۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مربیان و بازیکنان ایران نظرات خود را بعد از کسب پنجمین پیروزی در این رقابتها بیان کردند.

 

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: تیم کره برخلاف گذشته اصلاً نتوانست کار ترکیبی انجام دهد و این نشان می دهد که بازیکنان ایران چقدر قابلیت و توانایی دارند. بازی سختی بود و مطمئن بودیم که کار سختی خواهیم داشت، چراکه آنها یکی از قدرت های سنتی والیبال آسیا هستند. کره جنوبی تا این مرحله بدون شکست بود و این موضوع کار ما را سخت تر می کرد.

 

عطایی ادامه داد: بازیکنان ما در شرایط سخت والیبال را خیلی خوب بازی کردند و برنامه های کادر فنی را به خوبی اجرا کردند. هدف ما این بود که ۲-۳ بازیکن حریف را از مدار مسابقه خارج کنیم که واقعاً این اتفاق هم رخ داد و آنها به واسطه سبک بازی ما نتوانستند توانایی های خود را به نمایش بگذارند. سرویس های هدف دار، حرکات ترکیبی و دفاع خیلی خوب موجب شد تا تیم سرعتی کره جنوبی را شکست دهیم. تیم کره برخلاف گذشته اصلاً نتوانست کار ترکیبی انجام دهد و این نشان می دهد که بازیکنان ایران چقدر قابلیت و توانایی دارند. در این بازی قدرت مان را خیلی خوب به نمایش گذاشتیم؛ هرچند که در بازی های گذشته هم پیروز شدیم، اما امروز تیمی متفاوت را شکست دادیم.

 

عطایی درمورد شرایط میزبانی چین تایپه، عنوان کرد: شرایط میزبانی تاکنون خیلی خوب بود، چراکه معمولاً میزبانی در این رده های سنی چندان مطلوب نیست، اما میزبانی چین تایپه خیلی خوب بود. سال ۲۰۱۱ با تیم نوجوانان به آرژانتین رفتم، اما شرایط اینگونه نبود. احتمالاً فردا با قزاقستان بازی کنیم و تیم برنده راهی مرحله نیمه نهایی خواهد شد. انشالله پس از پیروزی با برنده ژاپن و سریلانکا بازی خواهیم کرد که قطعاً تمام بازی ها سخت است.

 

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: خوشبختانه ملی پوشان به تمام صحبت های کادر فنی گوش کرده و تمام آنها را اجرا کردند. مسعود آرمات پس از پیروزی ۳ بر صفر برابر کره جنوبی در پنجمین مسابقه تیم ایران در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا اظهار داشت: ما می دانستیم که بازی سختی داریم، چون کره پیش از این تمام حریفان خود غیر از سریلانکا را ۳ بر صفر شکست داده بود. برنامه ما این بود که سرویس های خوبی بزنیم.

 

وی با بیان اینکه سیستم بازی کردن کره جنوبی مربوط به ۲۰ سال پیش است، ادامه داد: آنها کارهای دوبله را خیلی خوب انجام  می دادند و ما مجبور بودیم که با سرویس های خوب خود آنها را دچار مشکل کنیم. خوشبختانه ملی پوشان به تمام صحبت های کادر فنی گوش کرده و تمام آنها را اجرا کردند. نقاط ضعف کره جنوبی را پیدا کردیم و از آنها به نحوه احسن بهره بردیم. دفاع روی تور خیلی خوبی داشتیم که یکی از عوامل موفقیت ایران بود. اشتباهاتی در سرویس داشتیم که چون از بازیکنان خواسته بودیم به صورت ریسکی سرویس بزنند، فکر می کنم این موضوع امری طبیعی بود.

 

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: در مرحله بعد باید با قزاقستان بازی کنیم؛ آنها تیم خوبی هستند، اما فکر نمی کنم بتوانند برای ما مشکلی ایجاد کنند. اگر پیش بینی ها درست باشد در نیمه نهایی با ژاپن دیدار می کنیم که قطعاً برای تمام تیم ها برنامه ریزی می کنیم تا با آنالیز کامل وارد میدان شویم.

 

پاسور تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: کادر فنی به خوبی حریف را آنالیز کرده بود که به کمک آن دست حریف را بستیم و اجازه خودنمایی به کره جنوبی ندادیم. علی رمضانی پس از پیروزی ۳ بر صفر برابر کره جنوبی در پنجمین مسابقه تیم ایران در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا اظهار داشت: بازی با کره شرایط خوبی برای ما داشت. ما تمام نقطه ضعف های حریف را می دانستیم و تلاش کردیم از آنها استفاده کنیم. تمام ملی پوشان با انرژی بازی کردند و به نسبت بازی های قبلی اشتباهات کمتری داشتیم. کادر فنی به خوبی حریف را آنالیز کرده بود که به کمک آن دست حریف را بستیم و اجازه خودنمایی به آنها ندادیم.

 

وی افزود: سرویس های خوب و ریسکی زدیم که در ادامه توانستیم دفاع های خوبی داشته باشیم که فکر می کنم اینها از نقاط قوت و از دلایل پیروزی ما بود. با سرویس های خوب خود اجازه ندادیم که دریافت های خوبی داشته باشند و حرکات دوبله را به خوبی انجام دهند. ما برای قهرمانی به چین تایپه آمده ایم و با هر تیمی روبرو شویم برای پیروزی می جنگیم. قطعاً کادر فنی تمام بازی ها را آنالیز می کند و ما هم می توانیم با دعای خیر مردم به پیروزی برسیم.

 
 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image