۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ایرنا، قد این ورزشکار چالوسی که از ستاره های والیبال نشسته در المپیک ریو ۲۰۱۶ بود ، ۸ فوت برابر با ۲ متر و حدود ۴۴ سانتی متر است.

نام وی در پی شرکت در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ به عنوان بلندقامت ترین روزشکار حاضر در این رویداد مطرح شد و سپس در کتاب گینس به ثبت رسید.

نماینده گینس در ایران گفت : نام مرتضی مهرزاد ، بازیکن تیم ملی والیبال نشسته ایران، به عنوان بلندقامت ترین ورزشکار بازی های پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ و بلندقامت ترین ورزشکار تاریخ بازی های پارالمپیک در کتاب گینس به ثبت رسید.

روح الله دشمن زیاری افزود: این رکورد به عنوان رکورد جدید برای نخستین بار در کتاب گینس ثبت شده است و قبل از مرتضی مهرزاد چنین رکوردی در کتاب وجود نداشت.
وی توضیح داد: گینس برای جلب توجه دیگران به دنبال یک موضوع نو و جدید است و چون قد این ورزشکار ایرانی تاکنون از همه ورزشکاران این رشته بلندتر بوده ، آن را در این کتاب به ثبت رساند.
دشمن زیاری گفت: بعضی مواقع نام فردی در کتاب گینس ثبت می شود که ممکن است خود فرد اطلاعی نداشته باشد.

مرتضی مهرزاد هم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص چگونگی ورودش به رشته والیبال گفت : والیبال را از سال ۸۸ در چالوس شروع کردم و در این مسیر محمد گلچین و خانم قویدل به عنوان مربی به من کمک زیادی کردند.

وی افزود : با این حال حمایت های این مربیان و خانواده و دوستان توانسته ام به تیم ملی پاراالمپیک ایران راه یابم.

این ورزشکار ۳۰ ساله عضو تیم ملی والیبال نشسته کشور خاطر نشان کرد: با اینکه ۳۰ سال سن دارم ولی قدم در حال رشد است و بلند شدن قدم نیز از سن ۱۴ سالگی شروع شده است.

بلند قامت ترین انسان در کشور ایران که هنوز نیز در حال قد کشیدن است، متولد ۲۶ فروردین ماه سال ۶۶در چالوس است و فرزند نخست خانواده و دارای یک خواهر و برادر است.

وی که تا مقطع زیر دیپلم ادامه تحصیل داده ، ادامه ورزش حرفه ای والیبال و تحصیل را از مهم ترین برنامه های آینده خود بیان کرد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image