۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، “داویده مازانتی” سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایتالیا منحصر به فرد ترین مربی والیبال جهان است.جالب است بدانید که او برای هدایت تیمش و آنالیز حریفان از تخته مربیگری استفاده می کند که با سایر تخته ها تفاوت دارد.این تخته بر اساس شانس و احتمالات حالت های مسابقه را بررسی می کند که شامل چهار قسمت مختلف است.

  1. شش ضلعی سفید رنگ در بالای سمت راست نشان دهنده چرخش تیم ایتالیا است.اعداد خارج از شکل، موقعیت جایگیری بازیکنان و قسمت آبی رنگ جایگاه پاسور را نشان می دهد
  2. شش ضلعی رنگارنگ در پایین سمت چپ نشان دهنده سیستم هماهنگی است.این سیستم تمام احتمالات ممکن بین دو تیم را از طریق پاسور بررسی می کند.هدف از این سیستم  آنالیز حالت های ممکن دفاع میان تیم خودی و تیم حریف است.
  3. در جعبه های مستطیلی شکل پایین سمت راست، خلاصه ای از انواع حملات احتمالی هر دو تیم به چشم می خورد.
  4. در تبلت اول هنگامی که بازی در جریان است آنالیزورهای مازانتی آمار را مستقیما از بازی دریافت می کنند و بلافاصله به تبلت دوم که در اختیار دستیاران وی که بر روی نیمکت حضور دارند ارسال می کنند.مازانتی نیز علاوه بر بررسی آمار لحظه ای،می تواند تصاویر بازی را با فاصله ۱۰ تا ۱۵ ثانیه ای دریافت کند و ارزیابی دقیقی از شرایط بازی تیمش داشته باشد.

قابل ذکر است تیم ملی زنان ایتالیا در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۱۷ پس از صعود از گروه دوم این مسابقات به عنوان تیم نخست در مرحله پلی آف در سه ست پیاپی مغلوب هلند شد و  از ادامه مسابقات بازماند.تیم روسیه مدافع عنوان قهرمانی و پر افتخارترین تیم این مسابقات است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image