۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، بر اساس تصمیم کنفدراسیون والیبال آسیا، مسابقات جام این کنفدراسیون در سال ۲۰۱۸ با حضور ۱۰ تیم در دو گروه مردان و زنان برگزار می شود.

بر این اساس ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه مردان از ۱۷ تا ۲۴ مردادماه سال ۹۷ به میزبانی چین تایپه برگزار می شود و ایران نیز در این رقابت ها نماینده خواهد داشت.

»» گروه بندی دور مقدماتی جام کنفدراسیون مردان آسیا به قرار زیر است:

گروه A: ژاپن، قزاقستان و کره جنوبی
گروه B: ایران، چین و چین تایپه
گروه C: استرالیا، قطر، ویتنام و تایلند

همچنین ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال در گروه زنان از ۲۵ شهریورماه تا یکم مهرماه سال آینده به میزبانی تایلند برگزار می شود.

تیم ملی والیبال بانوان ایران نیز در جام کنفدراسیون آسیا شرکت می کند که در گروه چهار تیمی دور مقدماتی این رقابت ها قرار دارد.

»» گروه بندی دور مقدماتی جام کنفدراسیون زنان آسیا به قرار زیر است:

گروه A: ژاپن، تایلند، کره جنوبی
گروه B: چین، ویتنام و چین تایپه
گروه C: قزاقستان، فیلیپین، ایران و استرالیا

مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در دو سطح یک و دو برگزار می شود که مسابقات سطح دوم با عنوان «چلنج کاپ آسیا» برگزار خواهد شد.

بر این اساس، نخستین دوره مسابقات چلنج کاپ در گروه مردان آسیا از ۲۴ شهریورماه در سریلانکا آغاز می شود. این رقابت ها با حضور ۱۰ تیم در سه گروه مقدماتی زیر شروع می شود:

گروه A: سریلانکا، مالزی و فیجی
گروه B: هنگ کنگ، مغولستان و عربستان سعودی
گروه C: امارات، بحرین، ازبکستان و عراق

همچنین نخستین دوره چلنج کاپ زنان آسیا نیز از ۸ تا ۱۴ مردادماه سال ۹۷ در کشور هنگ کنگ پیگیری خواهد شد. در این رقابت ها نیز هشت تیم در دو گروه مقدماتی زیر حضور خواهند داشت.

گروه A: هنگ کنگ، ازبکستان، سریلانکا و فیجی
گروه B: مغولستان، ماکائو، مالزی و نیوزلند


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image