۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایسنا، احد یوسفی درباره وضعیت تیم شهرداری ارومیه و مربیان جدید تیم والیبال این باشگاه اظهار کرد: امسال سیاست باشگاه هم در بحث سرمربی و کادر فنی و هم در بحث بازیکنان بومی‌گرایی است. همچنین ما در لیگ یک هم حضور داریم و می‌خواهیم بومی‌گرایی را در این لیگ هم دنبال کنیم. در لیگ یک تیم شهرداری جوان که همه بازیکنانش زیر ۲۳ سال هستند داریم و می‌خواهیم با این تیم برای تیم لیگ برتری شهرداری ارومیه پشتوانه‌سازی کنیم.

وی افزود: در تیم لیگ برتری‌مان هم بحث بومی‌گرایی و جوان‌گرایی را نیز دنبال می‌کنیم. به غیر از دو پست پاسور اول و پشت خط زن دوم، همه بازیکنان ما جوان هستند.

یوسفی درباره اولین جلسه لیگ والیبال هم توضیح داد: در این جلسه مواردی مطرح شد که ما ۴-۵ سال است این موارد را گوشزد می‌کنیم. یکی از این مباحث، رده‌بندی باشگاه‌ها به لحاظ سنوات خدمتی و تخفیفاتی که باید برای این باشگاه‌ها قائل شوند، بود. همچنین باید جایگاهی برای این باشگاه‌ها در بازی‌های آسیایی و تورنمنت‌های مختلف در نظر گرفت. در لیگ ایران تیمی که هشتم می‌شود با تیمی که جایگاه دوم را به دست می‌آورد، تفاوتی ندارد و هر دو تیم از هیچ امتیازی برخوردار نیستند و این باعث بی‌انگیزگی در بین باشگاه‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: باید برای باشگاه‌ها ارزش افزوده ایجاد کنند و این گونه نباشد که هر سال تیم‌های جدیدی بیایند و تیم‌هایی نیز افت کنند. این باعث می‌شود ارزش افزوده باشگاه‌ها زیر سوال برود و اگر این روند ادامه پیدا کند انگیزه‌ای برای باشگاه‌داری در سیستم‌های اجرایی به وجود نمی‌آید و متاسفانه ضربه نهایی را والیبال می‌خورد.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه با انتقاد از نحوه‌ی یارگیری تیم‌ها در لیگ والیبال بیان کرد: شرایط لیگ ما در سه چهار سال اخیر به این گونه است که تقریباً تیم‌ها از ابتدای فصل جایگاه خود را در انتهای فصل می‌دانند و به غیر از دو سه تیم بقیه تیم‌ها انگیزه‌ای برای کسب سکو ندارند و بیشتر به دنبال اهداف دیگری در استان‌ها یا در بین هواداران خود هستند و گاهی به خاطر شرایط والیبالی که دارند همچنان به تیم‌داری ادامه می‌دهند و اساسا به دنبال نتیجه خاصی نیستند. در حالی که خیلی راحت می‌شود با سیاست‌های خوب و پیشنهاداتی که اینجا مطرح شد انگیزه تیم‌ها را در لیگ بیشتر کرد و همه تیم‌ها بتوانند برای کسب سکو و سهمیه با هم رقابتی سالم داشته باشند. این باعث پویایی لیگ و کشف استعدادهای تازه در والیبال و ایجاد انگیزه برای تیم‌داری و باشگاه‌داری می‌شود.

یوسفی درباره اینکه آیا تاکید بر بومی‌گرایی در تیم شهرداری باعث کم‌رنگ شدن جوان‌گرایی در این تیم شده است، گفت: این طور نیست. ما بازیکنانی مانند امیر خداپرست، محمدرضا حضرت پور، مرتضی شریفی و فلاحت خواه را که سهمیه نوجوانان، جوانان و امید هستند را در تیم خود داریم.

وی تصریح کرد: بعضی از این بازیکنان، همچنان در تیم ما خواهند بود ولی تعدادی نیز به خواست خودشان امسال در تیم ما حضور نخواهند داشت. مثلا فلاحت خواه که البته جدایی او قطعی نیست و من شنیده‌ا م که می‌خواهد از تیم ما جدا شود. همچنین میثم صالحی از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارد اما اصرار داریم که در تیم شهرداری بماند. امسال حضرت پور و خداپرست در جمع ما خواهند بود. به دنبال این هستیم که حضور مرتضی شریفی و توخته نیز در تیم، قطعی شود. این بازیکنان تا خودشان نخواهند ما اجازه جدایی آن‌ها را از شهرداری نخواهیم داد ولی متاسفانه جدایی این بازیکنان با خواست خودشان صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم شهرداری ارومیه در فصل جدید با مشکل مالی مواجه خواهد بود یا خیر گفت: امسال ما ۲۰ درصد مبلغ قراردادها را به صورت نقدی در طول فصل پرداخت خواهیم کرد و ۸۰ درصد مابقی نیز طبق توافق صورت گرفته به صورت تهاتر پرداخت خواهد شد.

یوسفی در پایان درباره حل شدن مشکل تراویسای پدر و پسر نیز گفت: مشکل تراویساها از طریق فدراسیون والیبال در حال پیگیری است. همچنین مشکلی از بابت آندره پوزی مربی بدنساز ما ایجاد شده بود که آن هم در حال پیگیری است. البته آندره پوزی شکایتی نکرده است و فعلا با رایزنی‌هایی که از طریق فدراسیون انجام شده ۲۰ درصد قرارداد او را پرداخت کردیم و قرار است ۲۰ درصد دیگر نیز پرداخت کنیم تا این مشکل حل شود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image