۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، پنجمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ زنان جهان که از ۱۴ شهریورماه در ژاپن آغاز شده بود، امروز (یکشنبه) با معرفی تیم های برتر به پایان رسید.

در آخرین روز این رقابت ها تیم ملی والیبال زنان روسیه سه بر صفر با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۱ موفق به شکست کره جنوبی شد تا به دومین برد خود در این رقابت ها دست یابد.

در حساس ترین مسابقه امروز تیم های آمریکا و برزیل برای کسب عنوان نایب قهرمانی به مصاف یکدیگر رفتند که برزیل سه بر صفر با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۹ آمریکا را شکست داد و نایب قهرمان شد.

محمد شاهمیری به عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت تا با پنج قضاوت خوب به کار خود در این رقابت ها پایان دهد.

در آخرین دیدار این رقابت ها نیز تیم چین که قهرمانی اش روز گذشته مسجل شده بود، به مصاف ژاپن میزبان این مسابقات رفت و با شکست سه بر یک میزبان، به پنجمین پیروزی متوالی خود دست یافت تا با اقتدار دومین قهرمانی خود در جام بزرگ زنان را جشن بگیرد.

ژاپنی ها در ست دوم ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب قهرمان این رقابت ها شدند.

بدین ترتیب پنجمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ زنان جهان با سکو نشینی تیم های چین، برزیل و آمریکا به پایان رسید.

»» جدول نهایی این رقابت ها به قرار زیر است:

۱- چین با پنج برد و ۱۴ امتیاز
۲- برزیل با سه برد و ۱۱ امتیاز
۳- آمریکا با سه برد و ۷ امتیاز
۴- روسیه با دو برد و ۷ امتیاز
۵- ژاپن با دو برد و ۶ امتیاز
۶- کره جنوبی بدون برد و امتیاز


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image