۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته دهم دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران جام شهید «محسن حججی» امروز (چهارشنبه) با شش دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، آمل، گنبد، ارومیه و اردکان پیگیری شد و دیدار ارومیه بین دو تیم شهرداری ارومیه و پیکان تهران ناتمام ماند.

در مجموع پنج دیدار این هفته تیم های بانک سرمایه، سارویه ساری، کاله جوان، هاوش گنبد و سایپا تهران برابرحریفان به پیروزی دست یافتند.

پس از پایان این هفته از رقابت های لیگ برتر، تیم سارویه با دو پله صعود به جایگاه هفتم رفت، تیم های سایپا و هاوش نیز یک پله صعود در جدول را تجربه کردند.

از سوی دیگر تیم های شهرداری ورامین دو پله سقوط و تیم های خاتم اردکان، شمس و شهرداری ارومیه نیز به رغم مشخص نشدن نتیجه دیدارش با پیکان تهران، یک پله سقوط در جدول را تجربه کردند.

در نخستین مسابقه این هفته تیم شمس در سالن فدراسیون والیبال میزبان سارویه ساری بود. شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم شمس به رغم پیروزی در ست دوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۸، در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ مغلوب میهمان خود شدند.

مهدی نویدی و میثم پارسه داوران اول و دوم این مسابقه بودند که ۴۰ تماشاگر داشت. یونس حسن زاده و محمد علی نظام دوست نیز ناظران سازمان لیگ و کمیته داوری در این مسابقه بودند که ۱۱۵ دقیقه طول کشید.

در این مسابقه رضا صفایی بازیکن شماره ۱۴ سارویه ساری از داور نخست کارت زرد دریافت کرد.

امیر محمد فلاحت خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، مهرداد شیبانی، بهنام ابراهیمی و صابر کاظمی ترکیب شروع کننده تیم شمس در این بازی بودند.

همچنین تیم سارویه ساری نیز این مسابقه را با ترکیب محمدطاهر وادی، رامین خانی، علیرضا جدیدی، شهروز همایونفر منش، رضا صفائی و ساسان دژآرا شروع کرد.

تیم والیبال شهرداری ارومیه در هفته دهم لیگ برتر در سالن غدیر ارومیه میزبان پرافتخارترین تیم لیگ برتر والیبال ایران بود و این مسابقه تا ست چهارم دو بر دو ادامه یافت.

در ست پنجم و در امتیاز ۹ بر ۸ به سود پیکان تهران، داور نخست خطای ارنج گرفت و پس از اعتراض پیکانی ها داور رای بازی را بجا داد که ایندفعه بازیکنان شهرداری ارومیه در اعتراض زمین مسابقه را ترک کردند و در نهایت بازی نیمه تمام ماند.

داوران اول و دوم این مسابقه اصغر کاظمی و محمدرضا آقایی بودند که خلیل یگانه‌مجد به عنوان ناظر سازمان لیگ و محمد حسن خوشدل به عنوان ناظر کمیته داوری، نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

نتیجه این دیدار پس از دریافت گزارش کامل ناظر بازی و برگزاری جلسه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال مشخص خواهد شد.

در سومین مسابقه این هفته لیگ برتر والیبال نارنجی پوشان سایپا در سالن آیت الله خاتمی اردکان میهمان خاتم این شهر بودند که سه بر یک میزبان خود را شکست دادند و تعداد بردهای خود را به عدد شش رساندند.

خاتمی ها در ست دوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند، اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۹ بر ۲۷ مغلوب میزبان خود شدند تا ششمین شکست خود را در این رقابت ها تجربه کنند.

این مسابقه که ۱۲۰ دقیقه طول کشید و دو هزار تماشاگر داشت، با حاشیه هایی نیز روبرو بود که کارت زرد امیر غفور بازیکن شماره ۱۰ سایپا از جمله این حاشیه ها بود. اما درگیری فیزیکی سعید شیرود بازیکن تیم خاتم با جهانگیر ترابپور کمک مربی تیم سایپا حاشیه ناخوشایند این مسابقه بود که داور هر دو آنان را از کل مسابقه اخراج کرد.

تیم خاتم اردکان این مسابقه را با ترکیب حمید سوسن آبادی، حسین امیری، محمد حسن صنوبر، علیرضا جلالی، سعید شیرود و محمد رضی پور شروع کرد.

نارنجی پوشان سایپا نیز این مسابقه را با ترکیب مجتبی شبان، سهند الله وردیان، امیر غفور، بهنام حاجی پور، رحمان تقی زاده و ایوان استانف آغاز کردند.

حمید راهجردیان، نادر انصاری و شهباز صدری به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

در چهارمین دیدار این هفته لیگ برتر تیم بانک سرمایه در خانه والیبال تهران میزبان شهرداری تبریز بود. دو تیم با ۹ برد در رتبه های اول و دوم جدول قرار داشتند و به همین دلیل انتظار بازی جذابی از دو تیم وجود داشت اما بانک سرمایه در سه ست متوالی حریف تبریزی خود را شکست داد.

بانک سرمایه با کسب این پیروزی که دهمین برد این تیم در دور رفت محسوب می شد، ۳۰ امتیازی شد و قهرمانی اش در نیم فصل قطعی شد تا با انگیزه مضاعف خود را برای رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان در لهستان آماده کند.

شهرداری تبریز در این مسابقه در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۰ مغلوب میزبان شد و با ۹ برد و ۲۳ امتیاز در رتبه دوم جدول باقی ماند.

محمد شاهمیری، داود نافعی و سعید درخشنده به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه در ابتدای این مسابقه از ترکیب فرهاد قائمی، عادل غلامی، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور، سید محمد موسوی و ژیگالدو استفاده کرد.

در آنسوی این میدان مهم، عادل بناکار از حمزه زرینی، حسام بخششی، میکائیل تاجر، بابک موسوی، مصطفی شریفات و امیر حسینی را در ابتدای این مسابقه به زمین فرستاد.

دیدار دو تیم بانک سرمایه و شهرداری تبریز در خانه والیبال تهران ۹۰ دقیقه طول کشید و ۶۰۰ تماشاگر داشت.

در پنجمین مسابقه این هفته از لیگ برتر، تیم هاوش گنبد در سالن المپیک گنبد میزبان رعد پدافند کاشان تیم قعر نشین جدول این رقابت ها بود.

هاوش در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسید تا به سومین برد خود در این رقابت ها دست یابد.

بازیکنان تیم رعد پدافند در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ مقابل هاوش به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب میزبان خود شدند تا همچنان بدون امتیاز و برد در انتهای جدول این رقابت ها باقی بمانند.

قضاوت این دیدار را که یک ساعت و ۵۰ دقیقه طول کشید و یک هزار و ۵۰۰ تماشاگر داشت، علیرضا قریب و اسماعیل رزقی به عنوان داوران اول و دوم به عهده داشتند.

جواد حسین آبادی بازیکن شماره ۱۳ رعد پدافند کاشان در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

همچنین احمد بندری و امیر ظهیری از سوی سازمان لیگ و کمیته داوران برای نظارت بر این مسابقه انتخاب شده بودند.

تیم هاوش گنبد این مسابقه را با ترکیب عبدالحمید چوگان، کمال قریشی، عبدالله ناظری، آرمین ایگدری، جمال الدین کنعانی پور و جابر اسمعیل پور آغاز کرد.

تیم رعد پدافند کاشان نیز از ترکیب علی اصغر مجرد، علی نودوزپور، محمد جواد حیدری، طیب عینی، جواد حسین آبادی و محمود رسولی در ابتدای این دیدار بهره برد.

در آخرین مسابقه هفته دهم لیگ برتر تیم کاله مازندران در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل به مصاف شهرداری ورامین رفت و این تیم را سه بر صفر شکست داد.

شاگردان بهروز عطایی در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۷ بر ۲۵ شهرداری ورامین را شکست دادند تا پنجمین برد خود را جشن بگیرند و ۱۶ امتیازی شوند.

مرتضی اکرمی و وحید پورکاشیان داوران اول و دوم این مسابقه بودند که ۹۵ دقیقه طول کشید. علی یوسفی پور بازیکن شماره ۱۶ شهرداری ورامین کارت زرد دریافت کرد.

نظارت بر این مسابقه را نیز محمد حسین شفقی و احمد دامغانی‌نژاد به عنوان ناظران سازمان لیگ و کمیته داوری بر عهده داشتند که این دیدار دو هزار و ۵۰۰ تماشاگر نیز داشت.

بهروز عطایی در ابتدای این مسابقه در تیم کاله از ترکیب امیرحسین اسفندیار، ولی علیپور، آرمین رنجبر، اسماعیل مسافر، رضا عابدینی و جواد کریمی استفاده کرد.

در آنسوی میدان نیز فرهاد نفرزاده سرمربی شهرداری ورامین رحمان داوودی، مسعود غلامی، محمد محمد کاظم، آندره، آرمین تشکری و رسول نجفی را در ابتدای این دیدار به میدان فرستاد.

هفته یازدهم و پایانی دور رفت لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه هفته آینده (۱۵ آذرماه) با شش دیدار پیگیری می شود.

»» نتایج کامل هفته دهم لیگ برتر مردان به قرار زیر است:

هفته ۱۰چهارشنبه ۸ آذرماه
کلیست شماریزمان
بانک سرمایه بانک سرمایه
شهرداری تبریز ش. تبریز
۳
۰
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۲۲ - ۲۲ - ۲۰
۰۹/۰۸
۱۷:۳۰
نوشابه سازی شمس شمس
عمران ساری س. ساری
۱
۳
۲۴ - ۲۵ - ۲۱ - ۲۰
۲۶ - ۱۸ - ۲۵ - ۲۵
۰۹/۰۸
۱۶:۰۰
کاله مازندران کاله آمل
شهرداری ورامین ش. ورامین
۳
۰
۲۵ - ۲۵ - ۲۷
۱۸ - ۱۵ - ۲۵
۰۹/۰۸
۱۵:۰۰
هاوش گنبد هاوش گنبد
رعد پدافند اصفهانرعد کاشان
۳
۱
۲۵ - ۲۸ - ۲۳ - ۲۵
۱۷ - ۲۰ - ۲۵ - ۱۶
۰۹/۰۸
۱۶:۰۰
شهرداری ارومیه ش. ارومیه
پیکان تهران پیکان تهران
۰
۳
۰۰ - ۰۰ - ۰۰
۲۵ - ۲۵ - ۲۵
۰۹/۰۸
۱۶:۰۰
خاتم اردکان خاتم اردکان
سایپا تهران سایپا تهران
۱
۳
۱۶ - ۲۵ - ۱۹ - ۲۷
۲۵ - ۲۲ - ۲۵ - ۲۹
۰۹/۰۸
۱۶:۰۰

»» جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در پایان هفته دهم به قرار زیر است:

ردهنام تیمبازیبردباختامتیاز
۱بانک سرمایه بانک سرمایه۲۲۱۹۳۵۷
۲سایپا تهران سایپا تهران۲۲۱۶۶۴۷
۳شهرداری تبریز شهرداری تبریز۲۲۱۶۶۴۴
۴پیکان تهران پیکان تهران۲۲۱۳۹۳۹
۵شهرداری ورامین شهرداری ورامین۲۲۱۳۹۴۰
۶کاله مازندران کاله آمل۲۲۱۳۹۳۹
۷خاتم اردکان خاتم اردکان۲۲۱۱۱۱۳۹
۸نوشابه سازی شمس شمس۲۲۸۱۴۲۲
۹هاوش گنبد هاوش گنبد۲۲۸۱۴۲۱
۱۰شهرداری ارومیه شهرداری ارومیه۲۲۷۱۵۲۳
۱۱سارویه ساری ساری ۲۱۲۲۵۱۷۲۰
۱۲رعد پدافند اصفهان رعد کاشان۲۲۳۱۹۱۱

example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image