۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، تیم ملی والیبال لهستان در اولین دیدار خود در جام واگنر، با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب بلغارها شد.

 

بلغارها توانستند در حضور ستارگان سرخ پوش لهستان، با بازی زیبای خود این تیم را به زانو درآورند.

 

ترکیب آغازین لهستانی ها در این بازی را گژگوش لوماچ (پاسور)، متئوش بینیک و کارول کلوس (سرعتی زن ها)، رافال بوشک و میخال کوبیاک (دریافت کنندگان قدرتی)، بارتوش کورک (پشت خط زن) و پاول زاتورسکی (لیبرو) تشکیل می‌دادند.

 

نخستین دیدار تیم ملی لهستان در جام واگنر که از ساعت ۲۳ آغاز گردید با استقبال ۱۱ هزارنفری تماشاگران در سالن کراکوف همراه شد تا همه ی شرایط لهستان را از پیش برنده بازی کند.

 

اما بلغارها ست اول را طوفانی آغاز کردند و با حملات موفق و پوئن سرویس های اسکریموف و سوکولوف با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ پیروز شوند.

 

ست دوم با برتری نسبی سرخ پوشان شروع شد. دفاع های متئوش بینیک و دو تعویضه های فابیان دژیزگا و داوید کونارسکی شرایط بازی را تغییر داد تا این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود میزبان پایان یابد.

 

استفان آنتیگا در ست سوم لوماچ و کورک را به بازی برگرداند و متئوش میکا که به تازگی دوران مصدومیت را گذرانده است را در ترکیب قرار داد. اما این تغییر تاکتیک به سود سرخ پوشان نبود تا در اولین وقت استراحت فنی ۳ امتیاز عقب بیفتند.

 

شرایط بازی گره خورده بود و لهستانی ها قادر به برگشت بازی نبودند، از طرف دیگر ستارگان بلغارستان در اوج بوده و با عملکرد خوب در خط سرویس نقطه ضعف حریف را شناخته بودند. نتیجه این ست نیز مشابه ست نخست ۲۵ بر ۲۱ به سود بلغارها ثبت شد.

 

در ست چهارم دژیزگا و کورک که هماهنگی بیشتری دارند به کار گرفته شدند و شرایط بازی برای لهستان کمی بهتر شد. لهستان در مقابل هواداران مضطرب خود این ست را با نتیجه نزدیک ۲۶-۲۴ پیروز شد تا سرنوشت بازی به ست پنجم برود.

 

ست پنجم با برتری لهستان آغاز شد اما طراوت و انگیزه برد در چهره آنان دیده نمیشد. همین نکته باعث شد در ادامه لهستانی ها در مهار حملات بلغارستان ناتوان بمانند و این ست نیز ۱۵ بر ۱۲ شکست خورده و در مجموع بلغارستان ۳-۲ پیروز شد.

 

در دومین بازی فردا ساعت ۲۰ بلغارستان با صربستان دیدار می کند و لهستان ساعت ۲۳ با بلژیک دیدار می‌ کند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image