۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران، عصر روز گذشته برای برگزاری اردوی تدارکاتی و بازی با تیم‌های ملی ترکیه و بلغارستان راهی استانبول شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ خود را برای حضور در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در اردبیل آماده می‌کنند. گفت‌وگوی «دراگان کوبیلسکی» مربی تیم ملی ایران را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم می‌خوانید:

* پیش از اینکه به ایران بیایید چه شناختی از والیبال ایران داشتید و الان نظر شما چیست؟

من می‌دانستم که سطح والیبال ایران بسیار بالاست و حالا بعد از گذشت چند ماه از حضور در ایران می‌بینم که هر چه فکر می‌کردم و می دانستم کاملاً درست بوده است. نکته مهم برای من این بود که افرادی که در کنار تیم بودند از جمله بازیکنان، بسیار مهربان و باشخصیت بودند که برای من خیلی جالب بود.

* چطور شد که تیم ملی صربستان و نیکولا گربیچ را به اصطلاح رها کردید و به ایران آمدید؟

ما سال قبل قهرمان لیگ جهانی شدیم. من کاملاً با نیکولا هماهنگ بودم و همکاری خوبی با هم داشتیم. بعد از لیگ جهانی، رئیس فدراسیون والیبال صربستان تغییر کرد و من مطمئن نبودم که آیا نیکولا همکاری خود را با فدراسیون جدید ادامه خواهد یا خیر. در همین موقع پیشنهاد ایران به دست من رسید و من الان اینجا هستم.

* یکی از دلایل آمدن شما به ایران، ایگور کولاکوویچ بود.

من و ایگور بیش از ۲۰ سال است که با هم دوست هستیم و البته تنها دوست یا همکار نیستیم. من پدرخوانده فرزندان او هستم. ما قبلاً همبازی بودیم و او سپس مربی من شد. من ۶ سال جوان‌تر از ایگور هستم.

* وضعیت قرارداد و همکاری شما با تیم ستاره سرخ بلگراد چگونه است؟

من همچنان با این تیم قرارداد دارم. البته پیشنهادهایی از باشگاه‌های ایران نیز دریافت کردم اما در بلگراد احساس خوبی دارم و کاملاً راضی هستم.

* بنابراین فصل آینده باز هم در صربستان خواهید بود؟

الان نمی‌توانم چیزی بگویم چون هیچ چیز مشخص و قطعی نیست.

* پیشنهاد تیم باریج اسانس کاشان چقدر جدی است؟

من با مسئولان این تیم چند روز پیش صحبت کردم و حالا منتظر جواب آنها هستم. اگر پیشنهاد تیم کاشان جدی و راضی کننده باشد با مدیران تیم ستاره سرخ در مورد فصل آینده مذاکره خواهم کرد. من انسان مسئولیت پذیری هستم و دوست ندارم در آستانه فصل جدید لیگ صربستان، تیم ستاره سرخ بدون مربی بماند. پیدا کردن مربی در صربستان کار ساده‌ای نیست.

* آیا دوست دارید در ایران به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه دهید؟

بله. دوست دارم اینجا بمانم چون باشگاه‌های ایران بهتر از صربستان هستند. می‌خواهم سطح بالاتری از والیبال را تجربه کنم و در ایران بمانم.

* چه مواردی در لیگ ایران به نظر شما بهتر از لیگ صربستان است؟

برای من پول خیلی مهم نیست و اولویت با کار حرفه‌ای است. در لیگ، بازیکنان با کیفیت زیادی وجود دارند. بازیکنان جوان در صربستان به خاطر مسائل مالی به سرعت به دنبال ترک کشور هستند ولی تمام بازیکنان و ملی پوشان ایرانی در این کشور شاغلند. به همین خاطر می‌توان با تکیه بر بازیکنان جوان روی آینده برنامه ریزی کرد.

* تقریباً تمام بازیکنان ملی پوش ایرانی در ۲ یا ۳ تیم شاغل هستند. بنابراین بازیکنی برای تیم احتمالی آینده شما باقی نمی‌ماند که در کورس قهرمانی باشید.

من به کار خود اعتقاد دارم و مطمئنم که با دانش و معلوماتی که دارم می‌توانم از پس کار بر بیایم. ممکن است یک بازیکن خوب، ملی پوش نباشد. علاوه بر این، نتیجه عملکرد تیم در پایان فصل مشخص می‌شود.

* پیش بینی شما از نتایج تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان چیست؟

صحبت کردن در مورد نتیجه ساده نیست. ما به خوبی تمرین کرده‌ایم و می‌توانم قول بدهم که شاهد والیبال خوبی خواهید بود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image