۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان از ۱۹ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

تا کنون حضور ۱۹ تیم در این رقابت ها قطعی شده است که از قاره کهن آسیا تیم های ایران، چین، ژاپن و استرالیا شرکت می کنند.

تیم‌های فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان، فنلاند و بلژیک نیز در رقابت‌های انتخابی قاره اروپا سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به دست آوردند. همچنین از قاره سبز حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان و لهستان به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴ در این رقابت‌ها قطعی است.

تیم های برزیل و آرژانتین از آمریکا جنوبی سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند و با سه تیم نورسیکا (آمریکا، جمهوری دومینیکن و کانادا) جمع تیم های مشخص شده قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۱۸ به ۱۹ تیم رسیده است.

سه سهمیه دیگر مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در رقابت های قهرمانی قاره آفریقا مشخص می شود که این رقابت ها از ۳۰ مهرماه با حضور ۱۴ تیم آغاز شده است. این مسابقات تا هفتم آبان ماه ادامه دارد تا تیم های اول تاسوم سهیمه جهانی به دست آورند.

»» دور مقدماتی رقابت های قهرمانی آفریقا در روزهای ۳۰ مهر، یکم و دوم آبان ماه در چهار گروه (دو گروه سه تیمی و دو گروه چهار تیمی) برگزار می شود که گروه بندی آن به قرار زیر است:

گروه اول: مصر – نیجر – جمهوری کنگو
گروه دوم: تونس – غنا – کنیا – لیبی
گروه سوم: کامرون – مراکش – نیجریه
گروه چهارم: الجزایر – بوتسوانا – روآندا – چاد


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image