۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال انتخابی مردان سال ۲۰۱۸ جهان در منطقه نورسکا از روز جمعه با حضور چهار تیم پورتوریکو، کوبا، مکزیک و گواتمالا به میزبانی کوبا آغاز شده است.

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در این رقابت ها از سیستم پنج امتیازی استفاده می کند و تیم های برنده سه بر صفر پنج امتیاز در جدول بازی ها برایشان منظور می شود.

در این روش در دیدارهایی که سه بر یک به پایان می رسد، چهار امتیاز به تیم برنده و یک امتیاز به تیم بازنده تعلق می گیرد. همچنین در مسابقاتی که سه بر دو به پایان می رسد، سه امتیاز به تیم برنده و دو امتیاز به تیم بازنده تعلق خواهد گرفت.

فدراسیون جهانی والیبال با این روش امتیازی دهی تلاش دارد ضمن افزایش جذابیت مسابقات، عدالت بیشتری برای مبارزه تیم ها قائل شود، اما اولویت در جدول مسابقات همانند گذشته تعداد برد است.

بر همین اساس در حال حاضر تیم پورتوریکو با دو برد و ۱۰ امتیاز در صدر جدول مسابقات والیبال انتخابی مردان جهان سال ۲۰۱۸ در منطقه نورسکا قرار دارد.

تیم های کوبا و مکزیک نیز با یک برد و پنج امتیاز در رتبه های دوم و سوم هستند و تیم گواتمالا نیز بدون برد و امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد.

مسابقات والیبال انتخابی جهان در نورسکا 2018

دو تیم برتر این رقابت ها سهمیه جهانی کسب می کنند تا ۲۴ تیم مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۱۸ که به میزبانی ایتالیا و بلغارستان از ۱۹ شهریورماه تا هشتم مهرماه سال ۹۷ برگزار می شود، تکمیل شوند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image