۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، جلال اشرفی، سرمربی تیم والیبال نوجوانان سایپا، درباره اتفاقات رخ داده در سوپر لیگ والیبال نوجوانان کشور که ماه گذشته به میزبانی سنندج برگزار شد و با قهرمانی تیم پیکان تهران به پایان رسید و خبرهایی مبنی بر استفاده تیم پیکان از دو بازیکن صغر سنی گفت: ما در دور اول بدون باخت توانستیم صدرنشین گروه یک شویم و حتی تیم پیکان هم که در گروه ما بود را سه بر یک شکست دادیم و فقط در دور دوم که بازی ها ضربدری انجام می شد به پیکان باختیم. در بازی رده بندی پیروز شدیم ولی با یک باخت به عنوان سومی دست یافتیم. جالب آنجاست که تیم‌های پیکان و بانک سرمایه با چهار باخت راهی فینال شده و رده های اول و دوم را کسب کردند. متاسفانه هنوز رقابت‌های سوپر لیگ نوجوانان با سیستم قدیمی ضربدری و فینال برگزار می شود و همانگونه که گفتم تیم سایپا با یک باخت سوم شد و تیم‌های پیکان و بانک سرمایه با چهار باخت اول و دوم شدند.

سرمربی نوجوانان سایپا در ادامه صحبت‌هایش مدعی شد: ما در دور نخست پیکان را سه بر یک شکست دادیم اما در دوره دوم به دلیل اینکه پیکانی‌ها از دو بازیکن صغر سنی استفاده کردند به این تیم باختیم. جالب آنجاست که یکی از بازیکنانی که روبروی ما بازی کرد قرار بود برای تیم جوانان سایپا بازی کند ولی چون پنج روز از نظر سنی کم داشت او را جذب نکردیم ولی همان بازیکن با تغییرات در شناسنامه‌اش و پس از کوچک کردن سنش برای تیم نوجوانان پیکان و آن هم مقابل سایپا بازی کرد. تمام مدارک این بازیکن موجود است و این اسناد را برای فدراسیون والیبال هم فرستادیم و گفتیم که چنین مسائلی رخ داده است. قبل از بازی با پیکان هم به فدراسیون اطلاع دادیم ولی پیگیری صورت نگرفت.

او تصریح کرد: در بحث تیم ملی هم این مسائل پیش می آید ولی زمانی که یک شناسنامه در صفحه توضیحاتش مطلبی ندارد و برای فدراسیون هم آن بازیکن اهمیت دارد هیچگونه مشکلی پیش نمی‌آید اما در مسابقاتی که بازیکنان دیگری با شناسنامه توضیح دار حضور دارند و ما به مسئولان سازمان لیگ اطلاع می‌دهیم اما کسی پیگیر مسائل نیست. برایم جای سوال دارد که چرا این تخلفات انجام می‌شود. تمام بازیکنان سایپا زیر ۱۶ سال بودند و به نظرم انجام چنین تخلفاتی حق دیگر بازیکنان مستعد را ضایع می‌کند. نمی‌شود که یک بازیکن متولد سال های ۸۱ و ۸۲ با بازیکنان متولد ۷۶ رودررو بازی کند.

اشرفی در پایان با انتقاد از مسئلان سازمان لیگ والیبال اظهار کرد: جالب تر آنجاست که مربی پیکان هم در فضای مجازی اعلام می‌کند “با وجود آنکه خیلی با صغر سنی مخالفم اما وقتی سازمان لیگ فدراسیون والیبال کارت بازیکن را صادر کرده ما هم نباید حرفی برای گفتن داشته باشیم.” من هم اگر تیمم با بازیکنان بزرگتر و صغر سنی قهرمان شود دیگر حرفی برای گفتن نداشتم. پیکان قهرمان شد و کسی نمی‌تواند این عنوان را پس بگیرد ولی این موارد برای والیبال ایران و فدراسیون با ریاست آقای ضیایی زیبنده نیست. با توجه به اینکه این بازیکنان در جاهای مختلف بازی کردند و من مربیانشان را می‌شناختم آن مربیان مدارک را برای من فرستادند و به فدراسیون ارسال کردیم ولی کو گوش شنوا! کسی دلش نمی خواست به این حرف‌ها گوش دهد که چگونه این اتفاقات غیر اخلاقی و غیر ورزشی رخ داده است.

در ادامه تصاویر شناسنامه بازیکنان که دارای شناسنامه دوم هستند و یا دارای توضیحات در صفحه آخر هستند را ملاحظه می کنید.

شناسنامه اول یک بازیکن:

بررسی ماجرای صغر سنی در والیبال نوجوانان

شناسنامه دوم همان بازیکن با کوچک شدن سن به مدت حدود ۲ سال و ۳ ماه:

بررسی ماجرای صغر سنی در والیبال نوجوانان

شناسنامه بازیکن با تغییر سن:

بررسی ماجرای صغر سنی در والیبال نوجوانان

توضیحات صفحه آخر شناسنامه بازیکن مبنی بر کوچک کردن سن به مدت دو سال:

بررسی ماجرای صغر سنی در والیبال نوجوانان

ایسنا


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image