۰
۰

یکی دیگر از برنامه‌ها و قوانین عجیب در والیبال شیوه حضور نماینده آسیا در جام‌باشگاه‌های جهان است.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایسنا، برنامه‌ها و قوانین والیبال در جهان گاهی موجب تعجب بوده است؛ قوانینی که براساس مصلحت در هر شرایطی قابلیت تغییر را دارد.

یکی از اتفاق‌های عجیب که در آسیا رخ می‌دهد شیوه حضور نماینده این قاره در جام باشگاه‌های جهان است. در حالی که در هر فصل از مسابقه‌های جام باشگاه های قاره‌ها باید قهرمان آن دوره به رقابت‌های جهانی در همان سال اعزام شود اما این موضوع در آسیا وجود ندارد.

قهرمان جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ یعنی “بانک تایچونگ” چین تایپه در جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۶ شرکت می‌کند.

این در حالی ست که چند روز پیش تیم ایرانی بانک سرمایه در جام باشگاه‌های آسیا قهرمان شد اما این تیم نماینده آسیا در سال ۲۰۱۷ است. تیم زنیت کازان که در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ قهرمان اروپا شده است به عنوان نماینده اروپا در جام باشگاه های جهان حاضر است. تمام تیم‌های حاضر در والیبال جام باشگاه های جهان ۲۰۱۶ قهرمان فصل سال ۲۰۱۶ قاره خود هستند و این موضوع فقط برای آسیا وجود دارد که قهرمان سال قبل به مسابقات می‌رود.

سعید درخشنده با تایید این موضوع گفت: در هر دوره جام باشگاه های جهان قهرمان سال قبل آسیا به رقابت ها می‌رود. به مسئولان آسیا اعلام کردیم که این موضوع اصلا درست نیست چرا که برای مثال تیم چین تایپه که در سال گذشته قهرمان آسیا شده است امسال در آسیا هفتم شد و اصلا شرایط خوبی ندارد و باید با این وضعیت به رقابت های جهانی باشگاهی برود و نمی تواند از حیثیت والیبال آسیا دفاع کند.

او ادامه داد: سال آینده تیم بانک سرمایه ایران شاید این بازیکنان را در اختیار نداشته باشد و شاید هم نتواند در این رقابت‌ها حاضر باشد. این روال باید تغییر کند. تنها راه آن هم این است که در یک دوره دو تیم آسیایی حضور داشته باشند تا این شرایط به توازن برسد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image