۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی بانوان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم از ۷ تا ۲۸ مهرماه سال ۱۳۹۷ به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود.

قاره آسیا علاوه بر میزبان (ژاپن)، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم‌ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.

مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور ۱۰ تیم در دو گروه برگزار می‌شود که یک گروه پنج تیمی به میزبانی قزاقستان (گروه الف) و پنج تیم دیگر هم به میزبانی تایلند (گروه ب) با هم رقابت می‌کنند.

گروه بندی این رقابت‌ها به قرار زیر است که تیم ملی والیبال بانوان ایران در تایلند به مصاف حریفان سرسخت خود می‌رود:

گروه A به میزبانی قزاقستان: چین، قزاقستان، چین تایپه، استرالیا و فیجی

گروه B به میزبانی تایلند: کره جنوبی، تایلند، ویتنام، ایران و کره شمالی

تیم ملی والیبال بانوان ایران در مرحله نخست انتخابی موفق به کسب عنوان قهرمانی در منطقه آسیای مرکزی شد و به مرحله نهایی صعود کرد.

تیم ملی والیبال زنان کره جنوبی که رتبه دهم رده بندی جهانی و مقام سوم قهرمانی ۲۰۱۷ آسیا را در پرونده کاری دارد، از جمله حریفان ایران در مرحله نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیاست.

همچنین تایلند نایب قهرمان سال ۲۰۱۷ آسیا که در رتبه شانزدهم رده بندی فدراسیون جهانی قرار دارد، از دیگر حریفان ایران در این رقابت‌هاست. تیم ویتنام نیز در رقابت‌های قهرمانی آسیا در جایگاه پنجم قرار گرفت.

** جوانگرایی در تیم ملی والیبال بانوان

تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های شهر «ناخون پاتوم» تایلند برای کسب نخستین سهمیه جهانی زنان بزرگسال خود به میدان می‌رود، اما اولویت فدراسیون در این تورنمنت کسب تجربه بازیکنان جوان برای میادین پیش روست به همین دلیل تیم ایران با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان راهی این رقابت‌ها می‌شود.

رقابت با تیم‌های والیبال زنان قاره آسیا همیشه دشوار بوده است، زیرا قهرمانان المپیک و جهانی بیشتر از این قاره هستند و زنان والیبالیست قاره کهن حرف نخست را در جهان می‌زنند.

هدف و اولویت فدراسیون والیبال از حضور در مرحله نهایی انتخابی جهان نیز پشتوانه سازی برای آینده والیبال بانوان است. استفاده از مهره‌های جوان‌تر و تلفیق‌شان با چند بازیکن قدیمی از جمله راهکارهای راه دشوار جوانگرایی و تغییر نسل در والیبال بانوان است.

** ۲۴ تیم در جام نوزدهم

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود که تا کنون ۱۱ تیم شرکت کننده مشخص شدند.

»» سهیمه بندی این رقابت‌ها به قرار زیر است:

چهار تیم از آسیا به اضافه میزبان (ژاپن)
دو تیم از آفریقا
هشت تیم از اروپا (روسیه، صربستان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، آلمان، هلند و بلغارستان)
دو تیم از آمریکای جنوبی (برزیل)
۶ تیم از نورسیکا
قهرمان رقابت های جهانی سال ۲۰۱۴ (آمریکا)


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image