۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته یازدهم و دور رفت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران جام شهید «محسن حججی» امروز چهارشنبه به پایان رسید.

در دیدارهای این هفته سه تیم میزبان (پیکان تهران، سایپا و شهرداری تبریز) و سه تیم میهمان (بانک سرمایه، شمس و هاوش گنبد) به پیروزی رسیدند.

تیم پیکان تهران در نخستین دیدار هفته یازدهم این رقابت ها در خانه والیبال تهران میزبان کاله مازندران بود و سه بر دو به پیروزی رسید تا به هشتمین برد متوالی خود در لیگ برتر امسال دست یابد.

شاگردان پیمان اکبری که به حکم کمیته انضباطی سرمربی و کاپیتان خود را در این دیدار به همراه نداشتند، در ست های دوم و چهارم با امتیازهای ۳۲ بر ۳۰ و ۲۵ بر ۱۸ مغلوب کاله شدند، اما در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۳۲ بر ۳۰ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند.

تیم پیکان با این پیروزی ۲۳ امتیازی از هشت برد شد و رتبه سوم جدول را در پایان دور رفت مرحله مقدماتی برای خود مسجل کرد.

ابراهیم فیروزی و اسماعیل رزقی داوران اول و دوم این دیدار بودند و غفار درخشنده نیز بر این مسابقه نظارت داشت. این دیدار که ۱۴۷ دقیقه طول کشید، ۳۵۰ تماشاگر و سه کارت زرد و قرمز داشت.

بر این اساس، ولی علیپور بازیکن شماره سه کاله کارت زرد، اسماعیل مسافر بازیکن شماره هفت کاله کارت قرمز و پوریا فیاضی بازیکن شماره یک پیکان کارت قرمز دریافت کردند.

تیم پیکان این مسابقه را با ترکیب محمد فلاح، پرویز پزشکی، فرهاد نظری افشار، سعید مصطفی وند، پوریا یلی و پوریا فیاضی شروع کرد. در آنسوی میدان نیز تیم کاله با ترکیب امیرحسین اسفندیار، ولی علیپور، آرمین رنجبر، میثم صالحی، رضا عابدینی و جواد کریمی این مسابقه را آغاز کرد.

تیم سارویه ساری روز گذشته در نخستین مسابقه این هفته رقابت ها در سالن شهید رسول حسینی شهر ساری میزبان بانک سرمایه قهرمان نیم فصل بود.

شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم بانک سرمایه در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۳۰ بر ۲۸ و ۲۵ بر ۲۱ میزبان خود را شکست دادند تا به یازدهمین برد متوالی خود در مرحله مقدماتی این رقابت ها دست یابد.

در دیگر دیدار این هفته لیگ برتر والیبال تیم های سایپا و شهرداری ارومیه باید در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می رفتند که تیم شهرداری ارومیه بعد از سوت داور زمین را ترک کرد و بر اساس اعلام ناظر مسابقه باخت فنی سه بر صفر (سه ست ۲۵ بر صفر) برای این تیم منظور شد.

بدین ترتیب نارنجی پوشان سایپا هفتمین برد خود را بدون رقابت با حریفی به دست آوردند و ۲۱ امتیازی شدند.

محمد شاهمیری، داود نافعی و حسین پورکاشیان به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر این مسابقه تعیین شده بودند.

در چهارمین دیدار هفته یازدهم و در سالن هفت مهر کاشان، رعد پدافند میزبان شمس بود که سه بر یک مغلوب میهمان خود شد تا شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم شمس چهارمین برد خود را در کاشان جشن بگیرند.

نماینده کاشان در ست نخست ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۹ مغلوب شمش شد تا دور رفت مرحله مقدماتی را بدون برد و امتیاز به پایان برساند.

احمد سرمست و علی اصغر ثابتی پور داوران اول و دوم این مسابقه ۱۱۶ دقیقه بودند و امیر صداقت نیز به عنوان ناظر، بر این دیدار که ۴۲۰ تماشاگر داشت، نظارت کرد.

طیب عینی، مصطفی باقری، محمد جواد حیدری، محمد مهدی صادق زارع، جواد حسین آبادی و محمود رسولی ترکیب تیم رعد پدافند در ابتدای این مسابقه بودند و محمد وکیلی نیز از ترکیب مهرداد شیبانی، امیرمحمد فلاحت خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، مهدی رضایی و بهنام ابراهیمی برای تیم شمس در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

تیم والیبال هاوش گنبد دیگر تیم میهمان پیروز این هفته بود که در سالن آیت الله خاتمی اردکان موفق به شکست سه بر دو میزبان خود شد.

خاتمی ها در ست های اول و سوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسیدند اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۶ بر ۲۴ و ۱۷ بر ۱۵ مغلوب هاوش گنبد شدند.

بهروز جعفری، محمد محبوب عشق دوست و محمود کشفی به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این دیدار را بر عهده داشتند.
این دیدار ۱۴۰ دقیقه طول کشید، یک هزار تماشاگر داشت و خاتم اردکان این مسابقه را با ترکیب حسین امیری، بهمن جهان دیده، علیرضا جلالی، اکبر ولایی، محمد رضی پور و حمید سوسن آبادی آغاز کرد.

در آنسوی میدان نیز تیم هاوش گنبد در ابتدای این مسابقه از ترکیب عبدالحمید چوگان، کمال قریشی، عبدالله ناظری، بنیامین ایگدری، جمال الدین کنعانی پور و متین تکاور استفاده کرد.

آخرین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر والیبال در سالن شهید اقدمی تبریز برگزار شد و شهرداری این شهر میزبان همنام ورامینی خود بود که سه بر دو میهمان خود را با شکست بدرقه کرد.

در این دیدار ۱۰۵ دقیقه که دو هزار تماشاگر داشت، شاگردان عادل بناکار سرمربی تیم شهرداری تبریز در ست های دوم و چهارم با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶ و ۳۱ بر ۲۹ مغلوب شهرداری ورامین شدند اما در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۱ فاتح میدان شدند تا ضمن کسب دهمین پیروزی خود، ۲۵ امتیازی شوند.

این دیدار سه کارت زرد و قرمز داشت که عادل بناکار سرمربی شهرداری تبریز و آندره بازیکن شماره ۱۲ شهرداری ورامین کارت زرد از داور نخست دریافت کردند و سرمربی تبریز در ادامه نیز یک کارت قرمز گرفت.

مصطفی شریفات، امیر حسینی، حسام بخششی، حمزه زرینی، میکائیل تاجر و میر بابک موسوی ترکیب تیم شهرداری تبریز در ابتدای این مسابقه بودند.
فرهاد نفرزاده سرمربی تیم شهرداری ورامین نیز در ابتدای این مسابقه از ترکیب رسول نجفی، مسعود غلامی، رحمان داوودی، آندره، محمد محمد کاظم و آرمین تشکری استفاده کرد.

کیوان عابدزاده و قادر صادقی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند. یونس حسن زاده و محمد حسین شفقی نیز ناظران این مسابقه بودند.

»» نتایج کامل دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

هفته ۱۱چهارشنبه ۱۵ آذرماه
کلیست شماریزمان
عمران ساری س. ساری
بانک سرمایه بانک سرمایه
۰
۳
۲۳ - ۲۸ - ۲۱
۲۵ - ۳۰ - ۲۵
۰۹/۱۴
۱۷:۳۰
سایپا تهران سایپا تهران
شهرداری ارومیه ش. ارومیه
۳
۰
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۰۰ - ۰۰ - ۰۰
۰۹/۱۵
۱۷:۳۰
خاتم اردکان خاتم اردکان
هاوش گنبد هاوش گنبد
۲
۳
۲۵ - ۲۶ - ۲۵ - ۲۴ - ۱۵
۲۳ - ۲۸ - ۱۵ - ۲۶ - ۱۷
۰۹/۱۵
۱۵:۰۰
شهرداری تبریز ش. تبریز
شهرداری ورامین ش. ورامین
۳
۲
۲۵ - ۱۶ - ۲۵ - ۲۹ - ۱۵
۲۰ - ۲۵ - ۲۳ - ۳۱ - ۱۱
۰۹/۱۵
۱۶:۰۰
رعد پدافند اصفهان رعد کاشان
نوشابه سازی شمس شمس
۱
۳
۲۶ - ۲۰ - ۱۸ - ۱۹
۲۴ - ۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۰۹/۱۵
۱۶:۰۰
پیکان تهران پیکان تهران
کاله مازندران کاله آمل
۳
۲
۲۵ - ۲۰ - ۳۲ - ۱۸ - ۱۵
۱۹ - ۳۲ - ۳۰ - ۲۵ - ۱۱
۰۹/۱۵
۱۵:۰۰

»» جدول رده بندی لیگ برتر والیبال ۱۳۹۶ تا پایان نیم فصل نخست بدین شکل است:

ردهنام تیمبازیبردباختامتیاز
۱بانک سرمایه بانک سرمایه۲۲۱۹۳۵۷
۲سایپا تهران سایپا تهران۲۲۱۶۶۴۷
۳شهرداری تبریز شهرداری تبریز۲۲۱۶۶۴۴
۴پیکان تهران پیکان تهران۲۲۱۳۹۳۹
۵شهرداری ورامین شهرداری ورامین۲۲۱۳۹۴۰
۶کاله مازندران کاله آمل۲۲۱۳۹۳۹
۷خاتم اردکان خاتم اردکان۲۲۱۱۱۱۳۹
۸نوشابه سازی شمس شمس۲۲۸۱۴۲۲
۹هاوش گنبد هاوش گنبد۲۲۸۱۴۲۱
۱۰شهرداری ارومیه شهرداری ارومیه۲۲۷۱۵۲۳
۱۱سارویه ساری ساری ۲۱۲۲۵۱۷۲۰
۱۲رعد پدافند اصفهان رعد کاشان۲۲۳۱۹۱۱

example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image