۴
۱

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال تیم والیبال پیکان تهران امسال متفاوت تر و با پتانسیل تر از سال های گذشته قدم به رقابت های لیگ برتر والیبال ۱۳۹۶ خواهد گذشت.

تمدید قرارداد بازیکنان تاثیر گذاری مانند: سعید معروف، فرهاد نظری افشار، سعید مصطفی وند و … در کنار جذب چهره هایی مانند: پویا فیاضی، فرهاد ظریف، بابک امیری و پرویز پزشکی در کنار دو خارجی سطح بالا به نام های سیمون ون د ورد دفاع وسط تاثیر گذار تیم ملی بلژیک که سال گذشته را به عنوان بازیکن ثابت در فینالیست لیگ ایتالیا ترنتینو گذراند و لیبرمن آگامز پشت خط زن پر سابقه و کاپیتان تیم ملی کلمبیا که سابقه چندین دوره انتخاب به عنوان تاثیر گذارترین بازیکن لیگ های ترکیه، یونان و رقابت های چلنج کاپ اروپا همراه آرکاس ازمیر ترکیه را در کارنامه خود دارد، نشان از این دارد پیکان تهران امسال تنها به قهرمانی رقابت های لیگ برتر والیبال می اندیشد.

حال نماینده پرسابقه تهران برای تکمیل بازیکنان قدرتی زن خود به دنبال یک چهره تاثیر گذار خارجی است که پنچ گزینه زیر می‌توانند با وجود ستاره نبودن و کمتر شناخته بودن میان والیبال دوستان ایرانی با پرداخت هزینه معقول پیکان را یک گام دیگر برای پایان دادن سلطه بانک سرمایه بر لیگ برتر والیبال ایران یاری کنند.

۵- جفری منزل:

دریافت کننده ۲۸ ساله و ۲ متری آمریکایی که سابقه بازی در تیم ملی آمریکا را هم در کارنامه خود دارد می‌تواند یکی از گزینه های اصلی پیکان تهران باشد که مهم ترین نقطه قوت وی حملات ویران کننده و سرویس های پرقدرت می‌باشد. وی سابقه بازی در لیگ های عربی و روسیه و بلژیک و اسپانیا را در کارنامه خود دارد.

۴- استیون مارشال:

دریافت کننده ۲۷ ساله و ۱۹۳ سانتی متری تیم ملی کانادا که سال گذشته را در برلین والی آلمان سپری کرد و سابقه حضور در لیگ لهستان را نیز در کارنامه خود دارد مهم ترین نقطه قوت این بازیکن دریافت اول و سرویس های پرشی وی می‌باشد.

۳- آنتی سیلتالا:

دریافت کننده و کاپیتان ۳۳ ساله و ۱۹۳ سانتی متری تیم ملی فنلاند با کوله باری از تجربه که سال ها سابقه بازی در لیگ های لهستان، ایتالیا، روسیه، فرانسه و … را در کارنامه خود دارد. او را می‌توان متعادل ترین بازیکن میان این لیست پنج نفره نامید باتجربه ای که در تمامی نقاط از حمله و دریافت تا سرویس و توپ گیری عملکرد قابل قبول و موفقی از خود ارائه می‌کند اما مهم ترین نقاط قوت این بازیکن سرویس های پرشی با سرعت بالا و توپ گیری های فوق العاده وی است. سامولوو توماس سرمربی فنلاند درباره او می‌گوید: «وقتی بازیکنی مانند سیلتالا را در اختیار دارید خیالتان از حضور یک رهبر و فرمانده برای تیم خود در زمین راحت است.»

۲- الکساندر برگر:

دریافت کننده ۲۸ ساله و ۱۹۴ سانتی متری تیم ملی اتریش که یکی از خوش پرش ترین بازیکنان حال حاضر والیبال دنیا محسوب می‌شود. برگر سابقه حضور در لیگ های فرانسه و ایتالیا را در کارنامه خود دارد و سال گذشته عضو تیم پروجا ایتالیا بوده است. از مهم ترین نقاط قوت این بازیکن می‌توان به حملات روی تور قدرتمند وی اشاره کرد.

۱- جیری کوار:

دریافت کننده ۲۸ ساله و ۲ متر و ۲ سانتی متری اسبق تیم ملی ایتالیا را می‌توان بهترین گزینه موجود در بازار نقل و انتقالات برای پیکان تهران نامید. وی از ابتدای دوران بازیگری خود تا به حال در لیگ ایتالیا حضور داشته است و سال گذشته را نیز در لوبه بانکای ایتالیا گذراند. اما کمتر به کار گرفته شدن این بازیکن در ترکیب ثابت لوبه باعث نارضایتی وی از شرایط خود شده است و امسال نیز با حضور تیلور ساندر و عثمانی خوانتورینا در ترکیب لوبه بعید به نظر می‌رسد کوار بتواند جایگاه ثابتی در ترکیب برای خود دست و پا کند. از مهم ترین نقاط قوت این بازیکن می‌توان به سرویس های پرشی و حملات روی تور قدرتمند اشاره کرد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image