۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، در مرحله فینال لیگ برتر والیبال ۱۳۹۶ بانک سرمایه با ۲ پیروزی مقابل خاتم اردکان به سومین قهرمانی پیاپی دست یافت.

»» تحلیل اختصاصی جهان والیبال از این دیدار را در زیر می‌خوانید:

خاتم اردکان ۱-۳ بانک سرمایه
سرمایه داران برای سومین سال متوالی فاتح لیگ شدند/ پایان تلخ برای خاتم شگفت انگیز

دیداری که روز چهارشنبه در سالن ایت الله خاتمی برگزار شد، نبردی جاودانه بین بانک سرمایه سرمایه دار و خاتم اردکان بی ادعا بود که هیچ گاه از خاطر عاشقان والیبال فراموش نخواهد شد.

بانک سرمایه دیدار رفت را به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ ازآن خود کرده بود و برای قهرمانی به پیروزی برابر خاتم اردکانی نیاز داشت که در برابر هواداران خود چیزی برای از دست دادن نداشتند.

»» اما آنچه در بازی گذشت را در ادامه مطلب مرور خواهیم کرد:

ست اول: اردکانی ها با شتاب زدگی بازی را آغاز کردند و با خطا های متعدد خود سبب شدند سرمایه ای ها ۴ بر۱ پیش بیافتند. در ستی که بانک سرمایه خوب سرویس نمی‌زد و خطا های زیادی داشت، عملکرد اردکان در حمله به قدری بد بود که از پس سرمایه پر اشتباه بر نیامدند و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب حریف پر آوازه ی خود شدند. (به طور کلی بازی با کیفیتی در ست اول شاهد نبودیم.)

ست دوم: شروع ست دوم بی شباهت به ست قبل نبود و بانک سرمایه در امتیازاتتخست جلو افتاد. حملات نا موفق اردکانی ها ادامه یافت تا عباسعلی میرحسینی تصمیم به تغییر پاسور گیرد از طرف دیگر بانک سرمایه که متوجه خطا های سرویسش در ست قبل شده بود، سعی در کاهش اشتباه خود داشت ؛ بنابراین موسوی و میرزاجانپور از سرویس پرشی استفاده نکردند ِ روند بد اردکانی ها ادامه یافت تا قطر پاسور این تیم نیز جای خود را به جواد حسین آبادی دهد. آشفتگی خاتم و عملکرد بی نقص سرمایه سبب شد نتیجه ۲۵ بر ۱۳ بر روی تابلو امتیازات ثبت شود. (در ست دوم بازی یک طرفه ای را شاهد بودیم و اردکان حرفی برای گفتن نداشت.)

ست سوم: خاتم اردکان با چند تغییر وارد میدان شد؛ حسین آبادی و صنوبر و جهان دیده از ابتدا در ترکیب قرار گرفتند. غیورمردان کویر که دوست نداشتند مقابل هواداران خود شکست سنگینی متحمل شوند؛ بازی را بهتر آغاز کردند و تا پایان تکنیکال تایم اول از مدافع عنوان قهرمانی پیش بودند اما این ملی پوشان با تجربه سرمایه بودند که اختلاف امتیاز را جبران کردند. ۲ تیم تا امتیاز های پایانی پا به پای هم پیش می‌آمدند که در نهایت سرویس های خوب حسین آبادی اردکان را پیش انداخت تا میزبان با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ فاتح ست سوم شود. (در این ست رقابت بسیار خوبی را از ۲ تیم شاهد بودیم. رفت و برگشت های چند باره ی توپ هیجان خاصی به بازی داده بود.)

ست چهارم: خاتم اردکان با ترکیب ست سوم وارد زمین شد. بازی احساسی اردکانی ها سبب شد بانک سرمایه ۴ بر ۱ پیش بیافتد. انگیزه بالای کویر نوردان و توپ گیری های عالی یوسفی بازی را برابر کرد. اما تفکر حرفه ای فوق ستاره های والیبال ایران در لحطات حساس، آن ها را ۱۵ بر۱۱ از حریف پیش انداخت. شاگردان میر حسینی هر چه سعی کردند فاصله را کم کنند سرمایه داران اجازه تحقق این مهم را نمی‌دادند و به دنبال حفظ اختلاف امتیاز بودند و در نهایت ۲۵ بر ۲۰ فاتح ست چهارم شدند تا قهرمان یکه تاز لیگ لقب گیرند.

نویسنده: حامد سلیمیان


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image