۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک ایران «جام شهید محسن حججی» از امروز (چهارشنبه) با هفت دیدار در شهرهای ارومیه، مریوان، نور، اردکان، سیرجان، تهران و قم آغاز شد.

تیم شهرداری جوان ارومیه که سال گذشته مقام سوم مشترک این رقابت ها را به دست آورده بود، در نخستین مسابقه گروه یک امسال میزبان شهرداری قزوین بود و سه بر دو میهمان خود را شکست داد.

این دیدار ۱۴۰ دقیقه طول کشید و ۱۵۰ تماشاگر داشت. علیرضا مرادی بازیکن شماره ۱۶ شهرداری قزوین نیز از داور اول این مسابقه یک کارت زرد دریافت کرد.

در دیگر مسابقه گروه نخست لیگ دسته یک، قرار بود تیم مقاومت مهاباد به مصاف ملوان تهران برود که این دیدار به دلیل همزمانی با کنگره شهدای پیشمرگه کرد برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

تیم راه یاب ملل مریوان نیز برای نخستین بار در لیگ دسته یک به میدان می رود، در نخستین مسابقه خود در این رقابت ها میزبان کاله جوان بود و موفق به شکست سه بر دو میهمان شد تا در نخستین گام دو امتیاز به دست آورد.

این دیدار که ۱۴۵ دقیقه طول کشید و ۵۵۰ تماشاگر نیز داشت، پنج کارت زرد و قرمز داشت. میثم حیدری از تیم راه یاب ملل و دانیال صادقی از تیم کاله جوان کارت زرد دریافت کردند و تیم کاله جوان نیز به دلیل تاخیر در ورود به زمین مسابقه یک کارت زرد از داور نخست مسابقه گرفت. همچنین شاهین حاج رسولی از تیم راه یاب و دانیال صادقی از تیم کاله مازندران کارت قرمز دریافت کردند.

چهارمین و آخرین دیدار گروه یک لیگ دسته یک در شهر نور برگزار شد و بیمه رازی این شهر که امسال برای نخستین بار در این رقابت ها به میدان می رود، سه بر یک مغلوب توپگاه بابلسر شد.

این مسابقه که ۳۰۰ تماشاگر داشت به مدت یک ساعت و ۵۶ دقیقه طول کشید و دو کارت زرد و قرمز نیز از سوی داور به احمد بابائی و صابر نریمان نژاد از تیم توپگاه داده شد.

»» نتایج کامل دیدارهای هفته نخست گروه یک به قرار زیر است:

شهرداری جوان ارومیه ۳ – شهرداری قزوین ۲ (۲۵ بر ۱۴، ۲۴ بر ۲۶، ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۷)
راه یاب ملل مریوان ۳ – کاله جوان ۲ (۲۰ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۴، ۱۸ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۹)
بیمه رازی نور یک – توپگاه بابلسر ۳ (۱۷ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۴، ۲۰ بر ۲۵ و ۲۳ بر ۲۵ )

»» جدول گروه یک در پایان هفته نخست لیگ دسته یک به قرار زیر است:

۱- توپگاه شمال یک برد و سه امتیاز
۲- شهرداری جوان ارومیه یک برد و ۲ امتیاز
۳- راه یاب ملل یک برد و دو امتیاز
۴- کاله جوان بدون برد و یک امتیاز
۵- شهرداری قزوین بدون برد و یک امتیاز
۶- بیمه رازی نور بدون برد و امتیاز
۷- مقاومت فرمانداری بدون برد و امتیاز
۸- ملوان تهران بدون برد و امتیاز

چهار مسابقه دیگر هفته نخست لیگ دسته یک مردان در گروه دوم این رقابت ها پیگیری شد که تیم صنایع اردکان در دیدار با لاستیک بارز کرمان سه بر یک به پیروزی رسید.

این دیدار دو ساعته، ۲۵۰ تماشاگر و دو کارت زرد برای سید سعید موسوی نصب بازیکن شماره ۱۷ اردکان و ملا بهرامی بازیکن شماره ۶ لاستیک بارز کرمان به همراه داشت.

گل گهرسیرجان تیم با سابقه والیبال ایران که سابقه نایب قهرمانی در لیگ برتر را نیز در پرونده کاری خود دارد، در نخستین مسابقه خود در لیگ دسته یک مردان سه بر یک صنعت نفت آبادان را شکست داد تا در نخستین گام سه امتیاز ارزشمند به دست آورد.

دو تیم گل گهرسیرجان و لاستیک بارز کرمان در این مسابقه که یک ساعت و ۵۷ دقیقه طول کشید و ۸۰۰ تماشاگر داشت، به دلیل تاخیر در ورود به زمین مسابقه از داور نخست کارت زرد دریافت کردند.

تیم های موسسه فرهنگی ورزشی پیروزی کیش و عقاب تهران سومین مسابقه هفته نخست و دومین دربی هفته نخست لیگ دسته یک را در شهر تهران برگزار کردند که موسسه فرهنگی ورزشی سه بر دو فاتح این شهرآورد شد.

این دیدار ۱۴۴ دقیقه طول کشید و ۵۰۰ تماشاگر داشت. همچنین داور اول این بازی دو کارت زرد و قرمز به بازیکنان تیم عقاب تهران نشان داد که رضا جامی کارت زرد و امیر حسین منتظر کارت قرمز دریافت کردند.

آخرین مسابقه هفته نخست لیگ دسته یک مردان نیز در شهر قم برگزار و کریمه قم سه بر یک مغلوب شهروند اراک شد. آخرین جدال هفته نخست لیگ دسته یک ۳۰۰ تماشاگر داشت و ۱۰۷ دقیقه طول کشید و اسماعیل بداقی بازیکن تیم میزبان نیز کارت زرد دریافت کرد.

»» نتایج کامل گروه دوم لیگ دسته یک در هفته نخست نیز به قرار زیر است:

صنایع اردکان ۳ – لاستیک بارز کرمان یک (۲۰ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۴، ۲۱ بر ۲۵ و ۲۹ بر ۲۷)
گل گهر سیرجان ۳ – پالایش نفت آبادان یک (۲۵ بر ۲۰، ۱۸ بر ۲۵، ۲۸ بر ۲۶ و ۲۵ بر ۱۷)
موسسه فرهنگی ورزشی پیروزی کیش ۳ – عقاب تهران ۲ (۲۶ بر ۲۴، ۲۰ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۱۵ بر ۹)
کریمه قم یک – شهروند اراک ۳ (۱۵ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۱۷ بر ۲۵)

»» جدول گروه دوم لیگ دسته یک در پایان هفته نخست به قرار زیر است:

۱- شهروند اراک یک برد و ۳ امتیاز
۲- گل گهر سیرجان یک برد و ۳ امتیاز
۳- صنایع اردکان یک برد و ۳ امتیاز
۴- موسسه پیروزی کیش یک برد و دو امتیاز
۵- عقاب تهران بدون برد و یک امتیاز
۶- لاستیک بارز کرمان بدون برد و امتیاز
۷- پالایش نفت آبادان بدون برد و امتیاز
۸- کریمه قم بدون برد و امتیاز


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image