۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایرنا، سعید شاهرخی روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: والیبال خوزستان سال ها از عدم سوء مدیریت رنج می برد و در طول این مدت برنامه و افق خوبی برای والیبال استان ترسیم نشده است.

رئیس هیئت والیبال خوزستان نبود یک سالن اختصاصی و مسائل مالی را از عمده ترین مشکلات این هیات دانست و گفت: هیات والیبال استان پس از سال ها هنوز یک سالن اختصاصی ندارد تا از این طریق درآمدزایی کند.

وی گفت: پیش از این سالن ۲۲ بهمن در طول هفته ۳ روز در اختیار ما بود اما این سالن اکنون در اختیار ما نیست و هیات بسکتبال استان داعیه دار آن است.

وی به مشکلات مالی موجود در هیات اشاره کرد و گفت: خوزستان سرشار از نعمت و ثروت است و پول کلانی سالانه در این استان خرج می شود اما وقتی می خواهیم کاری در جهت پیشرفت ورزش استان انجام دهیم هیچ ارگانی مسولیت اسپانسری تیم های ما را تقبل نمی کند و مشکلاتی بر سر راه بوجود می آید که مانع از کار کردن می شود اما با این حال توانستیم والیبال استان را که در خاموشی به سر می برد ۱۰ درصد به حرکت درآوریم.

شاهرخی به حضور یک تیم خوزستانی در لیگ برتر اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که در سال آینده شاهد حضور یک تیم خوزستانی در لیگ برتر باشیم.

وی اضافه کرد: اگر در لیگ برتر تیم داری نکنیم هر فعالیت مثبتی انجام دهیم به چشم فدراسیون نمی آید و همین امر باعث می شود که فدراسیون روی ما حسابی باز نکند.

وی با اشاره به این که در طول ۴ سال آینده کار بسیار سختی در پیش رو داریم افزود: در طول این مدت که بر سر کار آمدم سعی کردم به تمام شهرستان های استان سرکشی کنم و چارت هیات ها را سر و سامان دهم.

وی گفت: متاسفانه در گذشته رییسان هیات های شهرستانی همه کاره بودند و هیچ عضو دیگری در هیات فعالیت نمی کرد به همین جهت دست به تغییر روسای هیات شهرستانی زدیم و تاکنون روسای هیات آبادان، رامشیر، امیدیه و ایذه را برکنار کردیم و نفرات جایگزین آنها را معرفی کردیم.

رئیس هیئت والیبال خوزستان عنوان کرد: اگر قصد تیم داری در لیگ برتر را داریم ابتدا باید ۶ بازیکن حرفه ای از بیرون استان جذب کنیم و بقیه بازیکنان تیم را از بچه های بومی استان تشکیل دهیم تا کسب تجربه کنند.

وی گفت: در حال حاضر با منطقه آزاد اروند وارد مذاکراتی شدیم و امیدواریم شرایط برای حضور منطقه آزاد اروند در والیبال مهیا شود.
وی به تعامل با آموزش و پرورش جهت پیشرفت ورزش پایه در سطح استان اشاره کرد و گفت: بنا داریم از طریق راه اندازی آکادمی ها و مدارس والیبال و نظارت بر کار آن ها والیبال استان را در سنین پایه ارتقاء دهیم.

وی گفت: تیم استعدادیاب ما به درون مدارس خواهد رفت و نفراتی را که از شرایط فیزیکی مناسبی برخوردار هستند، شناسایی می کنند و در ادامه به آموزش آن ها می پردازیم.

شاهرخی با بیان این که آموزش مهمترین مسئله در هیات والیبال استان به شمار می رود افزود: آموزش در هر کاری حرف اول را می زند و از این موضوع غافل نیستیم و بنا داریم کلاس های تخصصی آموزش داوری و مربی گری را برگزار کنیم.

رییس هیات والیبال خوزستان با اشاره به این که اگر هیاتی نتواند میزبانی مسابقات بگیرد در واقع کاری انجام نداده است افزود: با توجه به این که آخرین میزبانی خوزستان به سال ۸۷ بر می گردد، میزبانی مسابقات امیدهای کشور را گرفتیم اما متاسفانه هیچ ارگانی با ما همکاری نکرد.

وی گفت: با توجه به این که سالنی در اختیار نداریم تمرینات ما تعطیل است و تنها آکادمی های ما فعال هستند که این موضوع برای آینده والیبال استان مناسب نیست.

وی گفت: زمانی بازیکنانی همچون محمد موسوی و اسماعیل شریفات به تیم ملی دادیم که تاکنون جز نفرات اصلی تیم ملی هستند اما امروز در کشور حرفی برای گفتن نداریم و والیبال استان در خاموشی به سر می برد.

شاهرخی افزود: چون تیمی در لیگ برتر نداریم هیچ اسپانسری به سمت والیبال نمی آید و بسیاری از ارگان ها شناختی خوبی از والیبال ندارند.

رئیس هیئت والیبال خوزستان در پایان گفت: امیدوارم در آینده شرایط به شکلی رقم بخورد که مشکلات هیات والیبال استان هر چه زودتر برطرف شود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image