۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، رقابت های انتخابی جهان در گروه B آسیا که از پنج روز پیش در شهر کانبرای استرالیا آغاز شده بود، عصر امروز پس از برگزاری ۱۰ دیدار بین پنج تیم شرکت کننده به پایان رسید.

در پایان این رقابت ها تیم ژاپن با کسب ۴ برد و ۱۱ امتیاز و استرالیا با کسب سه برد ۱۰ امتیاز سهیمه جهانی گرفتند و تیم های چین تایپه، تایلند و نیوزلند نیز بدون کسب سهمیه به کار خود در این رقابت ها پایان دادند.

در آخرین روز این رقابت ها دو مسابقه برگزار شد که تایلند سه بر یک نیوزلند را شکست داد. ملی پوشان تایلند در ست سوم ۲۷ بر ۲۵ مغلوب نیوزلند شدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند اما این برد برای صعود این تیم کافی نبود.

در آخرین مسابقه این رقابت ها دو تیم استرالیا و چین تایپه در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که برنده این مسابقه سهمیه جهانی می گرفت و تیم میزبان در سه ست متوالی با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۳ چین تایپه را شکست داد و جهانی شد.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم و برای نخستین بار به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

از قاره آسیا چهار تیم به این رقابت ها صعود می کنند که دو سهمیه دیگر در رقابت های گروه A در اردبیل مشخص می شوند. در رقابت‌های شهر اردبیل که از ۱۹ تا ۲۳ مردادماه با ۱۰ دیدار پیگیری می شود، تیم‌های ایران، چین، کره‌جنوبی، قطر و قزاقستان شرکت می کنند.

تاکنون حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان در رقابت‌های قهرمانی جهان قطعی شده است. همچنین تیم ملی والیبال لهستان به عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۴ سهمیه این رقابت‌ها را بدست آورده است.

تیم‌های فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان و فنلاند نیز در رقابت‌های انتخابی قاره اروپا سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به دست آوردند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image