۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فارس، حسین خوریانی، درمورد اینکه برخی‌ها مدعی شده اند با نتایجی که تیم ملی جوانان کسب کرده زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا در آمده است، اظهار داشت: به نظر من زنگ خطر والیبال ایران زمانی به صدا در آمد که تیم جوانان ایران در مسابقات جهانی به میزبانی مکزیک رده دوازدهم را کسب کرد. من به عنوان آنالیزور هم در آن تیم حضور داشتم و هم در تیمی که در رقابت‌های جهانی به میزبانی جمهوری چک پنجم شد، به همین دلیل می‌توانم از لحاظ فنی، مسائل انضباطی و یا حتی روحی و روانی قضاوت خوبی داشته باشم.

وی با بیان اینکه برخی‌ها با فرار رو به جلو می‌خواهند ناتوانی خود را بپوشانند، ادامه داد: در تیمی که دوازدهم جهان شد، مسائل زیادی وجود داشت؛ که می‌توان به عدم هماهنگی کافی بین کادر فنی گرفته تا بازیکنان اشاره کرد که گواه این موضوع هم افرادی هستند که در تیم آن روزها حضور داشتند، اما تیم کنونی جوانان از هر لحاظ متفاوت است؛ چه از نظر والیبال سیستماتیک و چه از نظر نظم و دیسیپلین تیمی.

آنالیزور تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان کرد: بی‌جهت نیست که بعد از دیدار ایران با لهستان سایت فدراسیون جهانی والیبال تیتر می‌زند «فینال واقعی مسابقات این دیدار بود» و البته تمام تیم‌ها احترام زیادی برای ایران قائل بودند. حتی لهستانی‌ها که رقیب اصلی ایران بودند و قهرمان شدند هم در پایان مسابقات اذعان کردند تیم ایران از نظر سیستم بهترین تیم بود.

خوریانی افزود: در رده سنی پایه مهمترین مسئله اجرای بازی والیبال بر اساس برنامه و سیستم است که خوشبختانه تیم کنونی جوانان از این حیث بسیار عالی عمل کرد. ضمن اینکه پنجم جهان شدن درحالی که از هشت بازی شش برد کسب شده و دو باخت خفیف ۳ بر ۲ برابر قهرمان و نایب قهرمان مسابقات ثبت می‌شود اصلاً نتیجه بدی نیست.

وی گفت: در والیبال امروز، یک مربی با دانش زیاد خود می‌تواند بر تیمش مسلط باشد، نه با مسائل حاشیه‌ای؛ ضمن اینکه بابت این تیم جوانان (چک ٢٠١٧) و نسلی که از آنها برجای می‌ماند، می‌توانیم خوش‌بین باشیم، چرا که والیبال را خوب یاد گرفته‌اند، ولی تیمی که در مکزیک حضور داشت، با ۲ برابر هزینه، متاسفانه بار فنی ایده‌آلی بر جای نگذاشت. بی‌شک، اهالی والیبال که دید فنی خوب و به روز دارند، قضاوت خوبی از این تیم ملی جوانان و تیم‌های ادوار گذشته خواهند داشت.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image