۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از تسنیم، لوکاش ژیگادلو ، پاسور ۳۸ ساله و لهستانی تیم والیبال بانک سرمایه در گفت‌وگو با یک سایت لهستانی در مورد احتمال خداحافظی از دنیای حرفه‌ای اظهار داشت: من چنین فشاری را هر لحظه روی خود احساس می‌کنم چون امسال چند خداحافظی بزرگ هم داشتیم.

او ادامه داد: یک ورزشکار در دو مورد مجبور به خداحافظی می‌شود، یکی در زمان مصدومیت و دیگری با بالا رفتن سن. من زمانی که جوان‌تر بودم برای خودم زمان مشخصی را برای خداحافظی در نظر گرفتم ولی وقتی به زمان مورد نظر رسیدم، حس کردم که هنوز توانایی بازی دارم. یک ورزشکار حرفه‌ای در پایان هر فصل باید در مورد ادامه بازی تصمیم بگیرد.

پاسور پیشین تیم ملی لهستان گفت: زمانی که در بیمارستان شهر کازان برای جراحی ستون فقرات خود بودم، دکتر از من پرسید آیا تحصیلاتم را تمام کردم. من بعد از بر طرف شدن خستگی ناشی از چند ساعت آزمایش‌ و در حالی که آماده عمل جراحی بودم با خود گفتم که چرا دکتر چنین سوالی از من پرسید و دکتر به من چنین گفت، الان باید از چیزهای که در تحصیلاتت آموختی درآمد کسب کنی. او سپس مرا به پزشک دیگری ارجاع داد تا مشخص شود که آیا قادر به ادامه بازی خواهم بود یا خیر.

لوکاش ژیگادلو تصریح کرد: زمان‌های وجود دارد که باید یک تصمیم قاطع بگیری و من هم با خودم گفتم به پزشک نشان خواهم داد که تا چه زمانی می‌توانم بازی کنم. من بعد از عمل جراحی، تمام تمرکز خود را روی ریکاوری و بازگشت به زمین بازی گذاشتم. خوشبختانه موفق شدم به زمین مسابقه برگردم ولی این بازگشت برای من هزینه زیادی داشت که یکی از آنها تحمل فشار روانی و جسمی فراوان بود. از خانواده و هوادارنم به خاطر انرژی‌هایی که به من دادند، تشکر می‌کنم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image