۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، کسری غفوری پس از قهرمانی تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران در قاره آسیا با تاکید بر اینکه قهرمانی آسیا و اقیانوسیه هدف اصلی والیبال ساحلی ایران نبود، گفت: اهداف مهمتری از جمله کسب سهمیه حضور در بازی های المپیک پیش رو داریم و برای رسیدن به این هدف راه طولانی پیش رو داریم.

وی تصریح کرد: ملی پوشان پس از بازگشت از تایلند چند روزی استراحت خواهند کرد و سپس برای حضور شایسته در رقابت های تور کنفدراسیون آسیا که از ۱۳ تا ۱۶ اردیبهشت در دوحه قطر برگزار می شود، تمرینات خود را شروع می کنند.

سرپرست سازمان ساحلی با بیان اینکه چهار تیم برتر رقابت های دوحه قطر سهمیه رقابت های جهانی اتریش را به دست می آورند، گفت: همچنین تور جهانی روسیه که خردادماه در مسکو برگزار می شود، پیش رو داریم.

غفوری درباره قهرمانی ایران در رقابت های ساحلی آسیا گفت: برای حضور شایسته در آسیا از دو سال پیش برنامه ریزی خود را با جوانگرایی آغاز کردیم و تازه در ابتدای راهی هستیم که والیبال ساحلی ایران باید شایستگی های خود را نشان دهد.

وی درباره جوانگرایی در تیم ملی گفت: بازیکنانی همچون ابراهیم سنسبیلی، پرویز فرخی و بهمن قلی پوری از افتخارات والیبال ساحلی ایران هستند اما میانگین سنی تیم ملی در دو سال پیش بیش از ۳۷ سال بود که اکنون به ۳۰ سال رسیده است.

سرپرست سازمان ساحلی فدراسیون والیبال با بیان اینکه سال گذشته نیز متاسفانه یک بازیکن خوب ساحلی را به دلایلی از دست دادیم، تصریح کرد: لازمه حضور شایسته در رقابت های والیبال ساحلی پشتیوانه سازی است و در حال حاضر نیز روند جوانگرایی با تشکیل تیم های رده سنی پایه شامل نوجوانان و جوانان و امید ادامه دارد تا در آینده والیبال ساحلی ایران مشکل بازیکن شایسته نداشته باشد. به زودی نیز جشنواره والیبال ساحلی با حضور بازیکنان زیر ۱۴ سال نیز برگزار می شود.

غفوری در خصوص عملکرد تیم های ایران در رقابت های قهرمانی آسیا گفت: در این رقابت ها به دلیل اعتماد به مربیان ایرانی، از رضا نائینی به عنوان مربی تیم ملی استفاده کردیم و نتیجه اعتماد را نیز گرفتیم. ملی پوشان نیز از حضور مربی ایرانی خوشحال بودند و به همین دلیل این مربی در کنار سرمربی برزیلی ساحلی ایران (مارسیو آراجو) که به زودی به ایران می آید، قرار خواهد داشت. همچنین مربی بدنساز (مهدی چراغی) نیز در کنار تیم ملی زحمات زیادی کشیده است.

وی در ادامه به برنامه ریزی و سرمایه گذاری کشورهای آسیا در والیبال ساحلی اشاره کرد و گفت: قطری ها چهار بازیکن غیر بومی را برای والیبال ساحلی خود جذب و تابعیت قطر به آنان دادند، ژاپنی ها بهترین مربی جهان را جذب کردند و اندونزی نیز از شش نفر به عنوان کادر فنی تیم های خود استفاده می کنند. همه این کشورها برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ در حال برنامه ریزی هستند.

سرپرست سازمان والیبال ساحلی گفت: به همین دلیل به زودی سرمربی برزیلی که سابقه حضور در دوره بازی های المپیک را در پرونده کار خود دارد به ایران می آید.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image