۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۸ آسیا سال ۲۰۱۸ از ۸ تا ۱۵ تیرماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر تبریز برگزار می شود.

کنفدراسیون والیبال آسیا با هدف کاهش مدت برگزاری مسابقات روش جدیدی برای رقابت های سال ۲۰۱۸ طراحی کرده است که رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا در تبریز با حضور ۱۸ تیم در دو دسته یک و دو (هر دسته ۹ تیم) برگزار می شود.

در دسته یک این رقابت ها ۹ تیم شرکت کننده در سه گروه مقدماتی به مصاف یکدیگر می روند که تیم ملی والیبال نوجوانان پسر ایران در گروه دوم با تیم های چین تایپه و تایلند همگروه شده است.

هدف دیگر کنفدراسیون والیبال آسیا در طراحی جدید مسابقات کمک به تماشاگران است که از ابتدا شروع مسابقات شاهد بازی های مهیج و رقابت نزدیک بین تیم های قدرتمند مسابقات باشند و نیاز نباشد تا پایان رقابت ها انتظار اینگونه بازی ها را بکشند.

به همین دلیل ۹ تیم برتر آسیا در دسته یک این رقابت ها بر اساس رنکینگ مسابقات دوره قبل در کشور میانمار به ترتیب در گروه های اول تا سوم زیر قرار می گیرند:

گروه A: ژاپن، کره جنوبی و چین
گروه B: ایران، چین تایپه و تایلند
گروه C: استرالیا، سریلانکا و هنگ کنگ

پس از پایان دور مقدماتی تیم ها بر اساس امتیازهای کسب شده خود در سه گروه رتبه بندی و به همان ترتیب گروه ها در جایگاه های اول تا نهم قرار می گیرند. در مرحله دوم تیم برتر این رده بندی استراحت خواهد داشت و مستقیم به مرحله سوم صعود می کند، اما تیم های دوم با ششم، سوم با هفتم، چهارم با هشتم، پنجم با نهم مسابقه می دهند که تیم های برنده در مرحله سوم به همراه یک تیم برتر دور مقدماتی برای رتبه های اول تا پنجم مسابقه می دهند و تیم های بازنده برای جایگاه های ششم تا نهم به مصاف یکدیگر می روند.

در دسته دو رقابت ها نیز ۹ تیم در سه گروه مقدماتی زیر قرار گرفتند و از ابتدای مسابقات برای جایگاه های دهم تا هجدهم به مصاف یکدیگر می روند:

گروه A: عمان، هند و قزاقستان
گروه B: نیوزلند، ازبکستان و پاکستان
گروه C: قطر، مالزی و ترکمنستان

ادامه مسابقات این دسته نیز به شکل دسته یک است و در پایان مسابقات دو تیم برتر این دسته به دسته یک صعود می کنند تا در دوره آینده رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا در بین تیم های سطح یک و برتر مسابقه دهند. همچنین دو تیم هشتم و نهم دسته یک نیز به دسته دو سقوط خواهند کرد.

دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۷ سال آسیا از ۳۰ اردیبهشت ماه تا ششم خردادماه سال ۹۷ با حضور ۱۳ تیم به میزبانی شهر ناخون پاتوم تایلند برگزار می شود.

تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران در گروه سوم دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های استرالیا و نیوزلند همگروه است.

گروه بندی دور مقدماتی این رقابت‌ها به قرار زیر است:

گروه A: ژاپن، چین و کره جنوبی
گروه B: تایلند، چین تایپه و هنگ کنگ
گروه C: استرالیا، نیوزلند و ایران
گروه D: ازبکستان، قزاقستان، مالزی و هند

یازدهمین اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران از یکم اسفندماه در کمپ تیم های ملی بانوان آغاز شده است و به مدت ۱۲ روز با حضور ۱۹ بازیکن ادامه خواهد داشت.

صدف صالحی، حنا سعیدایی، مبینا بستانی، نگار سلمانی، زهرا مغانی، زینب مدنی، نگار سلحشوری، زهرا رضایی، آیدا منصور بخت، ستایش جبلی، کیمیا کیانی، نگار حسین‌نژاد، هستی حمزه‌پور، مهسا قادری، طناز غریبی، اسما ثروتی، الهه پورصالح، محدثه محمدبیگی و ریحانه کریمی ۱۹ بازیکن دعوت شده به این مرحله از تمرینات تیم ملی والیبال نوجوانان دختر هستند.

سپیده سادات هاشمی به عنوان سرپرست، میترا شعبانیان (سرمربی)، فاطمه رشیدی (مربی)، صفورا گل افشان (کمک مربی)، راضیه دوستی (آنالیزور)، ساجده سروش (فیزیوتراپ) و زهرا کلهر به عنوان مربی بدنساز تیم ملی والیبال نوجوانان را در این اردو همراهی می کنند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image