۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ (مردان) به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار خواهد شد. در نشست خبری که روز گذشته در شهر «رم» انجام شد، شهرهای میزبان این مسابقات مشخص شدند.

بر این اساس، شهرهای رم، میلان، فینرنزه، باری، بولونیا و تورین از ایتالیا و شهرهای روس، وارنا و صوفیه از بلغارستان در سال ۲۰۱۸ میزبان ۲۴ کشور جهان در مسابقات قهرمانی جهان خواهند بود.

همچنین ۲۴ تیم راه یافته به مسابقات به ۴ گروه ۶ تیمی تقسیم می شوند که به صورت دوره ای با هم رقابت خواهند کرد. در مرحله گروهی، ۲ گروه در بلغارستان و ۲ گروه در ایتالیا با هم به رقابت می پردازند.

در پایان مرحله نخست، ۴ تیم برتر هر گروه به مرحله دوم راه پیدا می کنند و به ۲ گروه ۸ تیمی تقسیم می شوند که رقابت آنها در هر ۲ کشور ایتالیا و بلغارستان انجام خواهد شد.

در پایان مرحله دوم، ۳ تیم از هر گروه به مرحله بعد (۶ تیم نهایی) راه پیدا می کنند که رقابت آنها در ۲ گروه پیگیری می شود. در نهایت ۲ تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی می رسند. مسابقات این مرحله در ایتالیا و احتمالاً در تورین انجام می شود.

تا کنون ۱۹ تیم جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده اند و که ۵ تیم دیگر از منطقه آمریکای شمالی و مرکزی و قاره آفریقا خواهند بود.

تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت های انتخابی قهرمانی جهان که به میزبانی شهر اردبیل برگزار شد، جواز حضور در این رقابت ها را پیدا کرد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image