۰
۰

دریافت کننده تیم ملی والیبال گفت: هدف اصلی مربیان در برگزاری دیدارهای تدارکاتی، آشنایی با نقاط ضعف و قدرت بازیکنان است و برد و باخت در این بازی ها اهمیت زیادی ندارد.

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حمزه زرینی در آستانه دیدار تیم های ملی والیبال ایران و فرانسه افزود: تمرینات تیم ملی والیبال در فرانسه بسیار خوب پیش می رود. تنها مشکل زمان تمرینات تعیین شده برای تیم ایران بود که کمی زود بود و با زمان تمرین بازیکنان در ایران یکسان نبود.

وی با ابراز امیدواری برای برگزاری دو دیدار ایران و فرانسه به نحو مطلوب گفت: برد و باخت در دیدارهای تدارکاتی زیاد مهم نیست. هر چند بعد از دو ماه تمرین کسب پیروزی برابر قهرمان لیگ جهانی خارج از لطف نخواهد بود.

زرینی با بیان اینکه مهم این است که کادر فنی با نقاط ضعف و قوت بازیکنان آشنا شوند و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی کنند، تاکید کرد: باید اشتباهات احتمالی را برطرف کنیم تا در مسابقات رسمی این اشتباهات تکرار نشود.

وی شرایط تیم ملی والیبال را در آستانه دیدار با فرانسه مناسب دانست و گفت: خوشبختانه به رغم تمرینات فشرده و اینکه بازیکنان در ابتدای ورود به اردو از نظر فیزیکی آماده نبودند، مصدوم جدی نداریم و برای مسابقه با فرانسه آماده هستیم.

بازیکن تیم ملی والیبال با اشاره به ادامه تمرینات تیم ایران از اول خردادماه در ژاپن گفت: اکثر مسابقات ایران در انتخابی المپیک در صبح به وقت توکیو برگزار می شود و حضور یک هفته زودتر در این کشور می تواند بازیکنان را از نظر شرایط آب و هوایی و جسمانی آماده کند.

وی در باره غیبت انگابث در تیم ملی فرانسه و تاثیر این بازیکن گفت: فرانسه یکی از تیم های قدرتمند جهان و قهرمان لیگ جهانی است و والیبال ورزش گروهی است که نبود یک بازیکن زیاد در عملکرد تیم تاثیر گذار نخواهد بود. هدف تیم ایران از مسابقه با فرانسه شناخت کافی از شرایط تیم است و محک زدن بازیکنان در شرایط مسابقه .

زرینی گفت: مسابقه با فرانسه که با استقبال زیاد تماشاگران برگزار می شود، به والیبال ایران کمک خواهد کرد. انشاالله کادر فنی در این مسابقه به اهداف خود خواهند رسید و تیم ایران برای مسابقات رسمی و انتخابی المپیک در کشور ژاپن آماده می شود.

وی در مورد نتیجه دیدار ایران و فرانسه گفت: در بازی های دوستانه و رسمی نتیجه مهم نیست . دیدارهای تدارکاتی برای برطرف کردن اشتباهات بازیکنان است و باید برای برطرف کردن ضعف ها برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

دیدار نخست دو تیم ملی والیبال فرانسه و ایران ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب (جمعه) به وقت ایران در شهر تورگوئینگ فرانسه برگزار می شود.

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image