۰
۰

نیکولا گربیچ، پس از قهرمانی در لیگ جهانی ۲۰۱۶ درباره دلایل نرسیدن تیم صربستان به المپیک ریو لب به سخن گشود.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ۳۰۶۰، نیکولا گربیچ، پس از قهرمانی در لیگ جهانی ۲۰۱۶ درباره دلایل نرسیدن تیم صربستان به المپیک ریو لب به سخن گشود.

 

گربیچ، مربی فقید تیم ملی صربستان که اخیراً نیز نام او به عنوان ستاره والیبال در خانه مشاهیر والیبال آمریکا در سال ۲۰۱۶ ثبت شده است، دلایلی را برای بازماندن از رقابت های المپیک برشمرد. او تغییر در سیستم انتخابی المپیک را یکی از دلایل بارز عدم موفقیت در صعود به المپیک ۲۰۱۶ دانست و گفت: «موفق نشدیم سهمیه المپیک را در برلین به دست بیاوریم. دو بازیکن اصلی ما در این رقابت ها مصدوم بودند و نتوانستیم در مسابقه بسیار مهم در برابر آلمان خوب ظاهر شویم. سیستم انتخابی در آخرین لحظات تغییر کرد و کاری ازدست مان بر نیامد. گویا نباید در زندگی به دنبال عدالت بود. امیدوارم این فرمول برای المپیک آینده تغییر کند.»

 

وی همچنین در رابطه با تصمیم آنتیگا و خط خوردن موژدونک از ترکیب لهستان در المپیک گفت: «آنتیگا مجبور به تصمیم گیری بود و سخت ترین لحظه برای مربی هم همین است. همه بازیکنان رویای بازی در المپیک را در سر دارند. خط خوردن نام برخی از بازیکنان نه به دلیل نداشتن مهارت یا ضعف آنهاست، بلکه تنها ۱۲ نفر فرصت حضور در این میدان را دارند. فکر می کنم او بهترین تصمیم را برای تیم لهستان می گیرد. پیش از این آنتیگا این تصمیم را درباره بارتوش کورک نیز گرفت و او را در رقابت های قهرمانی جهان از تیم کنار گذاشت و به مدال طلا هم رسید.»

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image