۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، «کریشتوف ایگناچاک» که برای بررسی وضعیت آماده سازی تیم بانک سرمایه به تهران سفر کرده است، در تشریح ماموریت خود گفت: در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان هشت تیم برتر جهان شرکت می کنند که من برای بررسی نحوه آماده سازی این تیم ها به کشورهایشان سفر می کنم.

وی تصریح کرد: نحوه آماده سازی یک تیم برای حضور در رقابت های مهمی همچون قهرمانی باشگاه های جهان یکی از محورهای مورد علاقه مردم و علاقمندان به والیبال است که من در سفرهایم به این موضوع می پردازم. تیم ها برای رسیدن به آمادگی کامل شرایط بسیار سختی پشت سر می گذارند که علاقمندان به والیبال در جریان کامل این مشکلات قرار ندارند.

لیبروی اسبق تیم ملی والیبال لهستان در ادامه گفت: حضور تیم ها در هر تورنمنتی همانند یک غذای آماده است که می تواند طعم های مختلفی داشته باشد و باید به شرایط آماده سازی آن غذا نیز توجه شود. بازیکنان والیبال ماشین نیستند و همانند همه انسان ها مشکلات زیادی دارند و باید تمامی مراحل آماده سازی را به مردم نشان داد.

وی گفت: بعد از ایران به چین می روم و از نحوه آماده سازی تیم (شانگهای چین) نماینده این کشور در رقابت های قهرمانی جهان نیز آگاه خواهم شد و ماموریتم به پایان می رسد.

بازیکن سابق و ۳۹ ساله تیم ملی والیبال لهستان که سال ۲۰۱۷ و در دیدار دوستانه ایران و لهستان از میادین والیبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد، درباره حضور میلاد عبادی پور در پلاس لیگا لهستان گفت: میلاد بازیکن جوان و خوبی است که آینده درخشانی در این رشته ورزشی خواهد داشت.

وی درباره نیمکت نشینی میلاد در تیم اسکرا بلخاتوف لهستان گفت: عبادی پور از حضور در تمام لحظات این رقابت ها بهره می برد و فرقی نمی کند که بازیکن ذخیره باشد یا ثابت، او توانایی آموختن خوبی دارد و الان بهترین فرصت برای یادگیری این بازیکن است. حضور در پلاس لیگا که یکی از لیگ های معتبر والیبال جهان است برای هر بازیکنی میسر نمی شود.

کریشتوف ایگناچاک که تا کنون به ایران نیامده است، درباره شناختش از والیبال ایران گفت: تیم ملی والیبال لهستان چندین بازی در تهران انجام داده است، اما هر موقع تیم به ایران می آمد با یک لیبرو می آمد و امکان حضور من در تهران فراهم نشد. دیگر بازیکنان لهستان از جو ورزشگاه آزادی و سختی مسابقه با تیم ایران در سالن ۱۲ هزار نفری این مجموعه ورزشی مطالبی را قبلا گفته بودند و همیشه دوست داشتم در این شرایط که همانند لهستان است، بازی کنم.

وی درباره تیم بانک سرمایه گفت: بانک سرمایه از بازیکنان خوبی بهره می برد، اما این تیم در رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان باید به مصاف برترین تیم های جهان برود. به همین دلیل کار بسیار مشکلی در پیش دارد، اما به نظرمن بانک سرمایه توانایی حضور در چهار تیم برتر جهان را دارد.

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان جهان از ۲۱ تا ۲۶ آذرماه به میزبانی لهستان و در سه شهر این کشور (ووچ ، کراکوف و اوپوله) برگزار می‌شود و تیم بانک سرمایه به عنوان قهرمان قاره آسیا در سال ۲۰۱۶ در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.

»» هشت تیم در دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان شرکت دارند که رقابت‌های خود را در دو گروه زیر آغاز خواهند کرد و از هر گروه دو تیم برتر به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند:

گروه یک: زاکسا کوژله لهستان، لوبه سیویتانوا ایتالیا، ساداکروزیرو برزیل و بانک سرمایه ایران
گروه دوم: اسکرا بلخاتوف لهستان، زنیت کازان روسیه، بولیوار آرژانتین و شانگهای چین


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image