۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، بهروز عطایی ، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران در خصوص عملکرد تیم والیبال جوانان ایران در رقابت‌های جهانی اظهار داشت: ما اردوهای تدارکاتی خوبی داشتیم و فدراسیون حمایت‌های زیادی از ما انجام داد. تلاش ما این بود که در مسابقات جوانان جهان جزو ۴ تیم پایانی باشیم و بر همین اساس تمرینات‌مان را انجام دادیم.

وی ادامه داد: برای این که در شرایط مسابقه قرار بگیریم در مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کردیم و قهرمان شدیم؛ ضمن اینکه مسابقات جهانی جوانان به لحاظ کیفی سطح بسیار بالاتری نسبت به مسابقات نوجوانان دارد. ما در مرحله اول به عنوان سرگروه صعود کردیم و در مرحله دوم با تیم‌های لهستان، کوبا و چین همگروه شدیم. جالب این که از ۴ تیمی که به مرحله نهایی رسیدند ۳ تیم در این شهر بازی کرده بودند و به خوبی با شرایط سالن مسابقات آشنایی داشتند.

سرمربی تیم والیبال جوانان تصریح کرد: در بازی مقابل کوبا در ۲ ست اول غافلگیر شدیم اما به بازی برگشتیم و در ست پنجم نتیجه را واگذار کردیم. در بازی دوم چین را مغلوب کردیم، اما برای این که به مرحله بعد صعود کنیم باید لهستان را شکست می‌دادیم و توقع داشتیم که مقابل این تیم پیروز شویم اما این اتفاق رخ نداد.

عطایی با اشاره به این که در طول تاریخ، تیم والیبال جوانان ایران تنها یک بار به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جهانی صعود کرده، گفت: تیم ایران ۳ بار هم در رتبه پنجم دنیا قرار گرفته که آخرین بار آن در همین مسابقات اخیر صورت گرفت. بازیکنان تیم ایران تمام تلاش‌شان را انجام دادند و عملکرد قابل قبولی داشتند. این بازیکنان آینده والیبال ایران هستند و نکته مهم این که ما با یک تیم سالم در مسابقات جوانان جهان شرکت کردیم و در رتبه پنجم قرار گرفتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توقع فدراسیون والیبال از تیم جوانان معقول است. در تیم ایران بازیکنان آینده‌داری حضور دارند که تعداد زیادی از آنها می‌توانند در المپیک ۲۰۲۰ بازی کنند./ ۳۰۶۰


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image