۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته سوم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران جام شهید «محسن حججی» روز یکشنبه با شش دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، ورامین، اردکان، ارومیه و گنبد پیگیری شد.

در هفته سوم دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر شش هزار و ۳۵۰ تماشاگر به سالن مسابقات رفتند که میانگین یک هزار و ۵۸ نفر تماشاگر برای هر مسابقه بود.

همچنین شش دیدار این هفته ۶۹۶ دقیقه زمان برد که میانگین هر مسابقه ۱۱۶ دقیقه بوده است.

در شش دیدار این هفته، ۹ کارت زرد و قرمز (هشت کارت زرد و یک قرمز) از سوی داوران به بازیکنان ارائه شد.

تیم های پیکان تهران و بانک سرمایه از ساعت ۱۶ امروز در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه برای دومین بار در رقابت های امسال موفق به شکست پیکان شدند تا اقتدار خود را به دیگر مدعی قهرمانی این رقابت ها نشان دهند.

پیکانی ها در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۳۴ بر ۳۲، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب بانک سرمایه شدند تا بانکی ها به سیزدهمین برد خود دست یابند.

قبل از شروع این مسابقه دو بازیکن پیکان و دو بازیکن بانک سرمایه تست دوپینگ دادند. محمد شاهمیری و مرتضی علایی داوران اول و دوم این مسابقه بودند که ۲۰۰ تماشاگر در خانه والیبال تهران داشت.

نظارت بر این مسابقه را نیز که ۹۳ دقیقه طول کشید، سعید درخشنده بر عهده داشت. سعید معروف بازیکن شماره ۴ پیکان و عادل غلامی بازیکن شماره ۹ بانک سرمایه در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

تیم شمس تهران در دیگر دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر در سالن فدراسیون والیبال میزبان کاله مازندران بود و سه بر یک حریف خود را شکست داد تا ششمین پیروزی خود را تجربه کند.

شاگردان بهروز عطایی در ست دوم ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شمس شدند تا هفتمین ناکامی خود را تجربه کنند.

این مسابقه با ۶ دقیقه تاخیر به دلیل نبودن آمبولانس شروع شد و در مجموع دو ساعت نیز طول کشید و ۵۰ تماشاگر نیز داشت.

احمد سرمست، اسماعیل رزقی و محمد حسن خوشدل به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را عهده دار بودند.

محمدرضا حضرت پور بازیکن شماره ۱۶ شمس و جواد کریمی بازیکن شماره ۱۴ کاله در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

تیم والیبال شهرداری ارومیه نیز این هفته در سالن غدیر میزبان ساری ۲۱ بود و سه بر دو میهمان خود را شکست داد. این مسابقه دو ساعت و ۱۷ دقیقه طول کشید و ۴۰۰ تماشاگر داشت.

نماینده ساری در ست های اول و سوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۷ به پیروزی رسید اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲ مغلوب میزبان خود شد.

این مسابقه ۱۳۷ دقیقه طول کشید و ۴۰۰ تماشاگر در سالن غدیر ارومیه شاهد آن بودند. این دیدار با نظارت حمید حق بین برگزار شد و مهدی نویدی و مجتبی بیداریان داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

در چهارمین مسابقه این هفته تیم های هاوش گنبد و شهرداری تبریز در سالن المپیک گنبد به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان عادل بناکار سرمربی شهرداری تبریز با شکست سه بر صفر میزبان به یازدهمین برد خود دست یافتند و با توجه به شکست پیکان برابر بانک سرمایه به رتبه دوم جدول صعود کردند.

هاوش گنبد در این مسابقه که دو هزار و ۵۰۰ تماشاگر داشت، در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب میهمان خود شد.

این دیدار که با نظارت یونس حسن زاده و محمدحسین شفقی برگزار شد، ۸۹ دقیقه طول کشید و حمید راهجردیان و قادر صادقی داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

سالن آیت الله خاتمی اردکان میزبان یکی دیگر از دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر والیبال بود و تیم های خاتم اردکان و رعد پدافند کاشان به میدان رفتند.

تیم خاتم اردکان در این مسابقه سه بر دو به پیروزی رسید تا رعد پدافند نخستین امتیاز میدانی خود را به دست آورد. تیم رعد قبل از این مسابقه سه امتیاز از باخت فنی نماینده ساری به دست آورده بود و در مسابقه با خاتم به نخستین امتیاز میدانی خود دست یافت.

خاتمی ها در ست های اول و دوم با امتیازهای ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب میهمان خود شدند، اما در ست های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۸ به پیروزی رسیدند تا هفتمین برد خود را جشن بگیرند.

این مسابقه که ۱۲۵ دقیقه طول کشید، دو هزار تماشاگر داشت و سه کارت زرد و قرمز نیز از سوی داور نخست به بازیکنان نشان داده شد. بهمن جهاندیده بازیکن شماره یک خاتم اردکان و محمد جواد حیدری بازیکن شماره ۱۹ رعد پدافند کارت زرد دریافت کردند و علی نودوزپور بازیکن شماره پنج رعد پدافند نیز کارت قرمز گرفت.

امید فولادی وندا، مهرداد شوشتری و شهباز صدری به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را عهده دار بودند.

تیم شهرداری ورامین در دیگر مسابقه هفته سوم دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال در سالن گل عباسی ورامین میزبان نارنجی پوشان سایپا بود.

شاگردان محمد ترکاشوند سرمربی شهرداری ورامین در این مسابقه سنگین و ۱۳۲ دقیقه ای، سه بر دو به پیروزی رسیدند تا هفت برد و ۲۳ امتیاز در جدول ذخیره کنند. آنان در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۵ مغلوب سایپا شدند، اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند.

این مسابقه یک هزار و ۲۰۰ تماشاگر داشت و دو کارت زرد داشت. رسول نجفی بازیکن شماره یک ورامین و امیر غفور بازیکن شماره ۱۰ سایپا در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

مسعود ذوقی و میثم پارسه داوران اول و دوم این مسابقه بودند و نظارت بر این مسابقه را نیز حسین پورکاشیان و احمد دامغانی نژاد بر عهده داشتند.

»» نتایج کامل دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر به قرار زیر است:

هفته ۱۴یکشنبه ۱۰ دیماه
کلیست شماریزمان
شهرداری ارومیه ش. ارومیه
سارویه ساری ساری ۲۱
۳
۲
۲۳ - ۲۵ - ۱۷ - ۲۵ - ۱۵
۲۵ - ۱۸ - ۲۵ - ۲۱ - ۱۲
۱۰/۱۰
۱۵:۰۰
پیکان تهران پیکان تهران
بانک سرمایه ب. سرمایه
۰
۳
۳۲ - ۱۵ - ۲۱
۳۴ - ۲۵ - ۲۵
۱۰/۱۰
۱۶:۰۰
نوشابه سازی شمس شمس
کاله مازندران کاله آمل
۳
۱
۲۵ - ۱۸ - ۲۵ - ۲۵
۲۰ - ۲۵ - ۲۰ - ۲۳
۱۰/۱۰
۱۶:۰۰
خاتم اردکان خاتم اردکان
رعد پدافند کاشان رعد کاشان
۳
۲
۲۵ - ۲۳ - ۲۵ - ۲۵ - ۱۵
۲۷ - ۲۵ - ۲۱ - ۲۰ - ۰۸
۱۰/۱۰
۱۷:۰۰
شهرداری ورامین ش. ورامین
سایپا تهران سایپا تهران
۳
۲
۲۰ - ۲۵ - ۱۵ - ۲۵ - ۱۵
۲۵ - ۱۶ - ۲۵ - ۲۲ - ۱۱
۱۰/۱۰
۱۷:۳۰
هاوش گنبد هاوش گنبد
شهرداری تبریز ش. تبریز
۰
۳
۲۰ - ۱۶ - ۲۱
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۱۰/۱۰
۱۷:۳۰

»» جدول لیگ برتر در پایان هفته چهاردهم به قرار زیر است:

ردهنام تیمبازیبردباختامتیاز
۱بانک سرمایه بانک سرمایه۲۲۱۹۳۵۷
۲سایپا تهران سایپا تهران۲۲۱۶۶۴۷
۳شهرداری تبریز شهرداری تبریز۲۲۱۶۶۴۴
۴پیکان تهران پیکان تهران۲۲۱۳۹۳۹
۵شهرداری ورامین شهرداری ورامین۲۲۱۳۹۴۰
۶کاله مازندران کاله آمل۲۲۱۳۹۳۹
۷خاتم اردکان خاتم اردکان۲۲۱۱۱۱۳۹
۸نوشابه سازی شمس شمس۲۲۸۱۴۲۲
۹هاوش گنبد هاوش گنبد۲۲۸۱۴۲۱
۱۰شهرداری ارومیه شهرداری ارومیه۲۲۷۱۵۲۳
۱۱سارویه ساری ساری ۲۱۲۲۵۱۷۲۰
۱۲رعد پدافند اصفهان رعد کاشان۲۲۳۱۹۱۱

example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image