۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، با توجه به اینکه غروب چهارشنبه این هفته همزمان با شب اربعین حسینی است، سازمان لیگ دیدارهای این هفته لیگ برتر را یک روز زودتر و در روز سه‌شنبه برگزار می‌کند.

بنابر این هفته ششم دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران «جام شهید محسن حججی» روز سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه با شش دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، ارومیه، آمل، کاشان و ساری پیگیری می‌شود.

در نخستین مسابقه این هفته که از ساعت ۱۵ در خانه والیبال تهران برگزار می‌شود، شاگردان پیمان اکبری سرمربی تیم پیکان تهران میزبان شمس خواهند بود. دو تیم در هفته قبل این رقابت‌ها برابر حریفان به پیروزی رسیدند اما شمسی‌ها در یک دیدار سنگین موفق به شکست شهرداری ورامین شدند اما پیکانی‌ها سه بر صفر هاوش گنبد را شکست دادند.

پیکان تهران و شمس هم اکنون با دو برد و ۶ امتیاز به دلیل تفاوت معدل ست‌ها در رتبه‌های هشتم و دهم قرار دارند و فاتح این مسابقه جایگاه بهتری در پایان هفته ششم کسب خواهند کرد.

در دومین مسابقه هفته ششم لیگ برتر والیبال در خانه والیبال تهران تیم‌های سایپا و هاوش گنبد به مصاف یکدیگر می‌روند. این دو تیم برعکس جدال بالا در هفته پنجم لیگ مغلوب حریفان خود شدند و این هفته برای جبران امتیازات از دست داده به میدان می‌روند و به نظر می‌رسد که شرایط نارنجی‌پوشان برای کسب پیروزی در هفته ششم به مراتب بهتر از تیم هاوش گنبد است.

تیم سایپا هم اکنون با دو برد و شش امتیاز در جایگاه نهم جدول است و هاوش گنبد با یک برد، سه امتیاز و یک مسابقه کمتر در جایگاه یازدهم جدول رده بندی لیگ برتر والیبال قرار دارد.

تیم شهرداری ارومیه که با سه برد و ۹ امتیاز خود را به رده‌های بالای جدول نزدیک کرده است، در هفته ششم دور مقدماتی لیگ برتر در سالن غدیر ارومیه میزبان بانک سرمایه صدرنشین (پنج برد و ۱۵ امتیاز) این رقابت‌هاست.

شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه در حالی به مصاف شهرداری ارومیه می‌روند که دیگر تیم آذری زبان این رقابت‌ها (شهرداری تبریز) رقابت نزدیکی با این تیم برای کسب صدر جدول دارد و کوچکترین غفلت شاگردانش منجر به از دست دادن صدر جدول خواهد شد.

از سوی دیگر تیم شهرداری تبریز در هفته ششم لیگ برتر میهمان رعد پدافند کاشان است که به نظر دیداری آسان برای شاگردان عادل بناکار سرمربی این تیم به نظر می‌رسد و بهترین فرصت برای کسب صدرنشینی در صورت شکست بانکی‌ها در ارومیه خواهد بود.

رعد پدافند بدون برد و امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار دارد و بازیکنان این تیم در حسرت برد و کسب امتیاز هستند. اما جدال این هفته، میدان آسانی برای آنان مقابل تیم آماده شهرداری تبریز به رغم میزبانی نیست.

سی و چهارمین دیدار دور مقدماتی لیگ برتر والیبال روز سه‌شنبه و از ساعت ۱۶ در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل برگزار می‌شود و تیم کاله مازندران از خاتم اردکان پذیرایی خواهد کرد.

خاتم اردکان در حال حاضر با سه برد و هشت امتیاز در رتبه چهارم جدول است و تیم کاله مازندران با دو برد، هفت امتیاز و یک مسابقه کمتر در جایگاه هفتم قرار دارد. کاله امیدوار است که در دیداری خانگی به سومین برد خود دست یابد و جایگاه خود را در جدول مسابقات بهبود بخشد.

آخرین دیدار هفته ششم دور مقدماتی لیگ برتر والیبال در سالن شهید رسول حسینی ساری برگزار می‌شود و تیم‌های سارویه ساری و شهرداری ورامین به مصاف یکدیگر می‌روند.

شاگردان فرهاد نفرزاده که هفته پیش مغلوب نوجوانان ملی‌پوش در تیم شمس شدند، در هفته ششم به دنبال کسب سومین برد خود در این رقابت‌ها هستند تا میانه جدول را از دست ندهند.

تیم شهرداری ورامین هم اکنون با دو برد و هشت امتیاز در رتبه پنجم است و سارویه ساری با دو برد و هفت امتیاز در جایگاه ششم قرار دارد و فاتح این میدان جایگاه بهتری در پایان هفته ششم خواهد داشت.

»» برنامه کامل هفته ششم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

تهران، ساعت ۱۵ – خانه والیبال
پیکان تهران – شمس

تهران، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه – خانه والیبال
سایپا تهران – هاوش گنبد

ارومیه، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه – سالن غدیر
شهرداری ارومیه – بانک سرمایه

آمل، ساعت ۱۶ – سالن پیامبر اعظم (ص)
کاله مازندران – خاتم اردکان

کاشان، ساعت ۱۶ – سالن هفت مهر
رعد پدافند کاشان – شهرداری تبریز

ساری، ساعت ۱۸ – سالن شهید رسول حسینی
سارویه ساری – شهرداری ورامین


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image