۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران جام شهید «محسن حججی» از روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه آغاز می‌شود.

سرپرست سازمان لیگ در ابتدای این جلسه از سرمربیان و سرپرستان خواست که مشکلات داخلی والیبال را در درون خانواده حل و فصل کنند و برای برآورده کردن خواسته‌های غیر قانونی خود به افراد غیر مرتبط با والیبال متوسل نشوند. اینگونه رفتارها منجر به تصمیم گیری غیر ورزشی‌ها درباره مسایل می شود که برای والیبال کشور مفید نیست.

منوچهر پورحسن تاکید کرد: تمامی تصمیمات سازمان لیگ برتر اساس قوانین و آئین نامه سازمان لیگ است مگر اینکه دستور مافوق داشته باشیم. بنابراین سرمربیان و سرپرستان لیگ برتری باید از این تصمیمات حمایت کنند حتی اگر بر خلاف منافع شخصی و باشگاهی آنان باشد.

وی با یادآوری اینکه در مدت برگزاری مسابقه نباید مربیان به جایگاه داوری نزدیک شوند، گفت: متاسفانه برخی مربیان به این قانون عمل نمی‌کنند و متاسفانه داوران هم درباره آنان اعمال قانون نمی‌کنند. در ضمن اظهار نظر مربیان بعد از مسابقه درباره عملکرد داوران نیز کار مناسبی نیست.

سرپرست سازمان لیگ ادامه داد: به درخواست باشگاه‌ها و به رغم منع قانون فدراسیون جهانی با حضور سرپرستان در کنار آنالیزور و نیروهای تدارکاتی در پشت نیمکت تیم‌ها موافقت کردیم که به برگزاری بهتر مسابقات کمک کند، اما متاسفانه در برخی دیدارها این افراد خود باعث ایجاد حاشیه شدند.

سرپرست سازمان لیگ به قرارداد بازیکنان و کادر فنی با باشگاه ها اشاره کرد و گفت: برخی مواقع شاهد انعقاد قراردادهایی هستیم که با جایگاه بازیکن و مربی از نظر مبلغ همخوانی ندارد و در توافق آنان دریافت مبالغی در خارج از قرارداد توافق شده است که در هنگام ایجاد اختلاف بین مربی و یا بازیکن با باشگاه خود این موارد قابل استناد قانونی نیست و در مجموع به ضرر آنان می‌شود. بنابر این بهتر است که مبلغ قرارداد را درست درج کنند.

پورحسن به انتخاب هشت بازیکن برتر لیگ اشاره کرد و گفت: این بازیکنان بر اساس چهار بازی پایانی (از بین بازیکنان چهار تیم برتر) لیگ انتخاب می‌شوند. در ضمن امسال مراسم تقدیر از تیم‌های برتر در آخرین روز لیگ برتر انجام می‌شود بنابر این باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که قبل از آن تیم‌های سوم و چهارم مشخص شده باشند.

در ادامه این نشست رئیس کمیته داوران نیز از حاضران خواست که به هیچ عنوان وارد مقوله میزان حقوق داوران و ناظران نشوند. حق الزحمه آنان از سوی فدراسیون پرداخت می‌شود و اینکه برخی باشگاه‌ها می‌توانند حقوق آنان را تامین کنند، درخواست درستی نیست.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image