۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایسنا، بهنام محمودی درباره نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال و نیز دلایل حضورش در این انتخابات، اظهار کرد: من همیشه سعی کرده ام شفاف و واضح صحبت کنم. در واقع آدمی هستم که نان را به نرخ روز نمی خورم. در ابتدا باید اشاره کنم که برخی از رسانه ها اعلام کردند که بهنام محمودی دیگر کاندیداها را به مناظره دعوت کرده است، من هیچ وقت چنین حرفی را نزدم. من گفتم با دوستان کاندیدایی که تمایل دارند، با هم بنشینیم و در یک میزگرد درباره والیبال و برنامه هایمان صحبت کنیم و اگر فردی بتواند مرا قانع کند قطعا به نفع آن شخص کنار می کشم چرا که اگر والیبال رونق داشته باشد به نفع همه والیبالی ها است. اینگونه نیست که من حریف بطلبم. هدفم خدمت به والیبال است. این فرضیه را هم رد می کنم که مدیری که برای یک فدراسیون انتخاب می شود باید حتما ورزشی باشد اما این را هم گفتم که اگر یک فدراسیون ورزشی مدیرش یک ورزشکار حرفه ای باشد قطعا درصد موفقیتش بیشتر است.

وی ادامه داد: متاسفانه در آیین نامه تصدی پست ریاست فدراسیون نکات قابل تاملی وجود دارد. به نظرم در آیین نامه به هیچ عنوان ورزشکاران مدنظر قرار نگرفتند و این توهین به جامعه ورزش است. اینکه فرمانداران، استانداران، مدیران بخش دولتی و اقتصاددانان می توانند در انتخابات شرکت کنند اما فضا برای ورزشکاران بسته باشد واقعا جای تاسف دارد.

نامزد انتخابات ریاست فدراسیون والیبال در ادامه افزود: در تبصره ۳ یکی از بندهای این آیین نامه آمده افرادی که مدیریت های دیگر دارند در این کمیته تایید صلاحیت می شوند که در این حالت بحث اعمال سلیقه پیش می آید. چرا پس هیچ کجای این آیین نامه نیامده است که فردی که می خواهد مدیر یک فدراسیون ورزشی باشد پنج سال ورزشکار حرفه ای باشد؟ در واقع خانواده ورزش برای ورزشکاران هیچ جایگاهی را در نظر نگرفته است. برای نمونه اگر علی دایی بخواهد نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال شود با توجه به این تبصره به او می گویند که شما نمی توانید کاندیدا شوید. به فرض اینکه علی دایی پست مدیریت سیاسی نداشته مگر می شود او را کنار گذاشت.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران با انتقاد از دخالت های مسئولان در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال، گفت: به نظرم اگر مسئولان قصد دخالت در انتخابات را داشته باشند جای تاسف دارد چرا که این کار غیرقانونی است و من هم مطمئنم که چنین کاری را انجام نخواهند داد. مسئولان باید به همه کاندیداها به یک چشم نگاه کنند و به فکر اجرای قانون باشند. در بالاترین سطح از انتخابات که همان انتخابات ریاست جمهوری است هیچگاه رهبری سمت و سویی به انتخابات نمی دهد اما در رشته ای مانند والیبال که کاملا حرفه ای و تخصصی است اینکه بیایید و بگویید که فرد خاصی باید تا سال ۲۰۲۰ باشد سوء استفاده از جایگاه است.

او درباره اینکه مقصودش از این صحبت ها احمد ضیایی نایب رییس فدراسیون والیبال است، پاسخ داد: من اسمی از فرد خاصی نبردم و اگر زمانش برسد به خود آن فرد می گویم. ضیایی بزرگ و عزیز ماست و هشت سال است که پست نایب رییسی فدراسیون را بر عهده دارد. حرف من این است که در بحث خدمت رفیق بازی، همشهری بودن و اینگونه مسائل را نباید دخالت دهیم. چون والیبال رونق دارد ما هم هستیم و اگر والیبال از رونق بیفتد همه ما حذف خواهیم شد. اگر کاندیدا شده ام با مشورت ها و حمایت های خانواده والیبال بوده است.

محمودی در توضیح برنامه هایش خاطرنشان کرد: من احترام و اهمیت ویژه ای به هیات ها خواهم گذاشت. اینکه هیات ها فقط در انتخابات آن هم هر چهار سال یک بار بیایند و رای بدهند و سپس به دنبال کار خودشان باشند درست نیست. همچنین به دنبال اسپانسرهای بیشتر در لیگ برتر هستیم. علاوه بر این یکی از اهداف، کسب کرسی در فدراسیون جهانی است. این را نیز باید تصریح کنم که من به عنوان شخص بهنام محمودی کاندیدا نشدم و به عنوان نماینده خانواده والیبال در انتخابات شرکت کردم.

نامزد انتخابات ریاست فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: دست همه ۱۰ نفری را که برای انتخابات نامزد شده اند را می بوسم چرا که تنور والیبال را داغ کرده اند اما امیدوارم این شرایط به نفع فرد خاصی نباشد و در نهایت به سود والیبال تمام شود.

لژیونر سابق والیبال ایران در خصوص سرپرستی داورزنی بر فدراسیون و اینکه تمام جریانات والیبال را شخص او رصد می کند نیز گفت: ایشان عین برادر بزرگ من هستند و قبلا هم گفتم که کاش آقای داورزنی در والیبال می ماند اما وزیر ورزش و جوانان با توجه به توانایی های داورزنی او را به عنوان معاون خود انتخاب کرد. حالا که خود او نیست باید انتخابات را شخصا به صورت آزاد برگزار کند و سمت و سویی به انتخابات ندهد که قطعا چنین اتفاقی هم رخ نخواهد داد. اینکه بگویند تا ۲۰۲۰ خودم هستم و تصمیم می گیرم یعنی آنکه یک مترسک در فدراسیون بگذاریم که تصمیمات افراد دیگر را انجام دهد. اگر رییس فدراسیون شوم قطعا از نظرات و افکار داورزنی استفاده خواهم کرد.

محمودی در پایان گفت: به نظرم اگر بهنام محمودی برای نامزدی تایید صلاحیت نشود باید به حال کمیته احراز صلاحیت ها تاسف خورد. من عضو شورای شهر بودم اما با توجه به آیین نامه گویا بودن در شورای شهر شغل حساب نمی شود. به هر حال از مجلس استفساریه گرفته ام. همچنین چند بنگاه اقتصادی دارم و چندین سال عضو تیم ملی بودم و مدرک عالیه آکادمیک دارم و اگر همه این موارد را ملاک قرار دهند باید مرا تایید صلاحیت کنند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image