۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از ۱۸ تا ۲۶ مردادماه در شهر «مانیل» کشور فیلیپین پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال بانوان ایران که برای کسب عنوان نهم تا دوازدهمی این رقابت ها تلاش می کند، امروز نیز به مصاف هنگ کنگ رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک برابر این تیم به پیروزی برسد.

زینب گیوه، مائده برهانی، مهسا صابری، نگار کیانی، الهام فلاح و تهمینه درگزنی ترکیب نخست تیم ملی ایران را در ست اول این مسابقه تشکیل دادند.

در همان ابتدا سرویس های موجی هنگ کنگ به امتیاز تبدیل شد تا فاصله امتیازی بین ایران و حریف به ۷ برسد. اگرچه شاگردان اکرم قهرمانی در ادامه به بازی برگشتند و فاصله را هم به ۴ رساندند اما بیش از این توانستند پیش بروند و ست اول بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ از دست دادند.

تیم ملی والیبال بانوان ایران در ست دوم اما با قدرت و انسجام بالاتری وارد زمین شد. بازیکنان در تمام آیتم ها خوب ظاهر شدند و در حمله و توپ گیری هم آنقدر کم اشتباه بودند که فرصتی به رقیبشان ندادند تا در نهایت نتیجه ست قبلی را جبران کرده و با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ این ست را به نفع خود به پایان رساندند.

این روند در ست سوم هم حفظ شد. اگرچه چند اشتباه فردی در طول بازی باعث از دست رفتن پوئن ها می شد اما در مجموع عملکرد تیمی خوب شاگردان قهرمانی در ست سوم باعث شد ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز شود تا تنها یک ست با پیروزی در این بازی فاصله داشته باشد.

ملی پوشان والیبال بانوان ایرانی که دیگر نبض بازی را در دستشان گرفته بودند، در ست چهارم کمتر فرصتی به حریف می دادند و با توپ گیری های دقیق همه فرصت های حمله را به نفع خود پایان می دادند. در نهایت ایران با پیروزی ۲۵ بر ۱۵ در این ست، با نتیجه ۳ بر یک پیروز این میدان شد.

تیم ملی والیبال بانوان کشورمان برای کسب مقام نهمی، از ساعت ۹:۰۰ صبح فردا مجددا به مصاف استرالیا خواهد رفت.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image