۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته پنجم دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان کشور جام شهید «محسن حججی» امروز (چهارشنبه) با شش دیدار در شهرهای تهران (سه دیدار)، ارومیه، آمل و ساری پیگیری شد.

در این هفته تیم های کاله مازندران و سایپا تهران دو میزبان فاتح بودند و تیم های هاوش گنبد، شهرداری تبریز، شهرداری ورامین و خاتم اردکان در بازی های خارج از خانه برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.

جدول لیگ برتر والیبال مردان در پایان هفته شانزدهم نسبت به هفته قبل تنها یک تغییر داشت و تیم هاوش گنبد با شکست پیکان از جایگاه دهم به رتبه هشتم این رقابت ها صعود کرد و جای شمس را گرفت.

در نخستین دیدار این هفته لیگ برتر تیم پیکان در خانه والیبال تهران میزبان هاوش گنبد بود و سه بر دو نتیجه این مسابقه را به حریف واگذار کرد تا با همان ۱۰ برد و ۲۹ امتیاز در رتبه چهارم جدول باقی بماند.

تیم هاوش در ست های اول و چهارم با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۵ مغلوب پیکان شد اما در ست های دوم، سوم و پنجم این دیدار که ۱۲۵ دقیقه طول کشید و ۴۰۰ تماشاگر داشت، به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۷ بر ۱۵ به پیروزی رسید و به ششمین برد خود در این رقابت ها دست یافت.

سعید معروف، پوریا فیاضی، سعید مصطفی وند، فوندیک، سلیم چپرلی و سیمون بازیکنان تیم پیکان در شروع این مسابقه بودند. تیم هاوش گنبد نیز با ترکیب عبدالحمید چوگان، کمال قریشی، وفا زیتونلی، بنیامین ایگدری، ولی نورمحمدی و متین تکاور این مسابقه را شروع کرد.

بهروز جعفری و میثم پارسه داوران اول و دوم این مسابقه بودند. محمود کشفی و خلیل یگانه مجد نیز به عنوان ناظران سازمان لیگ و کمیته داوران نظارت بر این دیدار را بر عهده داشتند.

تیم های ساری ۲۱ و شهرداری تبریز نیز از ساعت ۱۵ در سالن شهید رسول حسینی ساری به مصاف یکدیگر رفتند که تبریزی ها با شکست سه بر صفر میزبان خود به سیزدهمین پیروزی خود در این رقابت ها دست یافتند و حضورشان در مرحله پلی آف قطعی شد.

ساری ۲۱ در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۲ مغلوب شهرداری تبریز شد تا یازدهمین ناکامی خود در این رقابت ها را تجربه کرده باشد.

محمدرضا کاویانی و وحید پورکاشیان داوران اول و دوم این مسابقه ۸۷ دقیقه ای بودند. حمید حق بین و اسماعیل صباغ نیز به عنوان ناظران سازمان لیگ و کمیته داوران در این دیدار که ۴۰۰ تماشاگر داشت، نظارت داشتند.

حامد تارودی، علیرضا جلوه، جابر اسماعیل پور، رامین خانی، علیرضا جدیدی و بهزاد حیدرشاهی بازیکنان شروع کننده تیم ساری ۲۱ بودند و عادل بناکار سرمربی شهرداری تبریز در ابتدای این مسابقه از ترکیب مرتضی شریفات، علی سجادی، مهدی رنجبر، میکائیل تاجر، امیر حسینی و حمزه زرینی استفاده کرد.

در سومین دیدار این هفته لیگ برتر والیبال و در سالن فدراسیون تیم شهرداری ورامین موفق به شکست سه بر یک شمس شد تا شهرداری ورامین هشتمین برد خود را جشن بگیرد.

شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم شمس در ست سوم این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب میهمان خود شدند تا همچنان ۶ برد و ۱۴ امتیاز در پرونده خود در جدول داشته باشند.

تیم شمس با ترکیب امیرحسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، بهنام ابراهیمی، احسان دانش دوست، مهران فیض امام دوست و صابر کاظمی به میدان رفت و تیم شهرداری ورامین این دیدار را با ترکیب آرش تقوی، مسعود غلامی، رحمان داوودی، علیرضا بهبودی، محمد محمدکاظم و آرمین تشکری شروع کرد.

اصغر کاظمی، نادر انصاری و محمد حسین شفقی به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را بر عهده داشتند. رحمان داوودی بازیکن شماره ۱۱ ورامین در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد. این مسابقه دو ساعت و ۲۰ دقیقه طول کشید و ۱۰۰ تماشاگر داشت.

در چهارمین دیدار این هفته لیگ برتر تیم های کاله مازندران و رعد پدافند کاشان در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان بهروز عطایی سرمربی کاله در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دادند و به هشتمین برد خود دست یافتند.

تیم کاله با کسب این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و در رتبه پنجم جدول باقی ماند.

علیرضا قریب و اسماعیل رزقی داوران اول و دوم این مسابقه که ۸۰ دقیقه طول کشید، بودند. همچنین احمد بندری و محمد حسن خوشدل به عنوان ناظران سازمان لیگ و کمیته داوران بر این دیدار که ۷۰۰ تماشاگر داشت، نظارت داشتند. محمد جواد حیدری بازیکن شماره ۱۹ رعد در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

بهروز عطایی در ابتدای این مسابقه از ترکیب میثم صالحی، ولی علیپور، رضا صفایی، اسماعیل مسافر، رضا عابدینی و جواد کریمی استفاده کرد و در تیم رعد پدافند کاشان محمد جواد حیدری، محمد مهدی صادق زارع، محمود رسولی، مسعود عزیزی، علی اصغر مجرد و مصطفی باقری به میدان رفتند.

در دیگر مسابقه این هفته لیگ برتر تیم شهرداری ارومیه در سالن غدیر میزبان خاتم اردکان بود و سه بر یک مغلوب این تیم شد تا نماینده ارومیه یازدهمین ناکامی خود را تجربه کند.

تیم خاتم اردکان در ست نخست ۳۰ بر ۲۸ مغلوب میزبان خود شد اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید تا هشتمین برد خود را جشن بگیرد.

تیم ارومیه این مسابقه را با ترکیب مهدی کریمی، معین رحیمی، وحید سیدعباسی، جواد محمدی نژاد، امین علوی و میلاد حمیدی شروع کرد. در تیم خاتم اردکان نیز امیر علی فتحعلی، حسین امیری، جواد حسین آبادی، اکبر ولایی، محمد رضی پور و محمد طاهر وادی به میدان رفتند.

مرتضی اکرمی، مرتضی علایی و حسین پورکاشیان به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این مسابقه را که دو هزار و ۵۰۰ تماشاگر داشت و در مدت ۱۲۸ دقیقه برگزار شد، بر عهده داشتند.

علیرضا علیزاده بازیکن شماره ۱۶ شهرداری ارومیه و عباسعلی میرحسینی سرمربی تیم خاتم اردکان در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

تیم بانک سرمایه صدرنشین این رقابت ها در آخرین مسابقه هفته شانزدهم میهمان نارنجی پوشان سایپا بود که سه بر یک مغلوب این تیم شد تا دومین ناکامی خود در لیگ برتر سال ۹۶ را تجربه کند.

شاگردان شعبان خمسه سرمربی تیم سایپا در ست سوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۰ مغلوب صدرنشین این رقابت ها شدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی رسیدند تا یازدهمین برد خود در این رقابت ها را جشن بگیرند و با ۳۴ امتیاز در رتبه سوم جدول باقی بمانند.

تیم سایپا این مسابقه را با ترکیب مجتبی شبان، مهرداد بابایی، امیر غفور، بهنام حاجی پور، رحمان تقی زاده و فرهاد سال افزون شروع کرد و در آنسوی میدان نیز مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه در ابتدای این مسابقه از ترکیب علیرضا مباشری، عادل غلامی، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور، علی شفیعی و ژیگالدو استفاده کرد.

حمید راهجردیان، داود نافعی و سعید درخشنده، داوران اول و دوم و ناظر این مسابقه بودند که در خانه والیبال تهران برگزار شد و ۱۲۰ دقیقه طول کشید و ۴۰۰ تماشاگر در خانه والیبال تهران داشت. در این دیدار رضا قرا بازیکن شماره ۱۷ بانک سرمایه کارت زرد و عادل غلامی بازیکن شماره ۹ بانک سرمایه کارت قرمز دریافت کردند.

هفته هفدهم لیگ برتر والیبال روز یکشنبه ۲۴ دیماه با شش دیدار پیگیری خواهد شد.

»» نتایج کامل هفته شانزدهم لیگ برتر به قرار زیر است:

هفته ۱۶چهارشنبه ۲۰ دیماه
کلیست شماریزمان
پیکان تهران پیکان تهران
هاوش گنبد هاوش گنبد
۲
۳
۲۵ - ۲۱ - ۱۸ - ۲۵ - ۱۵
۱۶ - ۲۵ - ۲۵ - ۱۵ - ۱۷
۱۰/۲۰
۱۵:۰۰
سارویه ساری ساری ۲۱
شهرداری تبریز ش. تبریز
۰
۳
۱۸ - ۱۷ - ۲۲
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۱۰/۲۰
۱۵:۰۰
نوشابه سازی شمس شمس
شهرداری ورامین ش. ورامین
۱
۳
۲۳ - ۲۴ - ۲۶ - ۲۳
۲۵ - ۲۶ - ۲۴ - ۲۵
۱۰/۲۰
۱۶:۰۰
شهرداری ارومیه ش. ارومیه
خاتم اردکان خاتم اردکان
۱
۳
۳۰ - ۲۳ - ۲۱ - ۲۲
۲۸ - ۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۱۰/۲۰
۱۷:۰۰
سایپا تهران سایپا تهران
بانک سرمایه ب. سرمایه
۳
۱
۲۵ - ۲۵ - ۲۰ - ۲۸
۲۳ - ۱۹ - ۲۵ - ۲۶
۱۰/۲۰
۱۷:۳۰
کاله مازندران کاله آمل
رعد پدافند کاشان رعد کاشان
۳
۰
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۱۷ - ۲۰ - ۲۱
۱۰/۲۰
۱۷:۳۰

»» جدول لیگ برتر نیز در پایان هفته شانزدهم به قرار زیر است:

ردهنام تیمبازیبردباختامتیاز
۱بانک سرمایه بانک سرمایه۲۲۱۹۳۵۷
۲سایپا تهران سایپا تهران۲۲۱۶۶۴۷
۳شهرداری تبریز شهرداری تبریز۲۲۱۶۶۴۴
۴پیکان تهران پیکان تهران۲۲۱۳۹۳۹
۵شهرداری ورامین شهرداری ورامین۲۲۱۳۹۴۰
۶کاله مازندران کاله آمل۲۲۱۳۹۳۹
۷خاتم اردکان خاتم اردکان۲۲۱۱۱۱۳۹
۸نوشابه سازی شمس شمس۲۲۸۱۴۲۲
۹هاوش گنبد هاوش گنبد۲۲۸۱۴۲۱
۱۰شهرداری ارومیه شهرداری ارومیه۲۲۷۱۵۲۳
۱۱سارویه ساری ساری ۲۱۲۲۵۱۷۲۰
۱۲رعد پدافند اصفهان رعد کاشان۲۲۳۱۹۱۱

example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image