۰
۰

پاسور تیم ملی والیبال لهستان در مراسم باشکوهی با حضور اسطوره‌های والیبال جهان از تیم ملی کشورش خداحافظی می‌کند.

به گزارش جهان والیبال و به نقل از تسنیم، شهر «گدینا» در لهستان امروز (جمعه) شاهد برگزاری یک مسابقه والیبال بین ستاره‌های پیشین والیبال لهستان در یک طرف و تیمی متشکل از اسطوره‌های والیبال جهان در طرف دیگر خواهد بود. دو روز بعد (یکشنبه) نیز در شهر «کاتوویچ» دیداری بین دو تیم لهستان و منتخب جهان انجام می‌شود.

 
این دو بازی در واقع مراسم خداحافظی «پاول زاگومنی»، پاسور ۳۸ ساله تیم ملی لهستان از بازی‌های ملی است. او در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۴ برای تیم ملی لهستان بازی کرد و توانست در سال‌ ۲۰۰۶ به مدال نقره و سال ۲۰۱۴ به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهانی برسد. این پاسور همچنین، نایب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۱ و عنوان قهرمانی اروپا در سال ۲۰۰۹ و لیگ جهانی ۲۰۱۲ را در اختیار دارد.

 
ستاره‌های زیادی از جمله ژیبا، آندره‌آ آناستازی، آندره‌آ گاردینی، آندره‌آ زورزی، نیکولا و ولادیمیر گربیچ، ولادیمیر نیکولوف، استفان آنتیگا، نالبرت بیتِنکورت، لوکا کانتاگالی و اکاترینا گامووا در بازی امروز برای تیم منتخب جهان به میدان می‌روند. برای بازی دوم در روز یکشنبه نیز تئودور سالپاروف، سرگئی تتیوخین،‌ دیمیتری موزرسکی، اروین انگاپث، کارچ کرالی و ویلفردون لیون نیز به جمع بازیکنان دیگر اضافه می‌شوند.

 
هدایت این تیم به عهده ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم زنیت‌کازان روسیه است. رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان هم برای سرمربیگری تیم منتخب لهستان در بازی دوم انتخاب شده و برای این کار اعلام آمادگی کرده است.

 

زاگومنی

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image