۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، نبرد لاجوردی‌پوشان ایتالیا و مردان سرزمین آریایی همواره در یک دهه اخیر جذاب و دیدنی بوده است و این بار هم جز این انتظار نمی‌رود.

ایگور کولاکوویچ و بلنجینی هر کدام برای زدودن نتایج ضعیف لیگ جهانی با هدف مشترک بردن، تیم‌شان را در میدان آرایش می‌دهند. بعد از لیگ جهانی ایران در مسابقات انتخابی جهان در گروه دوم آسیا با قدرت با از پیش‌رو برداشتن حریفان آسیایی سهمیه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بلغارستان و ایتالیا را گرفت و ایتالیایی‌ها هم با خیالی آسوده از بابت داشتن سهمیه رقابت‌های جهانی در مسابقات قهرمانی اروپا در لهستان حاضر شدند.

ایتالیا بعد از نتایج ضعیف در لیگ جهانی در قهرمانی اروپا هم بدلیل در اختیار نداشتن دو ستاره بزرگ خود خوانتورینا و زایتسف با دو شکستی که مقابل آلمان و بلژیک داشت از رسیدن به مراحل پایانی بازماند و به رغم ناکامی دوم همچنان فدراسیون والیبال این کشور با حمایت از بلنجینی بر سیاست جوانگرائی صورت گرفته و بعد از مدال نقره المپیک ریو تاکید ورزید و تقریبا با همان ترکیب و اضافه شدن دانیلی مازونه به جای کاندلارو در ژاپن حاضر شد.

** امیدواری بلنجینی به روزهای خوب

سرمربی جوان ایتالیا همچنان به آینده و با تجربه شدن جوانان تازه به خدمت گرفته امیدوار است. آن‌ها در همین حال به جز دو بازیکن اسمی خود همه نامداران المپیکی خود مثل سیمونه جیانلی، سیمونه بوتی، لوکا وتوری، متئو پیانو، فیلیپ لانزا و ماسیمو کولاچی را در اختیار دارند. در بازی ایران با ایتالیا پیش بینی می‌شود که ایتالیایی‌ها با ترکیب جیانیلی پاسور، ویتوری در قطرپاسور، بوتی و پیانو به عنوان دو مدافع میانی و فیلیپو لانزا و لوئیجی راندازو به عنوان دو دریافت کننده قدرتی با لیبروی قدیمی خود ماسیمو کولاچی به مصاف ایران بیایند.

** کولاکوویچ در اندیشه اثبات شایستگی

در همین حال تیم ملی والیبال ایران با حفظ بازیکنان مطرح خود و با شرایطی متفاوت‌تر از لیگ جهانی از نظر روحی، روانی و فیزیکی گام به رقابت‌های این دوره گذاشته و ایگور کولاکوویچ با تجربه و میدان دیده، حالا با گذشت زمان و پشت سر گذاشتن دو رویداد لیگ جهانی و انتخابی جهان با شناخت بیشتر به دنبال اثبات شایستگی خود در جام قهرمانان بزرگ جهان است و می خواهد آخرین رویداد مهم جهانی سال ۲۰۱۷ را با نتایجی بهتر از لیگ جهانی تمام کند.

با توجه به مسابقات انتخابی جهان در اردبیل به نظر می رسد به احتمال فراوان فردا ایگور در مصاف با ایتالیا هم همان ترکیب آخر را به میدان بفرستد. سعید معروف به عنوان پاسور و امیر غفور قطر پاسور، محمد موسوی و سامان فائزی دو مدافع میانی و میلاد عبادی پور و فرهاد قائمی دو بازیکن قدرتی دریافت کننده و با دو لیبرو، مرندی در دریافت و حیدری در توپگیری بازیکنان شروع کننده تیم ایران باشند.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه فردا (سه شنبه) به وقت تهران در نخستین مسابقه خود به مصاف ایتالیا می‌‎رود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image