۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فارس، بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران درمورد قهرمانی ایران در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: ما به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به چشم بازی‌های تدارکاتی نگاه کردیم تا برای مسابقات جهانی آماده شویم.

وی ادامه داد: می‌خواستیم در تورنمنتی باشیم که فضای مسابقات رسمی داشته باشد و چندان دوستانه نباشد که اینگونه هم شد. شاگردانم در چند بازی خیلی خوب تحت فشار قرار گرفتند و تجربه خوبی برای آنها بود. برابر الجزایر و ترکیه فشار خوبی را تحمل کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران با بیان اینکه تمام تیم‌ها از ما با تجربه‌تر بودند، گفت: همه تیم‌ها غیر از ترکیه با تیم بزرگسالان خود آمده بودند. ترکیه هم با تیم ملی امید خود به رقابت‌ها آمده بود که البته با توجه به اینکه ما تیم جوانان بودیم بازهم آنها از ما باتجربه تر بودند.

عطایی افزود: بازیکنان ایران آموخته‌های خوب و زیادی را فراگرفتند. آنها یاد گرفتند چگونه بازی‌های تحت فشار را کنترل کنند. خوشحالم که فدراسیون به این تیم اعتماد کرد و فکر می‌کنم حواب این اعتماد را هم گرفت. در مجوع تجربه خوبی بود و امیدوارم در ادامه هم به اهداف خود برسیم.

وی درمورد تغییرات احتمالی در تیم برای حضور در مسابقات جوانان جهان، گفت: خوشبختانه در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی تمام بازیکنان محک خوردند و حالا می‌توانیم برای گزینش نفرات نهایی با برآورد درست تصمیم بگیریم. بدون شک تغییراتی برای مسابقات جهانی خواهیم داشت و این تغییرات مستلزم حضور تمام نفرات در اردوها است.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: تغییرات در تیم بستگی به ادامه اردوها دارد تا به جمع‌بندی نهایی برسیم. در بازی‌های کشورهای اسلامی ۱۴ بازیکن داشتیم، اما برای بازی‌های جهانی باید ۱۲ بازیکن انتخاب کنیم و این یعنی قطعاً دو بازیکن کنار گذاشته می‌شوند و در بین آن ۱۲ نفر نهایی هم امکان دارد تغییراتی ایجاد شود.

عطایی در پاسخ به این سوال که چرا اعتقادی به تعویض ندارد و کمتر به بازیکنان ذخیره‌اش میدان می‌دهد، تصریح کرد: استفاده از ذخیره‌ها و تعویض مکرر باید دلیل داشته باشد. در جریان یک مسابقه رسمی دلیلی ندارد از ذخیره‌ها استفاده کنیم. تغییراتی برابر ترکیه و الجزایر داشتیم و نشان دادیم چگونه می‌توان با تغییر از شکست، پیروزی ساخت.

وی گفت: من اعتقاد ندارم تیمی که در حال برد است را باید تغییر داد. تعویض برای از بین بردن اشکالات است. هر مربی ایده‌ای دارد و من معتقدم وقتی می‌توان بازی را ۳ بر صفر برد باید این کار را انجام داد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image