۰
۰

 

این بازیکن ۲۷ ساله که سابقه چندین بار دعوت شدن و پوشیدن پیراهن تیم ملی را در کارنامه دارد، درمورد فهرست ۴۲ نفره ایگور کولاکویچ که به صورت کارت دعوت به خود نفرات دعوت شده ارسال شده است، گفت: در ابتدا باید بگویم که من اعتراض ندارم. حرفم این است بازیکنانی که در لیگ می‌درخشند نیز در نظر گرفته شوند تا لااقل این توجه‌ها انگیزه‌ای برای دیگر بازیکنان شود و این حرف‌هایم اصلا شخصی نیست. همه بازیکنان مانند سربازیم چه دعوت شویم و چه نشویم می‌خواهیم در خدمت تیم‌ ‌ملی باشیم.

صفایی در ادامه صحبت‌هایش افزود: برای خودم جای سوال است که بدانم معیار و ملاک برای دعوت به تیم‌ ‌ملی چیست؟ من در سال ۸۴ که تیم‌ ‌ملی نوجوانان بودم به تیم‌ ‌ملی بزرگسالان دعوت می‌شدم، اما آن زمان عرف نبود که یک بازیکن رده پایه در تیم بزرگسالان باشد. همان سال اولی که ولاسکو به ایران آمد باز هم به تیم‌ ‌ملی دعوت شدم و خیلی خوب هم تمرین می‌کردم، اما متاسفانه یک لخته خون در دستم دیده شد و تیم‌ ‌ملی را از دست دادم و مجبور به جراحی شدم. پس از دو ماه که دستم خوب شد ولاسکو به تیم‌ ‌ملی “ب” دعوتم کرد و با مرحوم حسین معدنی در کشورهای اسلامی شرکت کردیم. سال بعدش به تیم پیکان رفتم و خود ولاسکو که بازی‌های لیگ را می‌دیدید به تیم‌ ‌ملی دعوتم کرد، اما باز هم مصدومیت مانع شد و این دفعه مینیسک پایم پاره شد و زانویم را عمل کردم. حتی پس از بهبودی به تیم‌ ‌ملی “ب” دعوت شدم و برای مسابقات مردان آسیا در تهران با مربیگری پیمان اکبری برای تیم‌ ‌ملی بازی کردم.

این بازیکن تیم سارویه که تا به این جای فصل با کسب ۱۰۵ امتیاز چهارمین نفر در بین امتیازآورین‌های لیگ است با اشاره به آمار بازیکنان و در صدر بودن نفرات نوجوان در صدر این رده‌بندی آن هم بالاتر از دیگر نفرات نام آشنا تصریح کرد: در سال‌های اخیر در پست پشت خط زن که من هم در آن پست بازی می‌کنم شهرام محمودی و امیر غفور درخشان ظاهر شده‌اند، اما باید به دیگر بازیکنان نیز انگیزه داد. در برخی از پست‌ها بازیکنان حاضر در لیگ انگیزه‌ای برای پوشیدن پیراهن تیم‌ ‌ملی ندارند چرا که می‌گویند در یک پست دو نفر هستند که همیشه بوده‌اند. لطفا بازی‌های لیگ را آنالیز کنند و به بازیکنانی که در هر پست امتیازآورترین‌ هستند نیز توجه کنند. این نباشد که تیم‌ ‌ملی ایران همان ۱۴ نفر همیشگی باشند. خدایی نکرده اگر اتفاقی برای سعید معروف یا محمد موسوی بیفتد چه می‌شود؟ هر چند جایگزین‌های خوبی داریم، اما آیا این نفرات تا به حال مسابقه رفته‌اند؟ باید یک بازیکن نوجوان در کنار این نفرات با سابقه باشد تا کسب تجربه کند/ ۳۰۶۰


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image