۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی قهرمانی جوانان پسر زیر ۲۰ آسیا سال ۲۰۱۸ از ۳۰ تیرماه تا ششم مردادماه سال ۹۷ به میزبانی بحرین در شهر منامه برگزار می شود.

تعداد تیم های شرکت کننده در این رقابت ها ۲۴ تیم است که نسبت به سال ۲۰۰۴ دوحه قطر که ۱۹ تیم شرکت کرده بودند (بیشترین دوره-تیم)، رکورد افزایش پنج تیمی زده شود.

رقابت های قهرمانی جوانان آسیا بر اساس روش جدید کنفدراسیون والیبال آسیا با حضور ۲۴ تیم در دو دسته یک و دو (هر دسته ۱۲ تیم) برگزار می شود.

در دسته یک این رقابت ها ۱۲ تیم شرکت کننده در چهار گروه مقدماتی به مصاف یکدیگر می روند که تیم ملی والیبال جوانان پسر ایران در گروه یک با تیم های چین و کره جنوبی همگروه است.

گروه بندی دسته یک این رقابت ها بر اساس رنکینگ مسابقات دوره قبل به قرار زیر است:

گروه A: چین، ایران و کره جنوبی
گروه B: ژاپن، تایلند و ترکمنستان
گروه C: سریلانکا، ازبکستان و استرالیا
گروه D: قطر، عراق و بحرین (بحرین رنکینگ پانزدهم اما میزبان است)

پس از پایان دور مقدماتی تیم ها بر اساس امتیازهای کسب شده خود در چهار گروه رتبه بندی و به همان ترتیب گروه ها در جایگاه های اول تا دوازدهم قرار می گیرند. در مرحله دوم چهار تیم برتر این رده بندی استراحت خواهند داشت و مستقیم به مرحله سوم صعود می کند، اما تیم های پنجم با نهم، ششن با دهم، هفت با یازده و هشت با دوازدهم مسابقه می دهند که تیم های برنده در مرحله سوم به همراه چهار تیم برتر دور مقدماتی برای رتبه های اول تا هشتم مسابقه می دهند و تیم های بازنده برای جایگاه های نهم تا دوازدهم به مصاف یکدیگر می روند.

در دسته دو رقابت ها نیز ۱۲ تیم در چهار گروه مقدماتی زیر قرار گرفتند و از ابتدای مسابقات برای جایگاه های سیزدهم تا بیست و چهارم به مصاف یکدیگر می روند:

گروه A: چین تایپه، پاکستان و عربستان سعودی
گروه B: هنگ کنگ، اردن و امارات
گروه C: هند، نیوزلند و ازبکستان
گروه D: ماکائو، مولداوی و مالزی

ادامه مسابقات این دسته نیز به شکل دسته یک است. در مجموع دو دسته یک و دو رقابت های قهرمانی جوانان آسیا ۶۴ مسابقه برگزار خواهد شد.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۱۹ سال آسیا از ۲۰ تا ۲۷ خردادماه سال ۹۷ با حضور ۱۶ تیم به میزبانی شهر باک نین ویتنام برگزار می شود.

تیم ملی والیبال جوانان دختر زیر ۱۹ سال ایران در گروه سوم دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های استرالیا، ماکائو و هنگ کنگ همگروه است.

»» گروه بندی دور مقدماتی این رقابت ها به قرار زیر است:

گروه A: چین، ژاپن، تایلند و ویتنام
گروه B: کره جنوبی، چین تایپه، قزاقستان و هند
گروه C: ایران، استرالیا، ماکائو و هنگ کنگ
گروه D: نیوزلند، سریلانکا، ازبکستان و مالزی

یازدهمین مرحله تمرینات آماده سازی تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران برای حضور شایسته در رقابت های قهرمانی آسیا از روز دوشنبه هفتم اسفندماه در کمپ تیم های ملی بانوان در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز می شود.

کادر فنی تیم ملی والیبال جوانان دختر ۱۸ بازیکن را برای حضور در این اردو دعوت کرده است که ملی پوشان دعوتی باید عصر روز یکشنبه ششم اسفندماه خود را به الهام یافتیان سرپرست این تیم معرفی کنند.

رقیه جهانی، فاطمه عنایت، زهرا زهدی، زهرا صالحی، فریماه عرب چوبدار، آیتک سلامت، فاطمه صبوری، مونا آشفته، الهه حلاج، اسما سعیدی، بهار بهرامی نیا، هانیه مهدیزاده، زهرا خان محمدی، مهرنوش سالاری، زهرا کریمی، عسل رضایی، مریم حبیبی و الهه سادات موسوی بازیکنان دعوت شده به این مرحله از تمرینات هستند.

یازدهمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال جوانان دختر زیر نظر الهام یافتیان به عنوان سرپرست، اعظم عیدی (سرمربی)، ابراهیم وادی (مشاور فنی)، عباس علی‌اصغرپور (تمرین دهنده) و سرگل علیزاده به عنوان مربی تا ۱۶ اسفندماه برگزار می شود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image