم اول استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به نفع ایران به صدا درآمد. تایم دوم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۸ به نفع ایران تمام شد تا در نهایت این ایران باشد که با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ پیروزی این تایم شود.

در ست سوم البته حریف کمی بهتر ظاهر شد و تا امتیازات پایانی بازی پایاپایی را شاهد بودیم و در نهایت این هلندی‌ها بودند که با نتیجه نزدیک ۲۵ بر ۲۳ برنده شدند تا کار به ست چهارم کشیده شود.

ست چهارم هلندی‌ها با توپ پر آمدند و با سرویس‌های هدف‌دار چندین امتیاز متوالی را کسب کردند و حتی در مقطعی اختلاف را به بیش از ۱۰ امتیاز هم رساندند و در نهایت پیروز این ست شدند.

در ست پنجم ملی‌پوشان کشورمان نبض بازی را در دست گرفتند و در نهایت با پیروزی ۱۵ بر ۱۳ به عنوان پنجم پارالمپیک دست یافتند.

* از نکات جالب توجه این دیدار، حمایت‌های تماشاگران برزیلی از بانوان کشورمان بود که با هر امتیاز، شادی می‌کردند و فریاد «ایران – ایران» سر می‌دادند.

* استقبال خوبی از این مسابقه شد و تقریبا نیمی از صندلی‌های سالن پر شده بود.

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۶۲ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

در این دوره از مسابقات بیش از چهار هزار ورزشکار از ۱۶۰ کشور جهان به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی به رقابت می‌پردازند. کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از ۱۱۰ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image