۰
۰

گزارشی از وضعیت امسال تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال، بازار نقل و انتقالات و اولتیماتوم‌های فدراسیون والیبال در خصوص بدهی‌های باشگاه‌ها را بخوانید.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از نسیم، ورامینی‌ها فصل گذشته با متین صالحین در لیگ برتر شرکت کردند اما مشکلات مالی این تیم تا پایان فصل ادامه داشت و دریافتی بازیکنان نزدیک به صفر بود.

احسن‌‎الله شیرکوند لیبروی این تیم که فصل قبل هم بانی اصلی تشکیل نماینده ورامین بود، از هفته گذشته تلاش‌های خود را برای حضور نماینده دیگری از شهر زادگاه خود در لیگ برتر آغاز کرده است و پس از قول‌های مسئولین ورامین برای حمایت از این تیم، مذاکراتی با برخی بازیکنان انجام داده است.

به احتمال فراوان محمد ترکاشوند سرمربی فصل قبل متین، یک‌بار دیگر روی نیمکت نماینده ورامین می‌نشیند. بازیکنانی مانند امیرحسینی، مصطفی شریفات، سعید مصطفی وند، مجتبی قلی‌زاد و آرش کشاورزی با این تیم به توافقاتی رسیده‌اند اما هنوز قراردادی در این تیم نهایی نشده است.

مهمترین مسئله برای نماینده ورامین این است که هنوز به طور قطعی حامی مالی این تیم مشخص نیست. مجتبی میرزاجانپور دریافت کننده تیم ملی هم که از شرایط باشگاه شهرداری ارومیه ناراضی است و هنوز به این شهر سفر نکرده، از نماینده ورامین پیشنهاد دارد.

کاله و نماینده ورامین هر دو به دنبال جذب علیرضا طلوع‌کیان هستند تا با حضور این مربی با دانش روی نیمکت تیم خود، بار فنی تیم را بالا ببرند.

دو تیم تازه لیگ برتری شده هم اقدامات خود را برای فصل جدید آغاز کرده‌اند. تیم سازمان عمران‌ساری، سیمو دابوویچ پاسور و میلوش چولافیچ پشت خط تیم ملی مونته‌نگرو را به خدمت گرفته و تیم شهرداری اراک هم با علیرضا نادی کاپیتان و مدافع میانی پیشین تیم ملی به توافق رسیده است. اراکی‌ها مذاکراتی با یک بازیکن خارجی در پست پشت خط زن هم داشته‌اند که به نظر می‌رسد توافقات نهایی میان دو طرف انجام شده است.

سایپای تهران یکی از تیم‌های با قدمت نسبتا بالای والیبال ایران هم در این فصل مسعود آرمات را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود خواهد داشت.

مشهدی‌ها هم در حال مذاکره با حامیان مالی هستند تا یک‌بار دیگر در لیگ برتر شرکت کنند. در صورت توافق با یک حامی مالی تیمی از مشهد در لیگ برتر حضور خواهد داشت که تقریبا به طور قطعی می‌توان گفت نام سرمربی‌اش جبار قوچان‌نژاد است. قوچان‌نژاد با برخی بازیکنان مورد نظرش صحبت‌هایی نیز داشته است و از آن‌ها خواسته برای عقد قرارداد با تیم‌های دیگر صبر کنند تا تکلیف حامی مالی مشخص شود. یکی از این بازیکنان علیرضا مباشری دریافت کننده ناراضی شهرداری ارومیه و مجتبی میرزاجانپور است.

شهر والیبال خیز گنبدکاووس هم که در سال‌های گذشته همیشه در آخرین روزها تکلیف حضور نماینده خود را در لیگ برتر روشن می‌کرد، امسال هم همان روش را در پیش گرفته است و هنوز مشخص نیست چه تیمی از گنبد در لیگ برتر به میدان می‌رود. مدت‌ها قبل مسئولین هاوش اعلام کرده بودند که قصد دارند یک بار دیگر به لیگ برتر بازگردند اما هنوز خبرهای روشنی از این تیم به گوش نمی‌رسد.

جواهری گنبد هم که همیشه در دقیقه ۹۰ و پیش از شروع فصل جدید، بدهی‌های فصل قبل خود را می‌پردازد و به لیگ برتر می‌آید، امسال شرایطی متفاوت با سال‌های قبل ندارد و مشخص نیست چه برنامه‌ای دارد.

اما مهم‌ترین معضل که پیش روی همه تیم های لیگ برتری است و مشکلی هر ساله برای والیبال ایران به حساب می‌آید، بدهی‌های قبلی آن‌هاست. سازمان لیگ فدراسیون والیبال، ۲۴ شهریور را آخرین مهلت تسویه بدهی‌های قبلی و واریز ورودی ۸۰ میلیون تومانی لیگ برتر اعلام کرده است. البته همه اهالی والیبال می‌دانند که این اولتیماتوم‌ها ضمانت اجرایی ندارد و پس از چندبار تمدید شدن در نهایت بیشتر تیم‌ها بدون تسویه حساب و حتی پرداخت ورودی به لیگ برتر خواهند آمد و از همین امروز باید خود را آماده انتشار اخباری از بی‌پولی تیم‌ها کنیم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image