۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فارس، محمدرضا داورزنی ، سرپرست فدراسیون والیبال ایران در حاشیه جلسه شورای سی و یکمین دوره لیگ برتر والیبال، اظهار داشت: تلاش ما این است که این دوره از لیگ برتر با نظم و انضباط کافی برگزار شود و اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد تکرار نشود. در این راه نیاز به همکاری تیم های حاضر در مسابقات داریم.

داورزنی در ادامه گفت: داشتن یک لیگ پویا به بهتر شدن تیم ملی و روند بازیکن سازی کمک خواهد کرد و اگر لیگی منظم و بر مبنای اصول برگزار کنیم، بدون شک خروجی آن به سود تیم ملی و مجموعه والیبال ایران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که در همه رشته‌های ورزشی به ویژه رشته های گروهی اگر لیگی منظم و قوی و پویا داشته باشد، در نهایت تیم های ملی قدرتمندتری نیز خواهند داشت.

داورزنی با اشاره به اینکه چند روز قبل در مقر فدراسیون جهانی والیبال، برنامه لیگ های جهانی تدوین شد، گفت: در فدراسیون جهانی برنامه لیگ های جهانی تا سال ۲۰۲۰ را تدوین کردیم. برنامه ۴۵ بازی در سطح جهانی مشخص شد و این ناراحت کننده است که ما در لیگ داخلی خودمان با مشکلاتی در برنامه ریزی مواجه باشیم. تلاش ما این است که این مشکلات را در لیگ امسال تا حد ممکن کاهش دهیم.

سرپرست فدراسیون والیبال افزود: بدون شک مشکلات نقدینگی برخی تیم ها و البته بی‌نظمی‌هایی که بعضا ایجاد شده است در روند برگزاری لیگ تاثیر می گذارد. انتظار ما این است که فصل آتی شاهد این اتفاقات نباشیم.

داورزنی ادامه داد: انتظارات ما از تیم‌ها این است که به سمت باشگاه داری بروند و تنها به تیم‌داری بسنده نکنند تا در راستای سازندگی نیز گام برداشته باشند. متاسفانه به جز دو سه تیم باقی تیم‌ها باشگاه نیستند و این آسیب باید برطرف شود.

وی تاکید کرد: این برای ما مهم است که بتوانیم با تیم هایی لیگ را برگزار کنیم که همگی باشگاه هستد و سیستماتیک عمل می کنند و این موضوع برایمان جدی و مهم است.

داورزنی در پایان گفت: جلسه امروز به منظور رفع نقاط ضعف و تغییراتی در آیین نامه تشکیل شده است و تلاش می کنیم از خروجی این جلسه که با حضور نمایندگان تیم ها برگزار شد بهره کافی را ببریم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image