۰
۰

به گزارش جهان والیبال، محمد ترکاشوند در مورد قهرمانی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی اظهار داشت: نکته مهم قهرمانی تیم نوجوانان این است که این قهرمانی با کادر فنی تمام ایرانی حاصل شد. وکیلی و دستیارانش سال‌ها در رده‌های پایه زحمت کشیدند و حالا مزد زحمات خود را گرفتند.

وی ادامه داد: واقعاً جای خوشحالی و خرسندی دارد که نوجوانان ایران با مربیان ایرانی خود روی سکوی قهرمانی رفتند. این موضوع حرف‌های زیادی در دل خود دارد که باید به آن توجه کرد. وکیلی و دستیارانش به خوبی استعدادیابی کرده و توانستند بازیکنان را در کنار هم هماهنگ کنند.

کارشناس والیبال ایران خاطرنشان کرد: به هر حال به جامعه والیبال تبریک می‌گویم و از عنوانی که کسب شده بسیار خوشحالم و به خود می‌بالم. وکیلی از مربیان من هم بوده است؛ او همیشه با حوصله کار می‌کند و دانش به روزی دارد. امیدوارم او بتواند به راه خود ادامه دهد و بازهم برای والیبال ایران بازیکن‌سازی کند.

ترکاشوند در پاسخ به این سوال که چرا اغلب نسل‌های گذشته پس از کسب چنین موفقیت‌هایی از بین رفت، تصریح کرد: عوامل زیادی در این موضوع دخیل است. در ورزش اتفاقاتی رخ می‌دهد که موجب می‌‌شود یک ورزشکار از مسیر حرفه‌ای خود خارج شود. اول از همه هم به خود ورزشکار ربط دارد؛ آنها باید حواس‌شان باشد که انتخاب‌های درست داشته باشند. برای مثال اگر یک بازیکن باشگاهش را درست انتخاب نکند امکان دارد از چرخه پیشرفت خارج شود.

وی افزود: تیمی که قهرمان جهان شد به گفته مسئولان فدراسیون پاک‌ترین و سالم‌ترین تیم ایران در سال‌های اخیر بوده است و این یعنی اختلاف سنی بازیکنان زیاد نیست؛ به این ترتیب این نسل می‌توانند باهم و در کنار هم پیشرفت کنند و سال‌های آینده در تیم‌های جوانان و امید حضور داشته باشند. فدراسیون در حال مبارزه با صغرسنی است و حالا هم مزد این زحماتش را گرفت.

کارشناس والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا حضور این بازیکنان در قالب یک تیم باشگاهی در لیگ برتر اقدامی مفید است یا خیر، اظهار داشت: این موضوع جنبه‌های مختلفی دارد. می‌تواند مضر باشد، چون اگر آنها دائم در لیگ برتر برابر تیم‌های قدرتمند بازنده میدان باشند به باخت عادت می‌کنند و والیبال‌زده می‌شوند. البته به نظر من این موضوعات قابل پیشگیری است و حضور این نسل در یک تیم باشگاهی حُسن‌های زیادی دارد که می‌توان از آن استفاده کرد./فارس

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image