۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته دوم دور مقدماتی سی و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران (لیگ برتر والیبال ۱۳۹۶) «جام شهید محسن حججی» امروز (چهارشنبه) با پنج دیدار پیگیری شد.

در نخستین مسابقه این هفته و در شهر کاشان، رعد پدافند از ساعت ۱۵ میزبان بانک سرمایه صدرنشین این رقابت ها بود که سه بر صفر مغلوب این تیم شد.

شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم بانک سرمایه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۵ بر ۱۳ میزبان خود را شکست دادند تا همچنان صدرنشین این رقابت ها باقی بمانند.

این مسابقه یک هزار تماشاگر داشت و ۷۵ دقیقه به طول انجامید که رعد پدافند با ترکیب محمد رسولی، علی اصغر مجرد، مصطفی باقری، محمد جواد حیدری، طیب عینی و جواد حسین آبادی به میدان آمد.

تیم بانک سرمایه نیز این مسابقه را با ترکیب فرهاد قائمی، عادل غلامی، رضا قراء، مجتبی میرزاجانپور، سید محمد موسوی و لوکاس ژیگالدو آغاز کرد.

محمدرضا آقائی، قادر صادقی و خلیل یگانه مجد به ترتیب به عنوان داوران اول، دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

در دیگر مسابقه هفته دوم لیگ برتر و در شهر تهران، نارنجی پوشان سایپا میزبان شهرداری تبریز بودند که شاگردان عادل بناکار در هفته دوم نیز موفق به شکست حریف خود در تهران شدند تا با دست پر و پنج امتیاز به تبریز برگردند.

شهرداری تبریز این دیدار را در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد تا در هفته های اول و دوم لیگ برتر دو خودرو ساز کشور (پیکان و سایپا) را از پیش رو برداشته باشد.

تیم سایپا این مسابقه را با ترکیب مجتبی شبان، سامان فائزی، فرهاد سال افزون، رحمان تقی زاده، مجتبی قلی زاده و ونلین کاوانکف شروع کرد.

سرمربی تیم شهرداری تبریز نیز از مصطفی شریفات، امیر حسینی، حسام بخششی، حمزه زرینی، میکائیل تاجر و آرش کشاورزی در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

کیوان عابدزاده و مهرداد شوشتری داوران اول و دوم این مسابقه در سالن فدراسیون والیبال بودند که ۲۰۰ تماشاگر داشت و به مدت یک ساعت و ۳۷ دقیقه طول کشید. همچنین محمد حسن خوشدل نیز نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشت.

در سومین مسابقه این هفته و در شهر ارومیه، شمس میهمان شهرداری این شهر بود و به رغم میزبانی سه بر دو مغلوب حریف خود شد تا دومین ناکامی خود را در این رقابت ها تجربه کرده باشد.

شهرداری ارومیه در هفته نخست نیز مغلوب ایرانیان گنبد شده بود.

شاگردان محمد وکیلی در ست های سوم و چهارم این مسابقه ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب شهرداری ارومیه شدند اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۹ بر ۲۷، ۲۷ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۱۴ به پیروزی رسیدند تا به نخستین برد خود در لیگ برتر سال ۹۶ دست یابند.

این مسابقه که در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد، تنها ۶۰۰ تماشاگر داشت و به مدت ۱۴۵ دقیقه طول کشید.

شهرداری ارومیه این مسابقه را با ترکیب امیر خداپرست، حامد رضائی، فرهاد پیروت پور، بهرام فرید، معین رحیمی و علیرضا رحیمی آغاز کرد و محمد وکیلی سرمربی تیم شمس نیز از بهنام ابراهیمی، مهرداد شیبانی، امیرمحمد فلاحت خواه، مرتضی شریفی، امیر حسین توخته و صابر کاظمی در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

اصغر میرزایی، بهروز حیدری و احمد بندری به ترتیب به عنوان داوران اول، دوم و ناظر، قضاوت و نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

سالن آیت الله خاتمی اردکان میزبان یکی دیگر از دیدارهای هفته دوم لیگ برتر بود که دو تیم خاتم اردکان و سارویه ساری به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم میزبان در این مسابقه که دو ساعت و پنج دقیقه طول کشید و دو هزار تماشاگر داشت، سه بر یک نماینده ساری را شکست داد تا به دومین برد خود دست یابد.

سارویه ساری در ست اول ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۹ بر ۲۷ مغلوب میزبان خود شد تا از اردکان امتیازی کسب نکرده باشد.

تیم خاتم اردکان این مسابقه را با ترکیب محمد حسن صنوبر، محمد رضی پور، سعید شیرود، حسین امیری، محمدرضا آصفی و رشید یوسفی آغاز کرد و در مقابل سارویه نیز با ترکیب حامد تاروردی، محمد طاهر وادی، رامین خانی، رضا صفائی، ساسان دژآرا و علیرضا جلوه به میدان رفت.

اصغر کاظمی و مرتضی علائی داوران اول و دوم قضاوت کننده در این دیدار بودند که دو کارت زرد داشت. بهمن جهاندیده از خاتم و ناصر رحیمی از سارویه به دلیل درگیری لفظی زیر تور از داور اول کارت زرد دریافت کردند. نظارت بر این مسابقه نیز بر عهده شهباز صدری بود.

تیم های شهرداری ورامین و پیکان تهران نیز از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه و در آخرین دیدار هفته دوم لیگ برتر والیبال در سالن شهید گل عباسی ورامین به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم پیکان تهران در این مسابقه سه بر یک مغلوب میزبان خود شد تا دومین شکست را در این دوره از رقابت ها تجربه کرده باشد و بدون برد و با یک امتیاز در رتبه نهم جدول لیگ برتر قرار گیرد.

شاگردان پیمان اکبری در ست نخست ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند اما در سه ست دیگر این مسابقه به ترتیب با امتیازهای ۳۳ بر ۳۱، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۷ بر ۲۵ مغلوب میزبان خود شهرداری ورامین شدند تا پرافتخارترین تیم لیگ برتر والیبال با چالش جدی در سال ۹۶ روبرو شود.

تیم شهرداری ورامین با ترکیب آرش تقوی، مسعود غلامی، محمد محمد کاظم، رحمان داودی، آرمین تشکری و رسول نجفی این مسابقه را شروع کرد.

در طرف مقابل تیم پیکان نیز از ترکیب سعید معروف، فرهاد نظری افشار، سعید مصطفی وند، سیرمن اورانگو، پوریا فیاضی و وندی وردمن در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

مرتضی اکرمی و مهدی نویدی داوران اول و دوم این مسابقه بودند. محمود کشفی و احمد دامغانی نژاد نیز نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

این دیدار که ۱۴۰ دقیقه طول کشید، ۱۴۰۰ تماشاگر داشت و دو کارت زرد به دلیل اعتراض به داوری از سوی مرتضی اکرمی به سعید معروف از پیکان و رحمان داودی از شهرداری ورامین به همراه داشت.

دیدار تیم های ایرانیان گنبد و کاله مازندران در هفته دوم لیگ برتر نیز به دلیل کنار گذاشتن نماینده گنبد از این رقابت ها برگزار نشد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image