۰
۰

به گزارش جهان والیبال و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرانسه، تیمی که در والیبال مثل ایران یک باره درخشید و خود را به عنوان قدرتی از جهان اثبات کرد.

حال شاگردان لوزانو می‌خواهند با ستاره‌هایی که قهرمانی لیگ ۲۰۱۵ را در کارنامه‌ خود ثبت کرده است رقابتهایی دوستانه داشته باشند و در برابر آن‌ها سکاندار با تجربه و به قولی دنیادیده کشورمان می‌خواهد بازیکنان را محک بزند و ببیند کدام برای المپیکی شدن ایران در ژاپن مفیدند و کدام یک باید ضعف‌های خود را برطرف کند؟

لوزانو کمتر از ۲ ماه است که کارش را با والیبال ایران آغاز کرده است هرچند که هنوز زود است در مورد وی و چگونگی کارش حرفی زد اما علاوه بر استناد به کارنامه درخشانش باید گفت کار را با بلندقامتان ایران بدون وقفه در تهران آغاز کرد و انصافا از ملی‌پوشان کار کشید.

می‌گفتند آمد و رفت‌هایی که در تیم ملی (الف) و (ب) انجام می‌شود به نوعی سردرگمی در میان بازیکنان ایجاد می‌کند اما هم‌وطن ولاسکو از این کار اهداف زیادی را دنبال می‌کرد که مهمترین آن حفظ انگیزه بازیکنان و ایجاد فضای رقابتی میان آن‌ها بود.

حال بنا به گفته بازیکنان آن‌ها برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ثانیه شماری می‌کنند و زحمت زیادی کشیده‌اند و می‌خواهند نتیجه کارشان را در ژاپن ببینند.

اردوی هفت روزه فرانسه هم از نظر فنی و هم روحی تاثیر مثبتی روی بازیکنان و کادرفنی خواهد داشت چرا که آن‌ها برای مدت کوتاه در شرایطی متفاوت تمرینات را دنبال خواهند کرد.

سبک بازی فرانسوی‌ها تا حدودی به ملی‌پوشان کشورمان شبیه است آن‌ها که از تیم های متوسط قاره سبز بودند در رقابت های قهرمانی جهان خوش درخشیدند در حالی که شاگردان اسلوبودان کواچ تیم های بزرگی مثل ایتالیا و آمریکا را شکست داده بودند مقابل فرانسه با نتیجه سه بر یک نتیجه را واگذار کردند و خروس‌ها صدرنشین شدند و در نهایت به جایگاه چهارم مسابقات بسنده کردند در حالی که ملی‌پوشان کشورمان ششم شدند.

در سال ۲۰۱۵ والیبال فرانسه روزهای خوبی را تجربه کرد نخست قهرمانی قاره اروپا را به خود اختصاص داد و در لیگ جهانی هم پس از صعود به فینال از سطح ۲ توانست جایگاه قهرمانی و مدال طلا را به خود اختصاص دهد.

فرانسوی‌ها هم مانند شاگردان رائول لوزانو یکی از مسافران ژاپن هستند و می‌خواهند بلیت ریو را در سرزمین آفتاب تابان بگیرند، با این اوصاف بازی تدارکاتی تیم ایران با فرانسه بازیکنان هر ۲ رقیب را برای رسیدن به شرایط مطلوب آماده‌تر خواهد کرد.

رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک از هشتم خرداد در ژاپن آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال کشورمان برای برگزاری ۲ رقابت تدارکاتی امروز به فرانسه اعزام شد.

تیم ملی والیبال ایران در مدت ۷ روز اقامت خود در فرانسه ضمن ادامه تمرینات آماده سازی خود در دو شهر تورکوئینگ و هارنس در دو دیدار دوستانه و تدارکاتی به مصاف تیم ملی والیبال فرانسه قهرمان لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ می رود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image