۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از میزان، بهروز عطایی در خصوص قهرمانی تیم والیبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: قهرمانی تیم نوجوانان بسیار باارزش بود و ما معمولا در سطح نوجوانان عملکرد خوبی داریم و در این رده ۲ بار قهرمان، ۲ بار نایب قهرمان و ۲ بار هم سوم شدیم.

وی ادامه داد: مهمترین نکته تیم نوجوانان این بود که با مربیان ایرانی توانستیم قهرمانی جهان شویم و این تصور که در ده‌های پایه به مربیان خارجی نیاز داریم برای من قابل قبول نیست. البته در تیم ملی بزرگسالان شرایط خاصی وجود دارد و به نظر من باید همچنان برای این تیم از مربیان خارجی استفاده شود. البته این مسئله دلایل فنی ندارد.

عطایی در مورد این که گفته می‌شود تعدادی از بازیکنان تیم نوجوانان مثل امیرحسین اسفندیار دارای صغر سنی هستند گفت:‌به هیچ عنوان این گونه نیست. این شایعات زاییده ذهن عده‌ای است که نمی‌توانند موفقیت والیبال ایران را ببینند. ما عادت کردیم همه موفقیت‌ها را زیر سوال ببریم. در گذشته صغر سنی در تیم‌های پایه ایران وجود داشت و به مرور این موضوع کمرنگ‌تر شد. مطمئن هستم ۱۱ بازیکن تیم نوجوانان هیچ صغر سنی نداشتند. امیرحسین اسفندیار بازیکن تیم خودم است و در اسفند ۱۳۷۷ متولد شده و هر کسی هم که به سن او مشکوک است می‌تواند از این بازیکن آزمایش ایکس ری بگیرد.

سرمربی تیم والیبال جوانان در مورد سطح والیبال ایران تصریح کرد: والیبال ایران جزو ۱۰ تیم برتر دنیا است اما جزو ۴ تیم برتر نیست. جایگاه واقعی والیبال ایران پنجم تا دهم است و ساختار سخت افزاری و نرم افزاری ما با والیبال روز دنیا فاصله دارد.

وی در مورد این که فدراسیون والیبال هدف از جذب کولاکوویچ را حضور تیم ملی والیبال در جمع ۴ تیم برتر المپیک عنوان کرد گفت: در موفقیت یک ورزشی، مربی بخشی از روند موفقیت است. ما اگر بخواهیم همه موفقیت‌ها و شکست‌ها را به مربی نسبت بدهیم تحلیل درستی انجام ندادیم. کولاکوویچ هنوز در شرایط سخت قرار نگرفته و مسابقات بین قاره ای می‌تواند محک مناسبی برای این مربی باشد و این مسابقات عیار واقعی او را نشان می دهد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image