۲
۰

خبرگزاری جهان والیبال – با پیشرفت تکنولوژی و امکان اندازه گیری شاخص های مختلف آماری توجه اصحاب رسانه و علاقه مندان والیبال و البته تحلیلگران و حتی مربیان والیبالی به این شاخصه ها بیشتر می شود. فاکتور سرویس یکی از فاکتورهای بسیار مهم و تعیین کننده در والیبال روز دنیا می باشد که نتایج بسیاری از بازی ها را رقم می زند. چندی پیش نیز در جهان والیبال و در این پست (لینک) درخصوص دستگاه های اندازه گیری سرعت مطلبی را کار کردیم.

 

البته که در بررسی این فاکتور نمی توانیم بطور قطع و یقین بیشترین ها را ذکر نماییم چرا که در بسیاری از مسابقات این وسیله تاکنون استفاده نشده است اما می توانیم به بررسی شناخته شده ترین سرویس های والیبالی اشاره کنیم که سرعت آنها ثبت شده است. بیشترین سرعت سرویس ثبت شده در والیبال مردان متعلق به متی کازیسکی فوق ستاره سابق تیم ملی والیبال بلغارستان و باشگاه ترنتینو ایتالیا با ۱۳۲ کیلومتر بر ساعت می باشد که در جریان کاپ حذفی ایتالیا در سال ۲۰۱۰ به ثبت رسیده است. در جدول میتوانید  زیر برخی از سریعترین سرویس های والیبالی ثبت شده به همراه کلیپ آنها در زیر جدول مشاهده نمایید:

 

 

Snap70

لینک دانلود

رکورد داران المپیک ۲۰۱۲ لندن

در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز سریعترین سرویس ثبت شده متعلق به جورجی گروزر فوق ستاره والیبال آلمان می باشد که به همراه سوکولوف پشت خط زن بلغارها و کریستین ساوانی توانایی خود در زدن سرویس را در جدول زیر به نمایش گذاشته اند.

 

Snap71

المپیک ۲۰۱۶:

جهان والیبال المپیک ۲۰۱۶ را نیز زیر نظر دارد و سعی می کند در این خصوص آخرین اطلاع رسانی را داشته باشد. تاکنون پس از انجام سه بازی از دور مقدماتی متیو اندرسون ۲ بار رکورد ۱۲۰ کیلومتر سرعت را برجای گذاشته و پس از وی گاوین اشمیت با ۱۱۹ و ایوان زایستف و بارتوش کورک رکورد ۱۱۸ کیلومتر بر ساعت سرعت را برجای گذاشته اند و البته رکورد کورک متعلق به بازی برابر ایران است.

 

در تیم ایران نیز در سه بازی گذشته امیر غفور در دوبازی اول به ترتیب رکورد ۱۱۰ و ۱۱۳ برابر آرژانتین و لهستان و فرهاد قائمی رکورد ۱۰۵ برابر کوبا، بیشترین رکورد سرعت سرویس ثبت شده در تیم تیم ایران در مسابقات المپیک بوده است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image