۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، روز دوم رقابت های والیبال المپیک از عصر امروز آغاز خواهد شد که در زیر به بررسی مسابقات می پردازیم:

 

آرژانتین – روسیه

دو تیمی که هر کدام از اولین دیدار خود یک برد را به دست آورده اند. این بازی تقابل دو تن از بهترین مربی های دنیای والیبال یعنی آلکنو و ولاسکو است. دو مربی ای که در تعویض های طلایی مشهور هستند و به خوبی از بازیکنان خود در طی یک مسابقه بازی می گیرند. البته این تیم روسیه تمام پتانسیل خود را در اختیار ندارد و با غایبین بزرگی همچون موزرسکی، سیوژیلز و برژکو در این رقابت ها شرکت کرده است.

 

با این حال روسیه همیشه روسیه است و شخصیت قهرمانی را با خود به همراه دارد. ضمن اینکه از حضور تتیوخین توانا و با تجربه و گرانکین و میخاییلوف بهره می برد. از سوی دیگر آرژانتین که از زمان آمدن ولاسکو تحول خود را آغاز کرده و آرام آرام به روند صعودی خود ادامه می دهد با بازگشت کونته قدرتی دوچندان گرفته است. سوله در دفاع وسط و دچکو پاسور این تیم می توانند نقش تعیین کننده ای در این بازی داشته باشند. با توجه به اینکه آخرین دیدار رسمی دو تیم باشکست ۳-۰ تیم روسیه در لیگ جهانی همراه بوده است پیش بینی دیداری جذاب دور از ذهن نخواهد بود.

 

فرانسه – مکزیک

بازی دوم روز دوم مربوط به تیم های فرانسه و مکزیک است. دو تیمی که در بازی اول شرایطی کاملا متفاوت داشتند. فرانسه از ناکامین روز اول بود و با شکست ۳-۰ برابر ایتالیا اولین شوک را به طرفداران والیبال وارد کرد. در آن سوی میدان مکزیکی قرار دارد که به همراه مصر ضعیف ترین تیم های رقابت ها شمرده می شد و در حالی که همگان انتظار برد بسیار راحت برزیل در برابر این تیم را داشتند توانست در ست اول برزیل را غافلگیر کند و این ست را بگیرد. گرچه در ست های بعد و در نهایت بازنده بازی شد.

 

فرانسه شاید تنها تیمی است که در تمامی پست ها یکی از بهترین های جهان را در اختیار دارد و علاقه مندان شانس زیادی برای این تیم در نظر گرفته بودند اما باخت بد این تیم نشان داد شرایط روحی و روانی این تیم در حد تیم های بزرگ همیشه مدعی  در المپیک نیست و در روزی که در روند باخت قرار بگیرند تا آخر به همان روندشان ادامه می دهند و قابلیت بازگشت به بازی را ندارند. ضمن اینکه تیلی مربی تیم هم تاکید بیش از اندازه ای روی استفاده از بازیکنان اصلی دارد و این مساله به تیم ضربه می زند.

 

به هر روی بازی فردا فرصتی است تا فرانسه با برد از نظر روحی خود را احیا کند و به رقابتها برگردد. در تیم فرانسه همان طور که اشاره شد تمامی بازیکنان شاخص هستند و همگی تاثیرگذار اما به نظر می رسد تاثیرگذارترین بازیکن روزیه باشد که اگر روز این بازیکن باشد کمتر تیمی می تواند در برابر فرانسه ایستادگی کند. در مقابل مکزیک شانس چندانی برای پیروزی برابر فرانسه نخواهد داشت و تنها می تواند امیدوار باشد که بتواند همانند برزیل از این تیم نیز ستی را بگیرد ویا حداقل بازی پایاپایی را به نمایش بگذارد. بازیکن تاثیرگذار مکزیکی ها قطعا وارگاس پشت خط زن این تیم خواهد بود.

 

ایتالیا – آمریکا

سومین رقابت این روز دیدار حساس ایتالیا و آمریکا خواهد بود. جایی که هر دو تیم شگفتی سازان روز اول بودند. اولی با برد ۳-۰ در برابر فرانسه و دومی با باخت با همین نتیجه به کانادا. از زمان حضور خوانتورنا در تیم ایتالیا قدرت این تیم بیش از پیش شده است و خط حمله ای حقیقتا آتشین برای تیم ایتالیا به وجود آمده است. با این حال عامل پیروزی این تیم در دیدار اول بیش از هر چیز مربوط به دفاع روی تور و توپگیری و در کل دفاع تیمی بود.

 

اگر ایتالیا بتواند با همین هماهنگی در دفاع عمل کند با توجه به توانایی بالای بازیکنان این تیم در استفاده از توپهای برگشت در ادامه رقابتها حریفان خود را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد. این تیم در صورت پیروزی در این دیدار، دومی خود را در گروه قطعی خواهد کرد و در صورتی که برزیل بتواند سایر حریفان خود را شکست دهد باید برای سرگروهی شاهد نبرد این دو تیم باشیم.

 

بازیکنان تاثیرگذار ایتالیا بازیکنان سرشناس این تیم زایتسف و خوانتورنا خواهند بود ضمن اینکه نباید از کنار نام کولاچی به سادگی عبور کرد چرا که اگر روی دور توپگیری بیفتد توپهایی عجیبی را می تواند به جریان بازی برگرداند. در آن سوی میدان باید دید آیا آمریکا از شوک شکست برابر کانادا بیرون آمده است یا خیر؟

 

به هر حال آمریکا تیمی حرفه ای است و از بازیکنان توانایی برخوردار است و نمی توان با یک باخت این تیم را ضعیف به حساب آورد که به راحتی به ایتالیا ببازد. مشکلی که آمریکا از آن رنج می برد این است که آنها هنوز نتوانستند به یک ترکیب ایده آل برای دریافت کننده های خود دست یابند. ساندر پس از مصدومیت دیگر نتوانسته شرایط قبل خود را پیدا کند و یکی از نقاط قوت آمریکا به نقطه ضعف این تیم تبدیل شده است. گرفتن تنها ۴ امتیاز از ۱۶ حمله شاید باورش سخت باشد که مربوط به ساندر در بازی اول باشد.

 

با همه این اوصاف آمریکا توان برگشتن به مسابقات را دارد و کادر فنی این تیم می دانند که با باخت به ایتالیا ممکن است حتی صعودشان به خطر بیفتد بنابراین با تمام توان مبارزه خواهند کرد. بازیکنان تاثیرگذار آمریکا اندرسون، کریستنسن و اریک شوجی می توانند باشند.

 

چهارمین دیدار بین تیم ملی کشورمان و لهستان برگزار می شود که در تاپیکی جداگانه به آن پرداخته شده است.

 

مصر – کوبا :

دو تیم مصر و کوبا هم در پنجمین دیدار این روز در برابر هم قرار می گیرند. روی کاغذ دو تیمی هستند که کمترین شانس را برای صعود به مرحله بعد دارند و این بازی به نوعی بازی مرگ و زندگی برای این دو تیم به حساب می آید چرا که در صورت برد در این دیدار و برد احتمالی در برابر تیم ایران امکان صعود به مرحله بعد را خواهند داشت. اگر هم بازنده دیدار باشند باید عملا پس از دور مقدماتی از رقابت ها خداحافظی کنند.

 

پس از حاشیه هایی که در اردوی فنلاند دامن گیر تیم کوبا شد تغییرات زیادی در این تیم رخ داد به طوری که ۸ بازیکن و مربی جا به جا شدند و ترکیب آن حتی جوان تر از قبل شد. به هر حال کوبایی ها با فیزیک بدنی مناسبی که برای والیبال دارند همیشه استعدادهایی را به دنیای والیبال معرفی می کنند و این بار هم با این ترکیب کاملا بی تجربه توانستند یک ست از تیم روسیه بگیرند.

 

در طرف دیگر مصر به عنوان تنها نماینده آفریقا حضور دارد. این تیم از بازیکنان با تجربه ای بهر می برد و این بازی بیش از هر چیزی نبرد جوانی و تجربه است. در واقع تنها نکته ای که می تواند برتری برای مصر داشته باشد همین فاکتور تجربه است. در تیم کوبا گونزالز و هرناندز بازی خوبی در بازی اول از خود نشان دادند و به نظر می رسد بازیکنان تاثیر گذار این تیم باشند در تیم مصر هم اکثر بازیکنان در یک سطح هستند که و در بازی اول هیچ بازیکن شاخصی نداشتند.

 

برزیل – کانادا :

دیدار پایانی روز دوم میان دو تیم میزبان بازی ها برزیل و بزرگترین شگفتی ساز روز اول کانادا برگزار خواهد شد. برزیل با توجه به میزبانی شانس اول قهرمانی به حساب می آید ضمن اینکه حضور رزنده وزن خاصی به نیمکت این تیم می بخشد. اگرچه برزیل در ست اول بازی اول غافلگیر شد و ست را واگذار کرد اما قطعا با حمایت هواداران برای برد در هر دیدار پا به میدان می گذارد.

 

این تیم که در هر ۳ المپیک قبل در فینال حضور داشته است بالاخره ترکیب دریافت کننده های خود را با کنار گذاشتن موریلیو و جایگزینی بورگس به دست آورده است و این بازیکن هم با پیشرفتی که داشته تا حد زیادی خیال رزنده را راحت کرده است. برونو، ساوتکمپ و لوکارلی می توانند بازیکنان اثرگذار این تیم باشند. در طرف دیگر کانادا که با توپی پر پا به این رقابتها گذاشته است با حضور اشمیت پرقدرت در حمله و سرویس می تواند برای هر تیمی خطرناک باشد.

 

نکته منفی کانادا تنها این است که این تیم شخصیت قهرمانی ندارد وگرنه از نظر بازیکن تیم واقعا خوبی است. بلندزن های قدرتمندی در اختیار دارد و همچنین “داف” بازیکن سرعتی واقعا توانایی است. ساندر، پاسور این تیم ممکن است فوق العاده نباشد اما پاسور کم اشتباهی است که این خود مزیت به شمار می آید. اگر روز سرویس بازیکنان کانادا باشد این تیم می تواند هر دریافتی را دچار دردسر کند و با حملات پرقدرت بازیکنان خود بازی را در اختیار بگیرد.

 

به قلم : kianoosh254

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image